buitenland 19 Voor 100 slapen in euro een nachtje Honeckers bed 'Mensen sterven op straat; ik kan dus niet geloven dat er nog altijd mensen zijn die praten over de verkiezingen' 'Oorlog in de straten van Egypte' 'De generaals moeten weg' 'We maken nu de revolutie af Verkeerde helft van tweeling geaborteerd Robots worden cipier in gevangenis Opnieuw arrestatie voor Döner-moorden Nieuwe regering van Libië beëdigd HÉÉL VÉÉL NIEUWE AANBIEDINGEN! HÉÉL VÉÉL NIEUWE PRIJZEN! m :irw vrijdag 25 november 2011 Ziyad Hawwas, betoger op het Tahrirplein Nazly Hussein (28) werkte tot ja nuari als kinderpsychologe. Sinds dien is ze voltijd activiste. Zij loopt mank nadat ze twee keer is ge raakt door rubberkogels. Hussein vertelt dat ze als vrijwilligster werkte in een van de noodhospita len. Haar eerste patiënt stierf on der haar handen. Even later viel het leger aan. „Ze schoten traan gas in het ziekenhuis en begonnen vervolgens gewonden en dokters te slaan. Door dergelijke incidenten zijn mensen hun vertrouwen kwijt geraakt in de rechterlijke macht en hebben ze het recht in eigen hand genomen. Het is oorlog in de stra ten van Egypte. Wat wij willen is dat de politie volledig wordt ont manteld. Mensen moeten beseffen dat het een revolutie is, en niet een democratisch proces. Uiteindelijk willen we verkiezingen, maar eerst moet het leger weg." Ziyad Hawwas (28) is filmeditor in het dagelijks leven. Hij is sinds afge lopen zaterdag te vinden op het Tahrirplein in Cairo; vooral achter de frontlinies om opnamen van het politie- en legergeweld te versprei den via internet. Ook rent hij af en aan met medicijnen en dekens voor de noodhospitalen op het plein. „Ik ben blij wij eindelijk massaal in zien dat het leger niet aan onze zij de staat. Het maakt niet meer uit wat ze zeggen; verontschuldigin gen voor wat er gebeurt of ge beurd is, zullen niets veranderen. Mensen sterven op straat! Ik kan dus ook niet geloven dat er nog al tijd mensen zijn die praten over de verkiezingen. Wij zullen niets ac cepteren onder het toeziend van de raad van de hoge militairen. Welke oplossing er ook bedacht wordt, de generaals moeten weg." De menigte gisteravond op het Tahrirplein in Caïro. Na dagen van geweld was het daar gisteren rustig, maar duizen den mensen blijven er. Zij zeggen pas te vertrekken als het leger terugkeert naar de kazerne. foto Andre Pain/EPA Muhab El-Cafreey (43) komt uit Sohag. Sinds het vertrek van Muba rak verblijft hij in Cairo. Hij werkt als architect, maar kan van de 400 Egyptische ponden (52 euro) die hij verdient, nauwelijks rondko men. „Toch pakken politici en za kenlieden miljoenen ponden per maand. Hoe kan dat? Wat ik wil is een minimum- en een maximum loon. De interim regering moet ge leid worden door een presidentiële raad waarvan de leden mogen ver kiesbaar zijn voor het president schap. Hier op het plein maken we de revolutie af waarmee we in ja nuari begonnen zijn. Bij ons in So hag hebben we een gezegde: 'Een hond is loyaal aan zijn baasje'. Dus als het baasje sterft, dien je zijn hond met hem te begraven. In dit geval is Mubarak het baasje en Tantawi - het hoofd van de militai re raad - de hond." MELBOURNE Artsen in een Australisch zieken huis hebben bij een vrouw die 32 weken zwanger was van een twee ling en van wie een van de kinde ren een levensbedreigende hartaf wijking bleek te hebben, per onge luk het verkeerde kind wegge haald. Dat bevestigde het hospitaal gisteren. Hoe de vergissing moge lijk was wordt onderzocht. SEOUL In Zuid-Korea gaan robots gevange nen bewaken. Ze doen dat vooral 's nachts en zullen het werk van hun menselijke collega's aanzienlijk ver lichten. Dat melden onderzoekers. Het gaat allereerst om een proef met drie robots in een gevangenis in de zuidoostelijke plaats Pohang. De drie zijn 1,5 meter hoog en rij den op vier wieltjes. KARLSRUHE In het noordoosten van Duitsland is een nieuwe verdachte aangehou den in de zaak van de Döner- moorden. De zaak draait om min stens negen racistische moorden, de moord op twee agenten en bom aanslagen in Keulen tussen 2000 en 2007. De opgepakte verdachte zou daarover een propagandafilm hebben gemaakt. TRIPOLI Libië beschikt sinds gisteren over een nieuwe interim-regering. De ministersploeg onder leiding van interim-premier Abdurrahim El-Keib telt 24 leden. El-Keib en 18 andere bewindslieden werden beë digd in de hoofdstad Tripoli. Voor zitter Mustafa Abdel Jalil van de Na tionale Overgangsraad leidde de plechtigheid. door onze correspondent Oene van der Wal DREWrTZ - Een bezoek aan de voor malige jachtresidentie van Erich Honecker is een sprong terug in de tijd. Bij de ingang staat Honeckers jachtkoets. In de voor malige suite van de Oost-Duitse leider is niets veranderd. De rode velours fauteuils, met daarboven een kleurenportret van hemzelf, staan er nog; het bed waarin Erich en zijn vrouw Margot sliepen ook. Met een beetje fantasie kun je Honecker aan zijn houten bureau tje zien zitten, waar hij een weids uitzicht had over het Drewitzer meer. Hij moet zich hier als een vorst hebben gevoeld. Diep ver scholen in de uitgestrekte bossen van Mecklenburg-Vorpommem. Een klein paradijs op aarde. „Je moet weten dat dit hier is", zegt Vincent van der Valk (48). De telg uit de bekende horecafamilie knikt naar zwart-witfoto's aan de muur, uit de tijd dat partijbonzen van de Duitse Democratische Re publiek (1949-1990) op het land goed jaagden. Op één foto staat Honecker bij een gedood hert. De DDR-leider kreeg het optrekje in 1982 voor zijn 70-ste verjaardag ca deau van de beruchte chef van de geheime dienst, Erich Mielke. Het terrein was omheind en zwaar bewaakt. De lokale bevol king mocht zelfs geen paddenstoe len meer zoeken in de bosrijke om geving. Honecker had hier zijn ei gen zwembad, een sauna en een De residentie van DDR-leider Erich Honecker, goed verstopt in de bossen tussen de meren van Mecklenburg-Vorpommern. foto Jens Buttner/AFP bioscoopje. Na de ineenstorting van het DDR-regime werd het landgoed korte tijd door burgers bezet. Het Van der Valkconcern exploi teert de voormalige residentie al twee jaar als hotel en restaurant. Deze week verwierf het bedrijf voor 3,4 miljoen euro hetgebouw en de omliggende grond waarop enkele tientallen vakantiehuisjes staan in eigendom. Van der Valk heeft al een reusachtig resort in het nabijgelegen Linstow. Het con cern is met diverse hotels en Euro pa's grootste skihal een van de be langrijkste toeristische spelers in Mecklenburg-Vorpommern. In 1997 wilde Van der Valk Honeckers voormalige residentie al kopen, maar een andere inves teerder was ze voor. Een nachtje in jHonni's suite', zo als een medewerkster het honderd vierkante meter grote verblijf noemt, kost 100 euro in het laagsei- zoen en 200 in het hoogseizoen. „Ik ga zelf niet speciaal in de suite slapen", zegt Van der Valk. Mijme ren over het DDR-verleden is aan hem niet besteed. Maar hij wil de bijzondere kamer wel intact hou den. „Veel mensen zeggen 'laat het alsjeblieft zo, het is het enige dat we nog van vroeger hebben'", al dus Van der Valk. - "i ■- .WflWfti} »jl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9