Jeugdsentiment en nostalgie Complete uitrusting troef bij Japanner auto7 Alternatief: Opel Corsa 1.4 Alternatief: Peugeot 207 Elke week testen we een occasion. Hoe goed rijdt hij nog? Wat zit er allemaal op en aan? En wat is er in dezelfde prijsklasse nog meer te koop? We zoeken het voor u uit. Deze week een Suzuki Swift. door Lucas Boot Wat heeft u liever: een flinke auto met een karige standaarduitrus ting of een com pact model dat een stuk ruimer in de spullen zit? Gaat u voor de twee de optie, dan is deze Swift een inte ressante occasion. Op het luxelijstje staan elektrische bedienbare. ramen en spiegels (ook verwarmd), een in hoogte verstelbare bestuurders stoel, airco, radio met mp3-afspeel- mogelijkheden, mistlampen voor, lichtmetalen wielen en acht air bags. Het opvallendste 'toeter en bel' in dit segment auto is de key less entry-optie die deuren van de Swift automatisch ontgrendelt. Dit systeem werkt met een zender in de afstandsbediening. De motor starten gaat vervolgens met een plastic sleutel die al in het contact zit. U hoeft nooit meer te zoeken naar uw autosleutels. De luxe aan boord is groot plus punt, maar de Swift kan zeker ook stoefen met z'n plezierige rijeigen- schappen. Hij biedt aan de ene kant ruim voldoende comfort voor zijn inzittenden, maar als je in een gekke bui bent, kun je ook fel de bocht om zonder direct over de voorwielen weg te glijden - de Swift blijft lang neutraal. De bestu ring is daarbij behoorlijk direct te noemen, maar het ontbreekt aan gevoel. Tegenovergesteld is de be diening van de handgeschakelde vijfbak; die voelt juist precies en helder aan. Aan de handbak zit een 1,5 liter benzinemotor gekoppeld die goed is voor 102 pk en 133 Nm trekkracht. Hiermee accelereert de blauwe Japanner in tien tellen naar de honderd. Best een pittig karretje dus. Onderin doet de krachtbron amper van zich gelden. Houd de naald daarom in de hogere regio nen van de toerenteller om vlot mee te komen. Zo boven de 4000 vrijdag 25 november 2011 Prijs: 9950 euro Bouwjaar: 7-2008 Km-stand: 79.798 (NAP) Transmissie: handgeschakelde vijfbak Motor: 1,4 liter viercilinder, benzine Vermogen: 89 pk, 125 Nm Afleverkosten: 350 euro, inclusief afleverbeurt, apk en twaalf maanden (mobiliteits)garantie Bijzonderheden: half lederen bekleding, parkeersensoren achter Verkooppunt: Opel Kerckhaert, Terneuzen Website: www.kerckhaert.nl Prijs: 9900 euro Bouwjaar: 3-2007 Km-stand: 58.763 (NAP) Transmissie: handgeschakelde vijfbak Motor: 1,4 liter viercilinder, benzine Vermogen: 88 pk, 133 Nm Afleverkosten: 495 euro, inclusief afleverbeurt, apk en 6 maanden garantie Bijzonderheden: auto van eerste eigenaar, airco Verkooppunt: Wisse Auto motive, Terneuzen Website: www.wisseautomotive.nl KLASSIEKER Frank van der Avoird en zijn Mercedes-Benz L 306D door Lucas Boot Frank van der Avoird uit Oost- eind en zijn collega Cor Fijne man hebben beiden een bij zondere band met deze Merce des-Benz L 306D. Van der Avoird reed er zijn eerste kilometers in na het behalen van zijn roze papier tje. „Dat vergeet je nooit meer." Fijneman en de Benz zijn allebei even lang 'in dienst' bi} het tuin centrum van Van der Avoird. „Ik begon hier met werken in 1976, de Mercedes komt uit datzelfde jaar, destijds nieuw aangekocht door Van der Avoird senior. We werken al 35 jaar samen", lacht Fijneman. „Dat ding heeft flink op z'n don der gekregen", zegt Van der Avoird. „Altijd zwaar beladen ge weest. We zetten 'm hier op het bedrijf vaak in om graszoden te vervoeren. Flet was onze eerste be drijfsauto. Daarvoor gebruikten we een auto met een aanhanger." De Benz was volgens de twee een betrouwbaar en fimctioneel werk paard. „Hij heeft voorwielaandrij ving. Daardoor kwamen we ook met zware belading niet vast te zit ten op het land. Hij trok ons over al doorheen. Moet je eens probe ren met een achterwielaangedre- ven vrachtwagen. Zit je zo vast." Na jaren van trouwe dienst ver dween de 306D in een hoekje van een bedrijfsloods. Hij verzamelde steeds meer stof en begon serieuze tekenen van verval te vertonen. Van der Avoird speelde altijd al met de gedachte om de Benz een keer op te knappen. De geschikte kandidaat voor deze nobele taak had zich echter nog niet aange diend. Totdat de man die bij het tuincentrum het oud ijzer kwam ophalen, zinspeelde op de Merce des. 'Of ze daar nog iets mee gin gen doen?' De ijzerboer bleek in zijn vrije tijd auto's te restaureren en Van der Avoird gaf zijn oldti mer uit handen. „Hij heeft er een jaar of twee werk aan gehad. De auto is helemaal uit elkaar gegaan en de nodige onderdelen zijn ver vangen: van de motor tot aan een compleet nieuwe houten laadbak. Het resultaat mag er zeker zijn." De Mercedes-Benz wordt nu bij hoge uitzondering van stal ge haald. „Alleen in noodgevallen als onze andere wagens in gebruik zijn. Zo'n auto is een stukje jeugd sentiment, nostalgie. Dat gooi je niet zomaar weg." Heeft u ook een bijzondere auto? Laat het ons weten en vul het contactformu lier van de lezersredactie in op onze site. Frank van der Avoird (I) en zijn Mercedes-Benz L 306D. OCCASION Suzuki Swift; uit 2008 is keurig De geteste Suzuki Swift. omwentelingen per minuut heeft de vierpitter er echt zin en laat-ie zich van zijn sportiefste kant zien. Het blokje klinkt wel wat rauw. Dan de binnenruimte van de Swift. Voorin zit je ook als bovenge middeld lange bestuurder (1,88 me ter) uitstekend. Prettig harde stoe len ook. Op de achterbank is het met lange stelten aardig uit te hou den. Dat komt mede door de hoge plaatsing van de bestuurdersstoel, die daardoor minder ver naar achte ren staat. Ook qua hoofdruimte scoort de Suzuki een ruime vol doende. De gerieflijke zit achterin gaat wel ten koste van de laadruim te. Die is met iets meer dan 200 li ter inhoud niet bepaald overbeme- ten. Tot slot de geschiedenis van Swift. Hij werd in 2008 door de Su- zuki-dealer in Breda nieuw ver kocht aan de vorige en tevens enige eigenaar. Onderhoud liet hij bij de dealer doen; alle stempels staan net jes in het onderhoudsboekje. Een keurige en complete occasion. Suzuki Swift 1.5 Exclusive Prijs: 9945 euro Bouwjaar: 2-2008 Km-stand: 78.264 (NAP) Transmissie: handgesch. vijfbak Motor: 1,5 I viercilinder, benzine Vermogen: 102 pk, 133 Nm 0-100 km/u: 10,0 sec* Topsnelheid: 185 km/u* Gecombin. verbruik: 1 op 15,4* Afleverkosten: 445 euro incl. afle verbeurt, apk en 6 mnd garantie Bijzonderheden: keyless entry, air co, auto van eerste eigenaar Verkooppunt: Suzuki Van Dorst, Breda Website: www.vandorst.nl *fabrieksopgave Historie: Suzuki zette de Swift in 1983 op de markt. Eerder werd hij in samenwerking met General Motors op de Tokyo Motorshow gepresenteerd als de Suzuki Cul tus. GM bracht dit model onder andere merk- en typenamen uit, waaronder de Pontiac Firefly en Holden Barina. In 2004 verscheen een compleet nieuwe generatie van de Swift, waarvan de rijeigen- schappen op de Europese markt waren afgestemd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65