Justitie wil toch verbod pedodub binnenland 15 moment I I Ontwikkelingshulp weer graat in de keel van PVV y - Functie ontdek K -gj fgsg fes- «sa ÏSl---"-' WETSWIJZIGING Verzoek binnenkort ingediend Verkeersboetes in 2012 uitgelekt Groep mishandelt opa, moeder en kind sv'1 vrijdag 25 november 2011 Ba*Mwsemmm««B5a8BBefBB5^msHisiama®eBB®mmsaaHga OM wil via civiele rechter pe dodub buitenspel zetten. Aanvraag komt nadat strafrech telijke vervolging niet moge lijk bleek. CDA en Christenunie kondi gen wetsvoorstel aan voor ver bod op pedoclubs. DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie (OM) zal de civiele rechter vra gen pedofielenvereniging Martijn verboden te verklaren en te ont binden. Dat heeft de top van het OM gisteren bekendgemaakt. Zowel het OM als het gerechtshof in Leeuwarden bepaalde eerder dat Martijn niet strafrechtelijk aan te pakken is. Vandaar dat nu om een verbod van de vereniging wordt gevraagd. Individuele leden van Martijn ko men wel met politie en justitie in aanraking en zij worden wel ver volgd. Omdat de activiteiten niet vanuit de vereniging komen, kan die zelf niet via de strafrechter aan gepakt worden. De Hengelose let selschade-expert Yme Drost had daar om gevraagd, namens de ouders van een misbruikt kind uit Glanerbrug. Ook wilde Drost dat minister Opstelten (Veiligheid en Justitie) zijn aanwijzingsbevoegd heid zou gebruiken. „Dat gaat snel ler dan een aanpassing van de wet. In mijn ogen biedt de huidige wet voldoende speelruimte voor de mi nister. Maar vindt hij van niet, dan moet het maar met een wetswijzi ging" Het Openbaar Ministerie vindt dat de pedodub pedofilie en pedosek- sualiteit vergoelijkt en verheerlijkt. Ook zou ze volgens ouders van misbruikte slachtoffertjes aan le den tips hebben gegeven om pedo- seksuele daden te verdoezelen. Jon geren en hun ouders moeten daar tegen beschermd worden, aldus het Openbaar Ministerie. Het verzoek zal binnen drie we ken bij de rechter worden inge diend. Daarnaast blijft het OM pedoseksu- ele verdachten vervolgen. Onlangs nog werd de voorzitter van Mar tijn, Ad van den Berg, veroordeeld tot gevangenisstraf van drie jaar waarvan zes maanden voorwaarde lijk wegens bezit van kinderporno. De beslissing van het OM volgt op een maandenlang onderzoek naar Martijn. De vervolgende instantie conclu deert dat 'Martijn zich op zodani ge wijze manifesteert dat dit in strijd is met de goede zeden'. In dit geval wordt het openbare be lang belangrijker gevonden dan het recht op de vrijheid van vereni ging- Het OM maakte de beslissing be kend op de dag dat het CDA en de Christenunie in de Tweede Kamer een wetsvoorstel aankondigden om pedofielenclubs te verbieden. Volgens het Verdrag van Lanzarote kunnen verenigingen verboden worden als een leidinggevende is veroordeeld voor kinderpornobe- zit. CDA en Christenunie willen dit in de Nederlandse wet vastgelegd zien. Volgens de partijen zijn in middels acht huidige en voormali ge (bestuurs)leden van Martijn ver oordeeld voor zedenmisdrijven. Minister Opstelten meent dat het Verdrag van Lanzarote al door Ne derland wordt nageleefd. DEN HAAG - Gedoogpartner PW dreigt het kabinet opnieuw dat het eventuele extra bezuinigingen eerst moet halen uit het budget voor ontwikkélingshulp. PW-lei- der Geert Wilders waarschuwde gisteren dat 'het kabinet en CDA en WD met vuur spelen' als het niet in dat budget snijdt. Daarmee reageerde hij op de uit spraak van staatssecretaris Knapen (Ontwikkelingssamenwerking) dat het kabinet deze regeerperiode de internationale afspraak overeind houdt om 0,7 procent van het bru to nationaal product (bnp) te be steden aan ontwikkelingssamen werking. Knapen maakte tijdens het Kamer debat over de begroting van Bui tenlandse Zaken duidelijk dat er niet verder gesneden wordt in dat budget. Bij het vorige kabinet was het percentage 0,8 procent, dit ka binet heeft het teruggebracht tot 0,7 procent. Knapen zei 'te hech ten' aan die internationale af spraak van 0,7 procent. „Zo staat het ook in het regeerakkoord", ant woordde Knapen op vragen van D66, GroenLinks en PvdA. Gedoogpartner PW vindt ontwik kelingsamenwerking onzinnig. De partij wil er 4 miljard euro op be zuinigen, bijna het gehele budget. Nu er mogelijk nieuwe bezuinigin gen nodig zijn, stelt ze dit als voor waarde voor haar steun om het ka binet in het zadel te houden. De WD zou graag halvering zien, maar het CDA houdt vast aan 0,7 procent. Daarin heeft het zijn zin gekregen in het regeerakkoord van WD en CDA. DEN HAAG De hoogte van verkeersboetes voor volgend j'aar zijn bekend gewor den. RTL Nieuws meldde gisteren dat voetgangers op een zebrapad niet laten voorgaan 340 euro gaat kosten tegen 180 euro nu. De boete op onnodig toeteren gaat van 180 naar 350 euro, door rood licht rij den van 180 naar 220 euro en dat geldt ook voor bellen in de auto. DEN HAAG Een groep jongeren heeft eergiste ren tijdens een Sinterklaasviering in Den Haag een 65-jarige man, zijn kleinzoon (7) en diens moeder ernstig mishandeld. Dat meldde de politie gisteren. Op het moment dat agenten arriveerden, stoof de groep van 10 jongens uit elkaar. De politie hield twee van hen (16 en 17) aan. De anderen ontkwamen. Pi LCW^Jecemb^ ^lerdö9,, rit comber ,dSerbin3»rti<«ten- r -> Admseursdog;- u c U R 1 E R 1 E aduiseu'^' vlakbij minuten van XteriÖ«e;5°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5