2oI zeeland Vaart achter plan wozoco 'Zaterdag heb ik ruim Serious Korlgene veilt diensten voor goede doel Komende winter nog geen nieuwe ijsbaan Sint-Annaland SENIOREN Gemeente bundelt procedures WINKELIERS De Thoolse binnenstad leeft op. Het aantal bezoekers lijkt aan te trekken en er zijn de afgelopen tijd veel nieuwe winkels bij gekomen. „We hebben weer een compleet aanbod." weekenddiensten vrijdag 25 november 2011 door Rob Paardekam scherpenisse - De gemeente Tho- len wil vaart zetten achter de komst van een woonzorgcomplex (wozoco) aan de Laban Deurloost- raat in Scherpenisse. Door proce dures te bundelen, hoopt het colle ge tijd te winnen. Dit heeft overi gens alleen zin als de gemeente tot overeenstemming komt met enke le kritische omwonenden. Die mensen wisten de bouw van het wozoco onlangs tegen te hou den door naar de Raad van State te stappen. Volgens de hoogste be stuursrechter kon de gemeente on voldoende aantonen dat een af stand van twintig meter tot hun woningen genoeg is om overlast uit te sluiten. Dat was een flinke streep door de rekening, met name voor veel in woners van Scherpenisse, die al ja ren met smart op het woonzorg centrum zitten te wachten. Bij ge brek aan seniorenhuisvesting moe ten veel ouderen nu naar een ande re plaats verhuizen. Om vaart te maken, wil het colle ge nu de zogeheten 'gemeentelijke coördinatieregeling' toepassen. In dat geval kunnen procedures, die anders na elkaar moeten plaatsvin den, worden gebundeld en kun nen de procedures voor een aange past bestemmingsplan en voor een omgevingsvergunning parallel aan elkaar lopen. Dit kan volgens het college een tijdswinst van acht weken opleveren. In het gunstigste scenario zijn de ze procedures in augustus 2012 af gerond en kan de bouw van het wozoco eind volgend jaar begin nen. Maar B en W wijzen er na drukkelijk op dat er ook een pessi mistisch scenario is. Dit komt in beeld als de gemeente geen over eenstemming bereikt met de om wonenden die de vorige keer be zwaar maakten. De gemeente gaat met hen in gesprek om dit keer tot een plan te komen dat voor ieder een aanvaardbaar is. Lukt dat niet en gaan de omwo nenden wederom naar de Raad van State, dan treedt een forse ver traging op. Volgens het college zal een uitspraak op z'n vroegst in juni 2013 plaatsvinden. In het nieuwe woonzorgcomplex komen niet alleen appartementen voor senioren. Ook het dorpshuis (nu nog het Holland Huis) en een supermarkt moeten er hun onder komen krijgen. sint-annaland - Schaatsliefheb bers in Sint-Annaland kunnen ko mende winter nog niet terecht op een nieuwe ijsbaan in de omge ving van de Koelhuisweg. De voor bereiding duurt langer. Na jaren van praten kwamen de gemeente en de ijsclub in 2010 overeen dat aan de noordkant van het dorp een nieuwe ijsbaan zou worden aangelegd. Op het huidige baantje aan de Annewas is jaren geleden zoute kwel ontstaan tij dens werkzaamheden, waardoor het ijs slecht is. Hoewel het college destijds de door Claudia Sondervan kortcene - Na de uiensoepcam pagne Serious Soup van vorig jaar komt Kortgene weer met een ei gen Serious Request-actie: Serious Bubbles, op Kerstavond 24 decem ber op het kerkplein, voor de grote kerstboom. 3FM Serious Request voert dit jaar de actie 'This one's for mama', voor moeders die geraakt zijn door oorlogssituaties. Serious Kort gene zamelt geld in door diensten te veilen: wie biedt er geld voor een bijzonder smakelijke spaghetti bolognese aan huis, overhemden strijken, tuinklussen, hond uitla ten, een jaar lang elke week een cake, schoenen poetsen, work shops, work-outs en wat dies meer zij. De diensten worden gead verteerd op de eigen website. In schrijven kan ook met een formu lier bij Grand Bazar Nagelkerke. Serious Bubbles begint om 16.00 uur met de competitie kurkschie- ten van champagneflessen. De ac tie wordt verder omlijst met kin deractiviteiten, proeverijen, marsh mallow roosteren, fotoshoots en een bezoek van de kerstman. De dienstenveiling begint om 19.00 uur. www.seriouskortgene.nl door Rob Paardekam Druk, druk, druk. Rob La- feber van de onlangs ge opende groentewinkel Delicious in Tholen is van acht uur 's ochtends tot zes uur 's avonds continu in de weer. „Ik heb nauwelijks tijd om te eten", zegt hij. „Maar ik heb het er graag voor over, want de winkel loopt ontzettend goed." Delicious is één van de winkels in de Thoolse binnenstad, die on langs hun deuren openden. Tot voor kort runden Rob Lafeber en zijn wederhelft nog De Thoolse Schatkamer, een winkel met on der meer woonaccessoires. „Maar het liep voor geen meter", zegt La feber eerlijk. „Het was al vier jaar een bodemloze put. Achteraf ge zien zijn we begonnen op het slechtst mogelijke moment, net toen de economische crisis begon. Mensen gaan dan als eerste beknib belen op overbodige luxe. Dat trof ons. Als we nog een jaar door wa ren gegaan, zouden we failliet zijn." Net op tijd gooiden Lafeber en zijn partner het roer om. Drie we ken geleden openden ze in de Kerkstraat groentewinkel Deli cious, in hetzelfde pand waar on langs Vitamientjés nog gevestigd was, ook een groentezaak. „Het aanbod daarvan was iets te ma ger", zegt de nieuwe uitbater. „Wij hebben er ook supermarktartike len en keukenaccessoires bij. Bo vendien maak ik zelfverse salades en maaltijden. Die lopen bijzon der goed. Veel mensen willen in deze tijd snel iets te eten op tafel hebben. Dan kun je in de super markt zo'n vacuüm verpakte maal tijd halen of hier een verse. Geluk kig voor mij kiezen veel mensen voor dat laatste." Volgens Lafeber zijn veel col lega-middenstanders blij met zijn komst. „Ze vertel len mij dat er beetje bij beetje weer meer winkelend publiek komt. Logisch, want we hebben weer een compleet aanbod in de binnenstad. Groenten, brood, vlees, kaas, speelgoed, sieraden, kleding, huishoudelijke artikelen, het is allemaal verkrijgbaar." Lafeber zegt dat je als ondernemer soms ook iets extra's moet doen om het leuk te maken voor de klanten. Zo heeft hij zelf op vrij dag en zaterdag een kippengrill voor zijn winkel staan. „Daarmee creëer je meteen een bepaald sfeer hoop uitsprak dat de nieuwe ijs baan komende winter klaar zou zijn, blijkt dit niet haalbaar. „De uitwerking van de plannen vraagt meer tijd dan verwacht", antwoor den B en W op vragen van Alge meen Belang Tholen. De betrok ken partijen verkiezen een zorgvul dige voorbereiding boven snel heid. Dat betekent dat de nieuwe ijsbaan pas in het winterseizoen 2012/2013 gebruikt kan worden. Overigens verhuist niet alleen de ijsclub naar de Koelhuisweg. Ook schietvereniging Prinses Juliana krijgt er een nieuw onderkomen. Miranda Burgers in haar piepkleine winkeltje 't Zeeuws Knopje. tje", zegt hij. „En bovendien een heerlijke geur. Dat trekt. Afgelo pen zaterdag heb ik meer dan hon derd kippen verkocht." Een ander nieuw winkeltje in de binnenstad is 't Zeeuws Knopje. Miranda Burgers verkoopt er onder meer nieuwe- en tweedehands kinderkleding, schoenen, speelgoed, sieraden en kraamcadeautjes. 't Zeeuws Knopje is van oorsprong een website. Burgers begon daar in juni mee. Stiekem hoopte ze dat Tholenaren die iets bestelden hun spullen zelf zouden ophalen en dan ook nog even rondsnuffelden in haar magazijn naast de C1000. Dat gebeurde echter nauwelijks. Daarom besloot Burgers in de bin nen stad een winkeltje te begin nen. Zo gezegd, zo gedaan. De Thoolse verkoopt haar kleding en spulletjes nu vanuit een knus win keltje van pak 'm beet zestien vier kante meter aan de Molenvlietse- straat. Hoewel Burgers ook outlet- en nieuwe kleding verkoopt, bestaat het assortiment vooral uit tweede hands kinderkleding. Mensen kun nen die bij haar te koop aanbie den. Het bedrag dat het kleding stuk oplevert, wordt gedeeld. De winkel loopt, ruim een maand na de opening, al behoorlijk goed. Volgens Burgers staan veel men sen open voor het kopen van twee dehands kleding. „Waarom ook niet? Er worden bij mij best veel topmerken ingeleverd, vaak nog zo goed als nieuw. Het prijskaartje hangt er soms nog aan. Dan heb je voor 18 euro een mooi bloesje dat normaal 80 euro kost." Ook Burgers merkt dat de stem ming over de binnenstad is omge slagen. Bijna iedereen is weer posi tief over de toekomst. „Gelukkig hebben we een hoop onderne mers met lef', stelt ze. „Ik heb echt respect voor zo iemand als Angelique Neele (van de gelijkna mige juwelier, red), die een twee de winkel, met modeaccessoires, heeft geopend. Dat soort mensen houden de binnenstad levend." Zaterdag 26 en zondag 27 november Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Cravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische afspraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pijlers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Paraselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland C. A. de Ruiter, Zonnebloemstraat 46, Goes, tel.06-22347209. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, tel. 0113 224099 of via spoedlijn 06-11606640. vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M. StrooSc C. Schalckens Verloskundigenpraktijk Gemeente Borse- le 06-53156391 (24-uur bereikbaar) D. Hoogendijk. Verloskundigen Reimerswaal M. Lindenbergh en A. de Putter, tel. 0113-503842 bgg 06-65071049. Apotheken Avond- en weekenddiensten worden verzorgd door Mediq Apotheek Goes-Zuid, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Thuiszorg 24 uur bereikbaar Allévo: tel. 0113-249111. BuurtzorgGoes noord 06-10446240, Goes zuid 06-30698535 en regio Yerse- ke 06-13248886, regio Krabbendijke 06-23282980. RST Zorgverleners: tel. 0342-405454. Thuiszorg Cederhof, gemeente Kapelle, 0113-342710. ZorgThuis SVRZ: Tholen 0166-601190, Sint Maartensdijk 0166-667022, 's Gra venpolder, Heinkenszand/Lewedorp 06-51270385, (na 23.00 uur 06-53459764), Goes 06-27482669, (na 23.00 uur 06-53459764). Dierenartsen Beveland Dierenartsenpraktijk Mosselman, Ver boom en Boer: B. J. Boer, tel. (0113) 313050 of (0113)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56