Avond in Mythe is geen iSl zeeland Politie maakt jacht op coniferenpyromanen Koker met kinderdromen ingemetseld Dwangsom voor AutoTeam DAG VAN DE VRIJWILLIGER vrijdag 25 november 2011 mmwmmmmawBmm HAAR VAN BOVEN Oiittala AANBIEDING HARD FACE PANNEN koekenpan 0 20cm van 59,95 voor 39,95 koekenpan 0 24cm van 69,95 voor 49,95 koekenpan 0 28cm van 79,95 voor 59,95 wok of hapjespan van 89,95 voor 69,95 NU 15% EXTRA KASSAKORTING! Zolang de voorraad strekt. Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl mmmmmmmsm door Raymond de Frel terneuzen - Het zijn relatief klei ne incidenten, maar het worden er de laatste tijd wel erg veel. Na een piek in maart vatten de afgelopen weken'opnieuw tal van coniferen- hagen in Terneuzen vlam. Voor de politie is de maat nu vol; drie rechercheurs houden zich con tinu met de branden bezig, in de hoop de dader(s) snel in de kraag te vatten. Wie in Terneuzen een coniferenhaag om zijn tuin heeft staan, loopt de laatste weken weer behoorlijk wat risico. Dat was be gin dit jaar ook al het geval, toen bomen in onder meer de Snellius- straat, Vincent van Goghstraat, Van der Waalsstraat en Oranje straat in brand vlogen. Destijds vond de politie het nog te vroeg om over Middelburgse toestanden te spreken, maar die mening wordt nu langzaamaan bijgesteld. In de Zeeuwse hoofdstad werden vorig jaar in vier maanden tijd ze ker veertig coniferenhagen in brand gestoken. De politie slaagde er toen niet in om de daders te achterhalen. In Terneuzen leken de daders in juni wél gepakt. De aanhouding van een veertienjarig meisje begin april in de Oranjebuurt bleek een vergissing, maar met opsporing van negen jongens van dertien tot vijftien jaar leek de politie in juni wel tal van brandjes in onder meer coniferen, containers en vuil nisbakken te hebben opgelost. De jongens opereerden in groepjes in wisselende samenstelling. In de zomermaanden bleef het rus tig in Terneuzen, maar in oktober nam het aantal coniferenbranden weer toe. „Het begint wel heel erg storend te worden", zegt politie woordvoerster Esther Boot. „Het worden er wel heel erg veel. Dat leidt logischerwijs tot maatschap pelijke onrust. Maar bovenal zijn al die branden ook nog eens hart stikke gevaarlijk." door Luc Oggel goes - De gemeente Goes heeft de eigenaar van het pand van Auto- Team op bedrijventerrein Klein Frankrijk in Goes en dwangsom opgelegd wegens tekortkomingen in de brandveiligheid van het ge bouw. Bij een controle is gebleken dat on der meer de aanduidingen voor door Mieke van der Jagt Helemaal uitverkocht is De Mythe op woensdagavond 7 de cember. Met dien verstande dat er niets verkocht is. De Dag van de Vrijwilliger wordt 540 vrijwilligers aangeboden door de gemeente Goes. „We sluiten per slot van re kening het Europese Jaar van de Vrijwilliger af", zegt burgemeester René Verhulst. „Het hoefde overigens geen 2011 te zijn om ons te overtuigen van het belang van vrijwilligerswerk, dat staat buiten kijf Ik ben eerlijk ge zegd wel erg onder de indruk van de mate waarin de mensen in Goes zich inzetten voor anderen. In Utrecht, waar ik hiervoor woon de, moest veel van het werk dat hier onbezoldigd gebeurt, betaald worden." Verhulst staat er bij de ui- reiking van lintjes en legpennin gen telkens opnieuw van te kijken wat een bergen werk er verzet wor den. Wethouder Jan de Pooter, die so ciale zaken in zijn portefeuille heeft, weet te vertellen dat een op de drie Goesenaren vrijwilligers werk doet. „Veel mensen voelen dat niet eens zo. Die zijn op hun achttiende op de voetbal gegaan en trekken nu, dertig jaar later, nog regelmatig de lijnen, of ze zet ten thee in de rust. Dat is ook vrij willigerswerk, inzet waar de sa menleving op kan rekenen." De Pooter denkt niet dat dat soort vrijwilligers er op 7 december bij zal zijn. „We hebben de mensen benaderd via allerlei vrijwilligersor ganisaties, onder meer SMWO. Dat is, zeg maar, ons loket voor vrijwilligerswerk. Daar ondersteu nen en faciliteren we de mensen die wat voor een ander willen doen. Niet 'iedereen rolt vanzelf een organisatie binnen. En je staat ervan te kijken wat voor aardige en bijzondere klussen er te klaren zijn." Toch zijn er veranderingen in de motivatie van vrijwilligers en dus ook in de manier waarop ze wil len worden ondersteund. De Poot er: „Er zijn nog steeds tal van Goe senaren dagelijks of heel regelma tig werkzaam in de traditionele sfeer: rondbrengen van maaltij den, cliënten en patiënten helpen in instellingen of collecteren voor een goed doel. Dat is maar goed ook, want heel veel van wat er gebeurt zou onbe taalbaar worden en daarna meteen onleefbaar. Maar jongeren vragen meer naar projectmatig vrijwilli gerswerk. Iets voor een halfjaar of een jaar. We zien ook dat er vraag is naar ondersteuning in de vorm van professionaliseren. Een cursus avond bij SMWO, over het organi seren van een evenement, trok een volle zaal. Daar komen men sen van kinderkoren, sportclubs en muziekverenigingen. Het wordt ook steeds ingewikkelder met be- vluchtwegen ontbreken. De eige naar heeft tot 1 januari de tijd om orde op zaken te stellen, op straffe van een dwangsom van 3000 euro per week met een maximum van 30.000 euro. AutoTeam verkast eind dit jaar naar Car Village aan de Pearyweg. Supermarkt Lidl zal tijdelijk zijn intrek nemen op Klein Frankrijk tijdens de verbouwing. wolphaartsdijk - In de muur van de nieuwe brede school in Wolp- haartsdijk wordt een koker met te keningen en teksten van leerlin gen ingemetseld. Mocht het ge bouw over zestig jaar worden afge broken, dan kunnen toekomstige generaties lezen wat leerlingen in 2on dachten. Gisteren trapten de leerlingen van de Ichthusschool en de Achthoek samen met wet houder Jo-Annes de Bat de bouw van de school af Ook kinderop vangorganisatie Kibeo huist straks in het pand, evenals het consulta tiebureau en de bibliotheek. Het gebouw wordt volgende zomer op geleverd. De bouw begint een jaar later dan gepland, omdat het plan door prognoses van leerlingenaan tallen moest worden herzien. Leerlingen Tygo de Bart (Ichthus) en Elise Wisse (Achthoek) bedienen de betonmixer. foto Willem Mieras Bezoek de bouwlocatie, bereikbaar vanaf de Houtkade! Zaterdag 26 november van 10.00-12.00 uur! SCHANS www.goeseschans.nl Vrijwilligers van de Ruilwinkel in Goes hebben vaak een lang 'dienstverband'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54