PZCI. Zeeland Zanddijk bij Yerseke is aan het verzakken Extra koopavonden Goes Pin buiten gebruik door vandalisme Voorlichting BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 WATERKERING Onderzoek andere ontsluiting Platenjurk steelt de show almanak Vaart achter plan wozoco Scherpenisse Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Vrijwilligersavond in Mythe is geen overbodige luxe Vrijdag 25 november 2011 door Lilian Dominicus yerseke - Uit proefboringen die drie maanden geleden zijn uitge voerd, is gebleken dat de Zand dijk/Molendijk bij Yerseke aan het verzakken is. Dat bevestigt wethou der Kees Knuit (PvdA, onderhoud wegen) van de gemeente Reimers- waal. Oorzaak van de verzakking is dat een jaar of tien geleden de bomen langs de dijk zijn gekapt. „De wor tels van de bomen zijn toentertijd blijven zitten en die beginnen nu te verteren", legt Knuit uit. Er moet een oplossing voor ko men. Daarom is de provinde, de ei genaar van de weg, op het mo ment bezig met een studie. Daarin worden allerlei varianten bestu deerd, zoals de mogelijkheid om de dijk (eigendom van het water schap) een meter af te graven. Daarmee zou de weg een stuk bre der worden, wat ook de verkeers veiligheid op de bochtige dijkweg ten goede zou komen. Er staan 6o-kilometerborden, maar stelselmatig wordt er te hard gereden, ook door de zwaar bela den vrachtwagens die van en naar de industrieterreinen van Yerseke rijden. Ongelukken gebeuren er met enige regelmaat. „Sommige au tomobilisten rijden zo van de dijk af', constateert de wethouder. De Zanddijk/Molendijk heeft ech ter nog functie als secundaire wa terkering. Tijdens de Watersnood ramp van 1953 speelde die zelfs een cruciale rol. „Kruiningen is on dergelopen, Yerseke is gespaard ge bleven", waarschuwt ChristenU- nie-raadslid Andries Jumelet. „De dijken zijn nu natuurlijk wel hoger en steviger dan toen, maar bij een eventuele dijkdoorbraak kan die meter wel eens niet genoeg zijn." Volgens Jumelet, die voor zijn pen sionering bij Rijkswaterstaat werk te, zou het heien van damwanden een betere oplossing zijn. De provincie onderzoekt daar naast de mogelijkheid van een an dere ontsluiting van Yerseke vanaf de A58. Dat zou betekenen dat van af de rotonde oostelijk of westelijk langs de dijk, een nieuwe weg moeten worden aangelegd. Daar zitten echter allerlei haken en ogen aan. „Dan krijg je te maken met grond- en huiseigenaren", legt Knuit uit. De studie van de provin cie zal zeker een half jaar in beslag nemen, mogelijk zelfs een jaar. goes - Wat doe je met oude elpees? Als je een platen speler hebt, kun je ze weer eens draaien. Of ze een tweede leven geven als jurk. Dat laatste deden de leer lingen Ymke Ingelse en Wietske Berg uit VW06 van Pontes Goese Lyceum. Als eindexamenopdracht voor het profiel beeldende vorming zetten ze een mode show op touw. Gisteravond liepen echte modellen in de creaties van Ymke en Wietske over de catwalk, met de elpeejurk als spetterend sluitstuk. Ook een outfit van treinkaartjes stal de show. Hun stijl? „Alternatief', zegt Ymke. Tijdens de modeshow waren ook ontwerpen te zien van leerlinge Melissa Vos, die al eens aan De Kunst bende deelnam. Zoals een gala betaamt, werden er hap jes en drankjes geserveerd. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl goes - In verband met Sinterklaas en Kerst zijn er op de vrijdagen 2 en 23 december extra koopavon den in Goes. Als stimulans kan er beide avonden vanaf 18.00 uur voor een euro in de parkeergarage Westwal worden geparkeerd. Het door Luc Oggel goes - Een poging om de deur in de zijgevel van het voormalig postkantoor op de Grote Markt in Goes te forceren, is de reden dat de net geïnstalleerde pinauto maat nog buiten gebruik is. Dat zegt een woordvoerster van de ge meente. De deur in de zijgevel is aange college wilde eigenlijk dat er gratis geparkeerd kon worden, maar vol gens wethouder Loes Meeuwisse kan dat niet omdat de gemeente anders problemen krijgt met de Belastingdienst. Dat heeft te ma ken met een btw-constructie. bracht om de automaat te kun nen bijvullen. Onbekenden heb ben echter geprobeerd de deur te forceren, waardoor die niet meer open kon. Het is niet be kend wanneer de automaat in ge bruik is. Met de terugkeer van de auto maat bij het voormalige postkan toor is na anderhalf jaar in elk ge val een eind aan de totale afwezig heid van een pinautomaat op de Grote Markt gekomen. En er zitten er meer in de pen: bij Jeans Inn aan de Ganzepoort- straat (vergund, nog niet geïnstal leerd); Singelstraat 3, voormalig ABN Amro (vergund en wordt waarschijnlijk in december geïn stalleerd) en Kreukelmarkt 7, IH- MA computers (vergund, nog niet geïnstalleerd). De negenjarige Lisanne uit Zierikzee is al erg bezig met de puberteit en al le veranderingen in het vrouwelijk lichaam die daarbij horen. Om haar in dit proces nan opgroeien te helpen, heeft ze van een tante een boekje gehad. Het boekje is speciaal voor meisjes van haar leeftijd ge schreven. Het hoofdstuk over de maandelijkse cyclus heeft ze dan ook met interesse gelezen. Toen ze op een dag haar moeder zag lopen met een pak maandverband in haar handen, kon ze mama precies vertellen hoe het zat „ja, dat is maandverband," sprak Li sanne wijs. „Maar er is nog iets dat je in kan brengen." Ze twijfelde even. „Dat heet tom-tom of zo...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53