'Ik vreesde even dat ik geen boete kreeg' TO©S 41 binnenland ALCOHOLBELEIO Benzinepompen in Hoogeveen, Maastricht, Den Haag en Eindhoven vullen schappen met bier Proces tegen Joran begint in januari isen-ra Overgewicht Minister Schultz zet zich in voor trein naar België vrijdag 25 november 2011 Ewout Klok vult de koelkasten van zijn tankstation met bier. Klok toont de drankboete die hij kreeg. foto's Vincent Jannink/ANP Het was allemaal een op zetje om een proefproces uit te lokken over alcohol in de tankstations. En een gelukte opzet, want de wa renautoriteit gaf een boete. door Michiel Philippart Bij benzinepompen in Hoogeveen, Maastricht, Den Haag, Reek en Eind hoven verschenen giste ren na tien jaar de blikken bier LIMA - Het proces tegen Joran van jaar cel krijgen wegens de geweld- der Sloot in Peru begint op 5 ja- dadige dood van de Peruaanse nuari, melden Peruaanse media. Stephany Flores in 2010 op Van Van der-Sloot kan maximaal 30 der Sloots hotelkamer in Lima. weer in de schappen van de pomp- shop. Het was echter van korte duur. Om vijf voor één 's middag, een kleine zeven uur na opening, stonden twee controleurs van de nieuwe Voedsel en Waren Autori teit (nVWA) op de stoep bij pomp houder Ewout Klok in Hoogeveen. Het tweetal gaf provocateur Klok een boete van negenhonderd euro en eiste dat hij onmiddellijk de drank uit zijn schappen haalde. Klok vond dat geen probleem, want hij stuurde juist aan op een proefproces. Klok: „Ik was even bang dat ze überhaupt niet zouden komen." Klok is voorzitter van belangenver- PAUL KUSTERS SPANÖOEKAÜTOMAAT OP SCHIPHOL eniging tankstations (BETA) en is de strijd met de Nederlandse wet gever aangegaan om bier weer aan de pomp te mogen verkopen. „Su permarkten verkopen 's avonds bier en wegrestaurants mogen het ook, het is dan oneerlijk dat er voor pomphouders andere regels gelden." De voorzitter besloot vorige maand de knuppel in het hoender hok te gooien en de alcoholver koop aan te kondigen. Media-aan dacht en daaruit voortkomende Kamervragen waren het gevolg. Onder leiding van Klok bekok stoofden tien recalcitrante pomp houders vorige week donderdag 'in een klein donker kamertje' in een hotel in Nulde aan de A28 bij Amersfoort de te voeren strategie. Om de juridische weg te kunnen bewandelen, moest er eerst een be keuring komen. Vier alcoholverko pende pompen zouden geheim blijven, alleen die van Klok in Hoo geveen niet. Klok: „Als de nVWA niet wilde meedoen, hadden ze het hele land af moeten zoeken. Dat zou een ontzettend grote belasting voor ze zijn geweest, ze hadden geen keus had en moesten mij wel beboe ten." Gisteren, om zes uur 's ochtends, opende Klok dan eindelijk zijn Bevochtiger Luchtreiniger. Twee in één. Droge lucht is moeilijk te reinigen. Bevochtigen reinigen is effectiever. Uiterst eenvoudig: Bediening, Reiniging, Hantering Zonder filterkussen: hygiënisch, probleemloos, eenvoudig onderhoud Geen stoomvorming Tel: 040 - 254 43 61 Fax: 040 - 254 05 35 E-mail: info@venta.nl www.venta-airvvasher.nl Made in Germany Nr. 1 in Europa Wereldwijd unieke techniek Venta Airwasher - Het Origineel: Een bestseller sinds meer dan 30 jaar. Onovertroffen kwaliteit van de uitvinder van de Airwasher. reddot design award winner. Binnen 14 dagen niet tevreden geld terug. Exclusief verkrijgbaar bij: i Harense Smid EXPERT EP EUROPART SATURN 4 Media Markt pompwinkel. Gaandeweg de och tend bleek, gezien alle aandacht, dat het mediaplan had gewerkt. Toen de boete nog. Tot Kloks eigen verbazing kwam die al snel. „Ze wilden eigenlijk niet meedoen met mijn toneel stukje, op mijn voicemail vertel den ze zelfs dat ze mij geen boete gingen geven." Nadat Klok zijn boete had ontvan gen, belde hij zijn collega-pomp houders om de schappen te ledi gen. „We wilden het ludiek houden en niet overkomen als relschoppers. Het juridische gevecht kan nu ein delijk beginnen." DEN HAAG - Het percentage Neder landers met ernstig overgewicht is de afgelopen twintig jaar bijna ver dubbeld tot 12 procent in 2009, blijkt uit cijfers die het CBS giste ren naar buiten bracht. Toch doet Nederland het beter dan de mees te andere welvarende landen, waar gemiddeld 17 procent van de bevol king aan obesitas lijdt. De Verenig de Staten spannen de kroon. Daar kampt ruim een op de drie men sen met ernstig overgewicht. DEN HAAG - Minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastruc tuur) zet zich 'tot het uiterste in' voor behoud van de intercityver binding van Roosendaal naar Brus sel. Ze doet die toezegging in een reac tie op een motie van Tweede Ka merlid Arie Slob (Christenunie). Schultz tekent wel aan dat ze af hankelijk is van de Belgische staat. Maar daarmee is ze in gesprek en ze 'oefent alle mogelijke druk uit om bij het wegvallen van de Bene- luxtrein een goede alternatieve ver binding te laten exploiteren door NS of NMBS'. De minister: „Ik zet me volledig in om een alternatieve verbinding tussen Noord-Brabant en België op te zetten die start op het mo ment dat de Beneluxtrein stopt. Wat mij betreft moet die verbin ding minimaal gelijkwaardig zijn aan de huidige Beneluxtrein." De reizigersorganisatie Rover bood de Tweede Kamer dinsdag een pe titie en elfduizend (deels Zeeuw se) handtekeningen aan voor het behoud van de Beneluxtrein.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4