201 zeeland Politie maakt jacht op 6o jaar passie voor het Gregoriuskoor Onderscheiding voor creatieve agent Veelpleger veroordeeld voor diefstal koper in Terneuzen CAPPENDIJK TOYOTA RAV4 De ultieme cross-over ^ooiLde veeleisende rijder. vrijdag 25 november 2011 1 Z g nmsssssmes® m ss s bmmramt ssasraaBesmaaBBsmsB! ONDERZOEK Na rustige zomerperiode neemt het aantal branden te vatten. Wie in Terneuzen een coniferenhaag om zijn tuin heeft staan, loopt de laatste weken weer behoorlijk wat risico. Dat was be gin dit jaar ook al het geval, toen bomen in onder meer de Snellius- straat, Vincent van Goghstraat, Van der Waalsstraat en Oranje straat in brand vlogen. Destijds vond de politie het nog te vroeg om over Middelburgse toestanden te spreken, maar die mening wordt nu langzaamaan bijgesteld. In de Zeeuwse hoofdstad werden vorig jaar in vier maanden tijd ze ker veertig coniferenhagen in brand gestoken. De politie slaagde er toen niet in om de daders te achterhalen. In Terneuzen leken de daders in juni wél gepakt. De aanhou- ding van een veertienjarig meisje begin april in de Oranje- buurt bleek een vergissing, maar met opsporing van negen jongens van dertien tot vijftien jaar leek de politie in juni wel tal van brandjes in onder meer coniferen, contai ners en vuilnisbakken te hebben door Raymond de Frel Het zijn relatief kleine incidenten, maar het worden er de laatste tijd wel erg veel. Na een piek in maart vatten de afgelopen weken op nieuw tal van coniferenhagen in Terneuzen vlam. Rob (links) en Jo de Potter met hun oorkonde en gouden speld. foto Mark Neelemans Voor de politie is de maat nu vol; drie rechercheurs houden zich con tinu met de branden bezig, in de hoop de dader(s) snel in de kraag door Jean-Lou de Gucht sint jansteen - Stoppen met het Sint Gregoriuskoor in Sint Jan steen? De broers Jo (78) en Rob (77) de Potter moeten er niet aan denken. „Johan Heesters is 107 en hij treedt nog steeds op", zegt Rob. „Maar het mag natuurlijk niet zo zijn dat de kwaliteit achter uit gaat", vult Jo aan. Zestig jaar zijn de broers lid van het koor. Ze werden onderschei den met een oorkonde en een gou den speld. Het Gregoriuskoor werd in 1944 opgericht door Wim Bartz, onderwijzer aan de lagere school in Sint Jansteen. Hij wilde de gregoriaanse gezangen nieuw le ven inblazen. Bartz vroeg de twee broers lid te worden. Auditie hoef den ze niet te doen. Jo: „Dat je af komstig was uit een muzikale fami lie was voldoende." Na de oorlog richtte Bartz ook nog het gemengd Sint Ceciliakoor op en verbond dat aan het Sint Gregoriuskoor, hetgeen betekende dat de mannelijke zangers lid moesten zijn van beide koren. Een bloeitijd voor beide koren volgde. Hoogtepunten in die zestig jaar zijn volgens de broers De Potter optredens in het Concertgebouw in Amsterdam, in de abdij in het Franse Solesmes, een reis naar Ier land en zo'n vijftig misuitzendin- gen voor de KRO radio. De tijd dat tieners als de broers De Potter lid werden van het Sint Gre goriuskoor ligt ver achter hen. Rob: „Ons jongste lid is 58. Natuur lijk hebben we vaak geprobeerd om nieuwe aanwas te krijgen, maar dat lukt niet meer in deze tijd. Ach, er zitten ook alleen maar oude mensen in de kerk." Het gaat de broers aan het hart dat er op een gegeven moment geen enkel gregoriaans koor meer over zal zijn. Rob: „Dan kun je gregoriaan se gezangen alleen nog maar op cd beluisteren." Voorlopig bezoeken de broers nog iedere dinsdagavond de repetitie van het koor. „Het is ook een so ciaal gebeuren", zegt Rob. „Na af loop wordt er nog wat gekaart en gedronken." Iedere eerste zaterdag van de maand verzorgt het koor onder lei ding van Martin Polspoel de gezan gen tijdens de eredienst in de kerk van Sint Jansteen. 4 november: Een haag vat vlam in de Klaprooslaan. TERNEUZEN - Walter Naessens uit Hulst ontving gisteravond in het Terneu- zense politiebureau de versierselen die behoren bij het lidmaatschap van de Orde van Oranje-Nassau uit handen van burgemeester Jan Frans Mulder. Naessens nam na 31 jaar afscheid van de Vrijwillige Politie Zeeland. De vrij willige politieman heeft ook een creatieve kant. Zo is hij sinds 1998 voorzit ter van Stichting Kreatieve Vorming Hulst. foto Camile Schelstraete middelburg - Een 38-jarige Ter- neuzense veelpleger is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een gevangenis straf van zes maanden waarvan twee voorwaardelijk. De man werd op 4 augustus op het dak van het voormalige hotel Sluiskil in Sluiskil aangetroffen ter wijl hij druk bezig was om daar de koperen bliksemafleider te slopen en te stelen. De officier van justitie had tegen de Temeuzenaar de ISD-maatregel geëist, een verblijf van twee jaar in een inrichting voor stelselmatige daders. TERNEUZEN Mr. F.J Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-Ó17751 Prijzen inclusief BTW. exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden Distributeur: Lauwman Parqui B.V Meer info. Bel gratis 0800-0369 of kijk op www toyota.nl Motor 158 pk. Daardoor zeer goede caravan trekker. Keuze uit 2-wioldrivo of 4-wieldrive. Prijs v.a. €28. /,~rc 29 maart: Het is prijs in de Van der Waalsstraat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48