zeeland 119 Erfgoed Laagdrempelig strijd met Verdrag Malta' 'De Piraat' Hardrijder moet zijn rijbewijs inleveren Vogeltentoonstelling in De Uitkomst Warm onthaal voor Sint en Pieten met muziek, spelletjes en dans Infobijeenkomst over dubbele Tractaatweg Hl reacties: 1501 vrijdag 25 november 2011 'OntpoWering zou het definitieve einde inluiden voor potentieel onderzoek naar het cultuurhistorische erfgoed in de ondergrond van de Hertogin Hedwigepolder.' Honoré Rottier 'Wij willen ons Jaarboek laagdrempelig houden. Maar dan moeten we als Oudeheidkundige Kring wel meer leden krijgen. Anders moet de prijs van het Jaarboek omhoog.' Jan de Kort - gewoon gezellig STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle www.tmcwoonwinkels.nl TERNEUZEN BRESKENS De jaarlijkse vogeltentoonstelling van de Breskense vogelvereniging De Vink wordt van vandaag tot en met en zondag gehouden in de Uit komst. Vanavond wordt de exposi tie geopend om 19.30 uur, zaterdag kunnen liefhebbers van 14.00 tot 18.00 uur terecht en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Op zondag is van 10.00 tot 12.30 uur een opkoper aanwezig, terwijl aan het eind van die dag de prijsuitreiking is voor zien. Het rad van avontuur draait zowel zaterdag als zondag. terneuzen - Een heel druk pro gramma voor de Sint dit weekend in Zeeuws-Vlaanderen. Morgen meert hij om 12.00 uur aan in de haven van Walsoorden. Hierna stapt de goedheiligman in een paardenkoets voor een rit naar Kloosterzande. Tijdens de tocht, die eindigt bij zorgcentrum Anto- nius, wordt hij begeleid door Har monie Sint Cecilia. De kinderen van groep 1 tot en met 4 vieren sa men met Antoniusbewoners ver der een gevarieerde Sinterklaas middag. De kinderen van groep 5 tot en met 8 kunnen vanaf 14.00 uur in discotheek 'De lachende eland' spelletjes spelen en dansen. Rond 19.00 uur gaat de Sint langs bij de bij hem bekende zieken van Kloosterzande en omstreken. Ook Biervliet wordt morgen door de Sint bezocht. Na zijn aankomst om 14 uur op de Markt, zal hij om 14.45 uur de naam van de nieuwe brede school bekendmaken. Om 15.00 uur is er voor kinderen tot 4 jaar poppenkastvoorstelling bij An- nelot Ter Walle. In het dorpshuis is er tegelijkertijd voor kinderen tot 9 jaar een sintbingo en -disco, voor oudere kinderen wordt een film vertoond, 's Avonds is er nog Sinterdance in het dorpshuis voor kinderen tot 13 jaar. De Sint bezoekt morgen vanaf 14.00 uur Sint Jansteen. Zondag is een drukke dag als de Sint eerst om 13.45 uur in Zuiddorpe moet zijn en vervolgens tegelijkertijd om 14.00 uur in Clinge en Zand straat. Een beginnende bestuurder moest gisteren zijn rijbewijs inleveren na dat hij op de Scheldeboulevard in Terneuzen door de politie werd be trapt op het rijden met een snel heid van (gecorrigeerd) 120 km/h, terwijl daar een maximumsnel heid geldt van 50 km/h. Tegen de man is bovendien proces verbaal opgemaakt De politie hield gisteren een snel heidscontrole op de Scheldeboule vard naar aanleiding van klachten over te hard rijden. AXEL Veel overblijfselen van middeleeuws Hulst vallen amper op, zoals de runentekens op het refugium van Cambron in de Steenstraat. In De Halle in Axel wordt komen de dinsdagavond 29 november een informatiebijeenkomst gehouden over de verdubbeling van de Trac taatweg. De gemeente Terneuzen, de provin cie en Zeeland Seaports willen be langstellenden bijpraten over de verschillende varianten voor de toekomstige Tractaatweg, toekom stige aansluitingen en de planning van de werkzaamheden van de weg tussen Zelzate en Terneuzen. Ook is er gelegenheid om vragen te stellen over het project. De infor matiebijeenkomst begint om 19.30 foto R. van den Elshout uur. E&HHBEBS57% oneens43% TMC Goes Marconistraat 15-15b (0113) 22 41 14 Terecht dat inkomen zwaar meetelt bij toekenning ouderenvervoer Zie www.pzc.nl/ zeeuws-vlaanderen Laat gemeenten maar direct fuseren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47