Zeeland PZCIt Rietbergen Concept Vastgoed failliet ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 PLAN HOUTMARKT Bouw vermaakcentrum Hulst gaat gewoon door, maar in afgeslankte vorm Zang, voordracht en dichtkunst luiden kunstweekend in Afvaloven bij de grens mogelijk tegen vlakte Getuigen mishandeling bij bushalte gezocht Nieuwe tegels tegen zinloos geweld Beelden overval Axel op internet Vrijdag 25 november 2011 'Ontpolderen Hedwige is in strijd met Verdrag van Malta' Politie maakt jacht op coniferenpyromanen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer HULST - Rietbergen Concept Vast goed, de ontwikkelaar van het ver maakcentrum aan de Houtmarkt in Hulst, is door de rechtbank in Arnhem failliet verklaard. Het fail lissement heeft echter volgens de gefailleerde directeur Karei Rietber gen geen gevolgen voor bouw van het geplande vermaakcentrum. „Het vermaakcentrum komt er, maar in wat afgeslankte vorm. Dit was al eerder besloten en heeft niks van doen met het faillisse ment", zegt Rietbergen. Ook de Hulster wethouder Diana van Damme stelt dat de bankbreuk de gemeente niet deert. „Wij hebben geen geld in het plan geïnvesteerd en het plan zelf staat niet op losse schroeven." Nu hij financieel schoon schip heeft gemaakt, pakt Rietbergen de uitvoering van de plannen weer op met een andere vennootschap; 'De Keizer van Hulst'. Hij doet dat samen met de Hulster brouwer John Vermeersen. De voormalige bioscoop, het pand van het jonge rencentrum, het bankgebouw en de voormalige kindervilla zijn in bezit van De Keizer van Hulst. Al leen de tussenliggende voormalige kapperszaak was van de failliete BV Rietbergen Concept Vastgoed. Rietbergen: „Ik moet nu met de bank om de tafel om goedkeuring te krijgen voor de aankoop van dit pand." Rietbergen heeft de plannen voor het vermaakcentrum aangepast. De huidige bebouwing blijft gro tendeels overeind en wordt slechts grondig verbouwd. Zo blijft hij bin nen het bestemmingsplan en dat scheelt aanzienlijk in tijd en te vol gen procedures. De grootste zaal van het al jaren gesloten bioscoop complex zou volgens Rietbergen zeer geschikt zijn als bowlingcen trum of als theaterzaal. Een paar andere zalen blijven overeind als bioscoopzaal en ook is er een dans café gepland. Het jongerencen trum wordt ook in het pand on dergebracht en de kapperszaak zou volgens Rietbergen perfect zijn voor een restaurant. Ook is er binnen de plannen sprake van wo ningbouw. Rietbergen: „De voor malige bank en kindervilla zou ik willen verbouwen tot twintig huurappartementen." Rietbergen komt zijn plannen voor het vermaakcentrum dinsdag avond 6 december toelichten in de commisievergadering Ruimte in het Hulster stadhuis. Aanvang 19.30 uur. HENGSTDIJK - Wethouder Frank van Driessche opende gisteren in de Catharinakerk in Hengstdijk het 14e Internationale kunstweek end. Muzikale medewerking verleende pop koor 2gether o.l.v. Yvonne en Jos Neve. Jac queline Roozenburg hield een voordracht en er werden gedichten voorgedragen van Ma- thisse Arendsen. In 1997 startten Annette Ho- genboom en George Sponselee met dit kunst weekend. Momenteel is de artistieke leiding in handen van Linda Schot. Dit jaar zijn de ex posanten: Bram de Meijer, Frida van Over- beeke, Guido Metsers, Herman Thielens, Jac queline Cox, John en Joke Pannekoek, Mathis- se Arendsen, Tos Sakowski, Karina Verschel- den-Slik, Valerie van de Velde, Wil de Velde en Wim van den Berg. De exposanten schon ken enkele kunstwerken. Die kunnen door be zoekers gewonnen worden. Hiervoor moeten kanskaarten gekocht worden in de kerk. De trekking is, na het sluiten van de expositie, zondag 27 november om 17.00 uur. De expo sitie is vandaag, zaterdag en zondag te bezoe ken van 10 en 17 uur. foto Camile Schelstraete WESTKAPELLE (B) De afvalverbrandingsoven tussen het Vlaamse Westkapelle en Sint- Anna ter Muiden wordt mogelijk afgebroken. De gemeente Knokke- Heist onderzoekt of het gebouw aan de Sluisstraat na 2014 nog toe komst heeft. Ondanks een schoorsteen van vijf tig meter hoog is de oven relatief gezien maar een kleintje. Als het gebouw wordt afgebroken, wordt mogelijk het naastgelegen contai ner- en recyclepark uitgebreid. OOSTBURG De politie is op zoek naar getuigen van een mishandeling bij een bus halte aan de Torenweidelaan in Oostburg woensdagmiddag. Een 34-jarige man uit de gemeente Ter- neuzen liep ernstige verwondin gen in zijn gezicht op toen hij om streeks 14.45 uur bij de abri werd mishandeld. Omdat de toedracht onduidelijk is, hoort de politie graag mensen die in de buurt wa ren en informatie kunnen verstrek ken: 0900-8844. TERNEUZEN De Temeuzense wethouder Jaap Bos en Terry Anfield plaatsen maandag om 14.30 uur drie tegels tegen zinloos geweld bij de ingang van winkelstraat Steenen Beer. Tien jaar geleden is Najwa, het dochtertje van Anfield, op 8-jarige leeftijd door zinloos geweld om het leven gekomen in Almere. Het initiatief is afkomstig van Anfield. Met de tegels herdenkt hij zijn dochter en andere slachtoffers van zinloos geweld. amBwammnmBsmmmmmmmsssmmmmmmmm&msmmMM axel - De politie zoekt getuigen van de overval die maandag 10 ok tober is gepleegd op casino Play- land aan de Zeestraat in Axel. Daar toe zijn bewakingsbeelden op in ternet geplaatst van de vier gewa pende daders en hun vluchtauto. De mannen kwamen vanaf de Kaaiwal aanrijden met een donker kleurige personenauto, waarvan het merk onbekend is. Nadat ze het pand binnendrongen dwon gen ze bezoekers onder bedreiging van vuurwapens te gaan liggen. Een 80-jarige vrouw werd op de grond gesmeten en kneusde daar bij enkele ribben. Opvallend was dat één van de overvallers de naam van de kassier noemde. De overvallers gingen er er met onbe kende buit vandoor, de Zeestraat uit en linksaf richting de rotonde. De politie zoekt naar inlichtingen over de daders, de vluchroute en de auto. Getuigen kunnen zich melden op het politiebureau in Terneuzen of bellen naar 0900-8844. Dat kan ook anoniem via 06-28621551. De filmbeelden staan op www.pzc.ni.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45