zeeland 121 jezelf F c;n Ou Synagoge ontvangt Israëliërs Ti Vele wegen Twee extra koopavonden in Goes SB 12 Qe z CD Ijl! IM T0 GD CD LU F UJ e TOT g tl LU co ID O Snuffelmarkt Massage met oorsprong in voetreflexologie Boeddhisme als filosofie voor het leven Goes stimuleert startende ondernemer met kortingen Kamperduinen is officiële trouwplek Dit jaar nog geen ijsbaan Koelhuisweg Hardrijder moet zijn rijbewijs inleveren Info-bijeenkomst over dubbele Tractaatweg WINTERSALE al onze topmerken TOT 50% KORTING VERBURGuZ:* j vrijdag 25 november 2011 „Ik voel me thuis in iedere kerk. Ik denk dat er vele wegen naar boven gaan. Alle religies zijn in de basis hetzelfde, alleen de paden die ze volgen zijn verschil lend. je kiest als mens het pad dat bij je past", aldus Tea van 't Leven. wassene bij haar broer in Surina me logeerde. „Toen ik daar, vanwe ge een gebroken enkel, moest stil zitten kreeg ik het boek 'Meesters uit het Ver-re Oosten, hun leven, hun leer'. Daardoor vielen gevoe lens die ik al langer had op hun plek. Zoals reïncarnatie, waarin ik intuïtief altijd al geloofde." i vI GOES - Vanwege sint en Kerstmis zijn er op vrijdagen 2 en 23 decem ber extra koopavonden in Goes. Als stimulans kan er beide avon den vanaf 18.00 uur voor een euro in de parkeergarage Westwal wor den geparkeerd. Het college wilde eigenlijk dat er gratis geparkeerd kon worden, maar vreest proble men met de Belastingdienst. Zaterdag 26 november 2011 van 10 tot 18 uur. 1,50 entree kinderen t/rr> 12 jaar gratis. Nog enkele kramen beschikbaar. Sportcentrum onderdak. Email v.onderdak@kpnplanet.nl Tel 0111-413903 Via haar docente boed dhistische filosofie Dorien Quik uit Bilthoven leerde Tea van 't Leven metamorfosemas sage kennen. Tea: „Deze massage vindt zijn oorsprong in voetreflexo logie. Ze bestaat uit een zachte aan raking van de reflexzone op de wervelkolom op voeten, handen en hoofd. De voeten staan voor willen, de handen voor voelen en het hoofd voor denken. Dat wat je wilt, wordt in overeenstemming gebracht met het voelen en den ken. De massage is ontspannend en sommigen worden wat gevoeli ger. Het betreft altijd een natuurlij ke verandering, in overeenstem ming met de eigen spirituele ont wikkeling." Tea geeft volgend jaar een cursus massage voor ouder en kind. „Zodat ouders hun op groeiende kinderen leren masse ren en kinderen hun ouders om zo in balans te komen of blijven." door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Een delegatie van het Israëlisch parlement - de Knes set - was gisteren te gast in Middel burg. 's Ochtends brachten de vier parlementsleden een bezoek aan de synagoge, 's middags aan de Roosevelt Academy. Ze werden vergezeld door vertegenwoordigers van het Europees Parlement (EP) in Brussel, waaronder Bas Beider van de SGP, voorzitter van de Is- raëldelegatie in het EP. Met het dagje Middelburg werd een drie daags bezoek van de Israëlische parlementariërs aan het Europees Parlement afgesloten. De Israëliërs waren onder de in druk van de synagoge, maar vooral van de toespraak van opperrabbijn Binyomin Jacobs. Ze zeiden na af loop geschrokken te zijn van zijn verhaal over de jodenvervolging in Nederland in de Tweede Wereld oorlog. In het buitenland wordt vaak gedacht dat in Nederland de meeste Joden gered zijn, zei Ja cobs. „Maar juist de meeste Neder landse Joden zijn vermoord. Het grootste deel van de Nederlanders deed niets. We waren zo geïnte greerd en toch kon het gebeuren." De opperrabbijn maakt zich zor gen over het opnieuw opkomend antisemitisme, over de polarisatie in de samenleving en over de gro te onverschillige meerderheid tus sen deze uitersten. „Die kijkt toe." I ea van 't Leven uit Zierik- zee kwam in aanraking met boeddhistische filosofie via vriendinnen. „Zij gingen regelma tig naar het centrum van de stich ting Bodhisattva in Bilthoven. Bod- hisattva is een ideële stichting die boeddhistische filosofie- en medi- tatielessen, lezingen, dialoogavon- den en themadagen organiseert. Dit, om mensen in de gelegenheid te stelen vanuit deze filosofie in contact te komen met andere filo sofieën en religies." Tea gaat eens per twee weken met aan aantal andere Schouwen-Dui- velanders naar Bilthoven, waar zij inspiratie putten uit de lessen van Dorien Quik, die bekendheid ver wierf met drie boeken over boed dhistische filosofie. Dorien Quik verzorgt twee keer per jaar een themadag in de Rode Kamer in Zierikzee. vvww.denobelaerdomburg.nl Een Israëlisch parlementslid tekent het gastenboek. In het midden (met blauwe das) Luuc Smit, voorzanger van de synagoge. Rechts achter hem voorzitter Rudi Gomperts van de Stichting Synagoge Middelburg. Tweede van rechts opperrabbijn Binyomin Jacobs. Geheel rechts Bas Beider, Europarlementariër namens de SGP. foto Ruben Oreel GOES - Beginnende ondernemers in Goes worden, als het aan burge meester en wethouders ligt, de eer ste vijf jaar vrijgesteld van het ge bruikersdeel van de onroerend- zaakbelasting. B en W willen startende onderne mers zo een steuntje in de rug ge ven en zullen het voorstel in janua ri aan de gemeenteraad voorleg gen. In de belastingverordeningen 2012 zal verder worden opgeno men dat de precariobelasting voor kleine evenementen wordt afge schaft. Het gros van de evenemen ten in Goes valt daar onder. Wat betreft de gemeentelijke belas tingen zal alles met twee procent worden geïndexeerd. De afvalstof fenheffing komt op 2,5 procent in 'MET UITZONDERING VAN DE NIEUWE COLLECTIE 20% OP DE MARCCAIN COLLECTIE KAMPERLAND Het Amadorehotel Kamperduinen in Kamperland is een officiële trouwplek. De gemeente Noord-Be veland heeft dat geregeld. Zaterdag trouwt er voor het eerst een stel in het hotel. Amadore is blij met de status want daar is veel vraag naar. SINT-ANNALAND Schaatsers in Sint-Annaland kun nen deze winter niet terecht op de nieuwe ijsbaan bij de Koelhuisweg. De voorbereiding duurt langer. Ge meente en ijsclub besloten in 2010 een nieuwe baan aan te leggen na dat de oude door zoute kwel on bruikbaar was geworden. TERNEUZEN Een beginnend automobilist moest gisteren zijn rijbewijs inleveren na dat hij op de Scheldeboulevard in Terneuzen door de politie werd be trapt op een snelheid van 120 km per uur, terwijl daar een maxi mumsnelheid geldt van 50 km/h. AXEL In De Halle in Axel wordt dinsdaga vond 29 november om 19.30 uur een informatiebijeenkomst gehou den over de verdubbeling van de Tractaatweg. Terneuzen, de provin cie en Zeeland Seaports willen be langstellenden bijpraten over de verschillende varianten van aanleg. 2012, 2013 en 2014 in plaats van de voorgestelde 3,75 procent. Het college wil het inzamelen van afval op termijn kostendekkend maken en daarom zou het tarief met 3,75 procent moeten stijgen. Een CDA-motie om de reinigings rechten maximaal twee procent te verhogen, werd eerder deze maand aangehouden. I7CODI1 modeschoenen Grote Markt 9 Goes Tel nr: 0113-215604 ner- en recyclepark uitgebreid. ken: 0900-8844. zimoos geweia. E.CI1 OU-Jdllge V1UUW WC1U up UC SlddllUj; www.pL,m,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41