2oI zeeland 'Het gaat er om thuis te komen in Gezonken kotter weer als nieuw op het water SPIRITUALITEIT Een serie over Schouwen-Duivelanders met bijzondere denkbeelden of eigenschappen. Levenspad weekenddiensten vrijdag 25 november 2011 „Het gaat om een gevoel van 'thuis te komen in jezelf. Wanneer ik dat ervaar, weet ik dat het goed zit Dan weet ik dat bepaalde inzichten bij mijn spirituele le venspad horen." Tea van 't Leven door Marijke Vael Ze groeide op in een ge reformeerd onderwij zersgezin en was een aantal jaren actief lid van het Leger des Heils. Tegenwoordig put Tea van 't Leven uit Zierikzee vooral inspira tie uit de boeddhistische filosofie omdat het boeddhisme de wer king van de geest onderzoekt. Toch wil ze geen Boeddhist wor den genoemd. „Want ook het Boeddhisme heeft stromingen en dogma's. Ik ben geen lid meer van een geloofsgemeenschap, maar voel me thuis in iedere kerk. Ik denk dat er vele wegen naar bin nen gaan. Alle religies zijn in de ba sis hetzelfde. Alleen de paden die ze volgen, zijn verschillend. Je kiest als mens het pad dat bij je past." Dat doet de 71-jarige Zierik- zeese niet alleen door in Bilthoven boeddhistische filosofie te stude ren, maar ook door metamorfose massage te geven. Tea: „Dat is een massage die het lichaam aanmoe digt om te ervaren. Door bewuste ervaring wordt het herstellend ver mogen van het lichaam geacti veerd." Dat is volgens Tea heil zaam als door verdriet, pijn of schrik blokkades ontstaan in de le venskracht die door het lichaam stroomt. „Dan voelt iemand zich niet goed, mist levensvreugde en flexibiliteit om nieuwe levenssitua ties open tegemoet te treden. Door metamorfosemassage komt de stroming door de energiebanen weer in evenwicht en wordt het herstellend vermogen van het lichaam weer in gang gezet." Wanneer zij de behandeling - een zachte aanraking van de wervelko lom op de reflexzone van voeten, handen en hoofd - uitvoert voelt de Zierikzeese zich een instru ment. „Ik vind het mooi om te doen omdat ik zelf niets hoef Ik ben een katalysator die het natuur lijk helingsproces weer in gang zet." Tea ervaart de, anderhalf uur durende, massages zelf als een vorm van meditatie. „Het is een li chamelijk, logisch proces dat cor respondeert met een gevoel van thuiskomen in mezelf Hetzelfde gevoel dat ik krijg door inzichten die ontstaan vanuit de boed dhistische filosofie en meditatie." Ervaringen die Tea koestert, want ze realiseert zich dat ze als kind reeds de handvaten kreeg aange reikt voor de spirituele inzichten die ze nu als 71-jarige heeft. „Mijn moeder was wijs en ruimdenkend. Ze wees niets af vanuit het princi pe: 'Ik moet zijn waar mijn han den nodig zijn'. Zo bespeelde ze bijvoorbeeld op zondag het orgel bij het Leger des Heils terwijl ze 's middags naar de Gereformeerde Kerk ging. Zij citeerde de Bij belspreuk 'Onderzoek alles en be houd het goede'. Dat kwam toen niet over bij mij, maar nu bij de lessen boeddhistische filosofie wel. Daar leer ik om niks zomaar aan te nemen, maar te onderzoe ken hoe het in mezelf zit. Het gaat om een gevoel van 'thuis te ko men in jezelf. Als ik dat ervaar, weet ik dat het goed zit. Dat be paalde inzichten bij mijn spiritue le levenspad horen." Tea, die van haar 7e tot 15e levens jaar in Zierikzee woonde en daar op 32-jarige leeftijd terugkeerde, er voer dat gevoel van thuiskomen voor het eerst toen zij als jong vol- Tea van 't Leven: „Ik fungeer als een katalysator die het natuurlijke helingsproces weer in gang zet foto Dirk-Jan Gjeltema door Carla van der Merbel VLissiNGEN - De Bonny Lass of Shoreham is weer helemaal opge knapt. De houten kotter, die bijna twee jaar geleden zonk in de haven van Vlissingen, is gerestaureerd door Alex van Vliet uit Nijmegen. Giste ren is het schip in de Eerste Bin nenhaven in Vlissingen weer te water gelaten. De Bonny Lass of Shoreham was sinds medio 2009 eigendom van, toen nog, AZZ (nu Juvent). De kotter werd eerder door de jeugdzorginstelling gebruikt als klusobject. In januari 2010, tijdens de strenge vorstperiode, zonk het schip als gevolg van slijtage en houtrot. AZZ wilde de kotter aanvankelijk nog houden, maar besloot na onge veer een jaar om het schip toch af te stoten. Van Vliet heeft er zo'n jaar over ge daan om de kotter op te knappen. Binnenkort vaart hij ermee naar Nijmegen. Hij wil het schip 'recrea tief gaan gebruiken en eventueel in de toekomst inzetten voor toe ristische doeleinden'. De Bonny Lass is een voormalig bevoorradingsscheepje van de Brit se marine. De kotter is in 2945 ge bouwd. Zaterdag 26 en zondag 27 november 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. MEEST GELEZEN 1Christelijk pleidooi zondagsrust 2. Zeeuwiand pakt krimp aan 3. Schaatsbaan Oosteriand (foto) JOURNAAL Z2 Drie keer per dag het laatste nieuws uit Zeeland. Bekijk het op je smart- phone, tablet of laptop: www.z2.nl TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Het nieuws van vandaag staat op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen al leen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Boots-apotheek Zierikzee, Mol 15, 0111 -412906, za. 9.00-17.00 uur. Via dienstsluis zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Eilandzorg Schouwen-Duiveland, tel: 0111-453480. Buurtzorg: Midden Schouwen 0653673432, Duiveland 0622331441, Burgh-Haamstede 06-54688525, Zie rikzee Mid-Oost 0653671600, Mid- West 0653412827. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Dui veland. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Zaterdag alleen voor gezelschapsdieren en uitsluitend op af spraak 9.30-13.30 uur, Grevelingen- straat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40