poppetjes kun je de stress benaderen zeeland 13 Twee jaar geëist voor brand bij schoonmoeder commentaar Weerzin Nomineer je docent voor de PZC-verkiezing vrijdag 25 november 2011 foto's Peter Nicolai Bussen worden ontsmet bij een oefening in het grensgebied. van Zorgsaam. Die oefenen jaar lijks, vertelt Linda Goense, sector manager zorg. Toevallig is er aan staande donderdag nog een grote oefening in het ziekenhuis in Ter- neuzen, waarbij echte slachtoffers Bij een oefening komen altijd andere dingen boven tafel dan je denkt nagebootst worden. Daar komen ook de collega's van het ADRZ een kijkje nemen. Dergelijke grote oefeningen waarbij de realiteit zo veel mogelijk wordt benaderd wor den om de vier tot vijfjaar gehou den. De andere jaren zijn het eer der papieren oefeningen. Linda Goense: „We oefenen om te voor calamiteiten die buiten de zie kenhuizen gebeuren. Zo werd de organisatie onlangs nog benaderd toen een schip op de Westerschel- de dreigde te plooien en de moge lijkheid aanwezig was dat er giftig gas vrij kwam. De vraag was toen hoeveel bedden het ziekenhuis vrij had om geëvacueerde bewo ners van verzorgingsinstellingen op te vangen. Ook de stichting Verpleeg en Rust huizen Zeeland met zijn acht hoofdlocaties en talrijke kleinere vestigingen oefent zeer regelmatig. Iedere vestiging heeft een eigen ontruimingsplan. Ook hier spelen de mensen van de bedrijfshulpver lening een grote rol. En er zijn eva cuatie-afspraken met bedrijven en bijvoorbeeld scholen in de naaste omgeving. In principe is het bij ons goed geregeld, zegt SVRZ woordvoerster Marije Jongepier. kijken of het draaiboek werkt. Ook al is het maar iets kleins, het moet wel allemaal kloppen. Je hebt niks aan plannen die alleen maar ergens in een kast liggen." Ook Zorgsaam heeft scenario's Het is niet altijd mogelijk om met bewoners te oefenen. door Emile Calon MIDDELBURG - Een heel ernstig feit. Met die woorden vatte officier van justitie R. Rammeloo het misdrijf samen dat volgens hem gepleegd is door een 32-jarige Terneuzenaar. Hij zou op 13 augustus geprobeerd hebben de woning van zijn schoonmoeder aan de Corellistraat in Terneuzen in brand te steken. Hij zou benzine door de brieven- g bus hebben gespoten en vervol gens ook hebben aangestoken. Dankzij snel ingrijpen van de kleindochter, die op dat moment bij haar verbleef, kon het vuur worden gedoofd. Het boterde al lang niet tussen de familieleden. Een msn-bericht waarin de verdachte liet weten dat hij hoopte dat ze snel zou sterven, was tekenend voor de onderlinge verhoudingen. Buren van de schoonmoeder za gen direct na de brand iemand wegrennen die heel erg leek op de verdachte. Toen de politie later die nacht bij de verdachte aanbelde, ro ken de agenten al in de voortuin een benzinelucht. Nadat hij had opengedaan, bemerkten ze dat hij stond te trillen en dat er brandgaat- jes in zijn kleding zaten. Ook von den ze in een afvalcontainer een jas van hem, een benzinefles en een jerrycan. Ook ontdekte men een lichte schroeivlek op zijn hoofd. Voor de officier vormde al les voldoende bewijs dat de Ter neuzenaar de brand in de woning had gesticht. Alleen maar dankzij snel ingrijpen van de kleindochter was er niets rampzaligs gebeurd, al dus Rammeloo. De verdachte ont kende alles. Raadsman W. Dieleman pleitte voor vrijspraak. Volgens hem rede neerde de officier naar bepaalde conclusies tóe en was er nagelaten naar ontlastende bewijzen te zoe ken. Rammeloo toonde zich daar verontwaardigd over. „Ik vind het ongepast om zo te praten over het ambt van officier van justitie." Uitspraak 8 december. Egelcuntier H'burg^ opheffings uitverkoop o.a. truien - vesten - waxcoats montycoats - harris tweed kolberts ALLES met KORTING: 35 - 70 Het kabinet-Rutte heeft iets om over na te denken. De WD maakt zich zor gen over de invloed van de PW van Geert Wilders. Liberale bestuurders willen in een volgend kabinet liever met D66 in zee. De partijkaders staan nog wel braaf pal achter premier Mark Rutte, maar dit signaal is toch niet te negeren. Na de diepe verdeeldheid in het CDA over de samenwerking met Wilders, is nu ook in de WD weerzin te merken. Men is er bezorgd over de liberale waarden. De kritische massa in de achter ban van beide coalitiepartners is groot. Dit betekent dat het ka binet voorzichtig zal opereren. Om netjes de rit uit te zitten, moet de coalitie Geert Wilders toch een beetje te vriend hou den. Maar WD en CDA zullen zich ook van Wilders moeten onderscheiden om bij volgende verkiezingen geloofwaardig te zijn. Het is niet waarschijnlijk dat het kabinet vanuit deze spagaat nog veel slagkracht zal tonen. MIDDELBURG - De fanmails voor le raren blijven binnenstromen bij de PZC-redactie. Meer dan 250 middelbare scholieren stuurden de afgelopen weken een berichtje met loftuitingen om hun favoriete docent te nomineren voor de PZC-verkiezing 'Beste leraar of le rares van Zeeland.' Nomineren kan nog tot en met aanstaande zondag! Stuur een e-mail naar leraar@pzc.nl en vertel de redactie waarom jouw leraar moet winnen. Vergeet daarbij niet je naam en de naam van je school te vermelden. De redactie kiest uit de inzendin gen de vijf beste leraren of lerares sen. In de tweede ronde kan iedereen stemmen op de vijf beste leraren. De leraar met de meeste fans wint de PZC-wisselbokaal! Let op: deze wedstrijd is alleen be doeld voor leraren en leraressen die les geven op middelbare scho len. De verkiezing is niet bedoeld voor leerkrachten die in het basis onderwijs werkzaam zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3