Zeeland PZC Eenheid winkeliers Zierikzee is al lang zoek Politie jaagt op brandstichters Voorlichting SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 Het mooiste vogeltje van de show almanak Vrijdag 25 november 2011 fmSR - V Vrijwilliger onmisbaar voor beheer van de natuur Tea van 't Leven voelt zich thuis in alle kerken 17 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Het gaat al geruime tijd niet goed met de middenstand in Zierikzee. Samenwerking is nodig om het tij te keren. Een Bedrijven Investerings Zone kan hierbij helpen. Naar schatting eenderde van de Zierikzeese win keliers doet niet mee aan de wekelijkse koop avond. Van de rest draait een flink deel op koopavond rond etenstijd door Ton van den Nouweland de deur op slot. Voor extra winkel avonden rond de feestdagen be staat nauwelijks animo. Als Sinterklaas wordt ingehaald of als de toerist moet worden verleid met oude ambachten, dan kost dat geld. Een kleine groep - samenwer kend in ondernemersvereniging Neptunus- trekt hiervoor de knip. Een flink aantal anderen profiteert gratis mee. Dan is er het Havenplein, het hart van Zierikzee. Dat het een opknap beurt verdient, daar is iedereen het over eens. Maar die auto's. Veel winkeliers zweren bij parke ren voor de deur, terwijl het be sluit om de binnenstad verkeer sluw te maken al lang is genomen. Waar enkele winkeliers vasthou den aan 'dan toch tenminste in de winter parkeren', volgt Neptunus het gemeentebeleid. Die gemeente blinkt ook al niet uit in daadkracht. Met de geplande vestiging van winkelketen Action werd geschutterd. Dan mocht Act ion komen, dan weer niet. De structuurvisie voor de detailhan del moet nodig herschreven, maar dat is nog steeds niet gebeurd. De consument heeft het intussen wel gehad met Zierikzee. Schou- wen-Duivelanders groeten vrien delijk als ze elkaar treffen in de winkelstraten van Goes, Middel burg of Middelhamis. In Zierikzee neemt intussen de leegstand toe. En dat is niet alleen te danken aan de crisis. De winkeliers in Zierikzee kunnen het al decennia niet eens worden met elkaar. Wat nodig is, is een heid en strakke leiding. Neptunus heeft daar de kracht niet meer voor. Een Bedrijven Investerings Zone (Biz) is een fonds waarbij on dernemers verplicht, via een ge meentelijke belasting, een duit in het zakje doen. De lasten worden hiermee eerlijk verdeeld. Zo'n Biz helpt niet alleen ondernemende winkeliers van hun 'free riders' af; de organisatie zorgt ook voor een krachtig antwoord op het econo misch zwaar weer dat de argeloze neringdoende wacht. BRUINISSE - De tienjarige Simon Verwijs uit Nieuwerkerk heeft gisteravond het Bonds- kruis van de Nederlandse Bond van Vogellief hebbers gekregen, omdat hij de mooiste tropi sche vogel van de jaarlijkse tentoonstelling in Bruinisse heeft gekweekt. Verwijs won met een kleurrijke Bichenow. Het Bruse De Nachte gaal organiseert de show dit jaar alleen. Zus tervereniging De Schouwse Zanger uit Noord- welle had niet genoeg vogels beschikbaar. De vogeltentoonstelling in het Dorpshuis van Bruinisse is gisteravond geopend. De 168 par kieten, kanaries en tropen van negentien kwe kers zijn vandaag van 13.00 tot 22.30 uur te horen en te zien en zaterdag nog van 10.00 tot 18.00 uur. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het zijn relatief klei ne incidenten, maar het worden er de laatste tijd wel erg veel. Na een piek in maart vatten de afgelopen weken tal van coniferenhagen in Terneuzen vlam. Voor de politie is de maat nu vol; drie rechercheurs houden zich con tinu met de branden bezig, in de hoop de dader(s) snel in de kraag te vatten. Wie in Terneuzen een coniferenhaag in zijn tuin heeft staan, loopt de laatste weken weer een risico. Dat was begin dit jaar ook al zo, toen in verschillende straten ha gen in brand vlogen. Met het op pakken van een groep van negen jongens tussen de 13 en 15 leek het probleem opgelost, maar sinds ok tober zijn er weer veel (meestal kleine) brandjes. De politie be schouwt de branden niet meer als incidenten. „Dat we al een poos drie mensen continu op het onder zoek naar de branden hebben ge zet, zegt genoeg. Ik bedoel: we heb ben nog genoeg andere dingen te doen. We analyseren de branden op zich en zoeken overeenkom sten en verbanden." De negenjarige Lisanne uit Zierikzee is al erg bezig met de puberteit en al le veranderingen in het vrouwelijk lichaam die daarbij horen. Om haar in dit proces van opgroeien te helpen, heeft ze van een tante een boekje gehad. Het boekje is speciaal voor meisjes van haar leeftijd ge schreven. Het hoofdstuk over de maandelijkse cyclus heeft ze dan ook met interesse gelezen. Toen ze op een dag haar moeder zag lopen met een pak maandverband in haar handen, kon ze mama precies vertellen hoe het zat. Ja, dat is maandverband," sprak Li sanne wijs. „Maar er is nog iets dat je in kan brengen." Ze twijfelde even. „Dat heet tom-tom of zo..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37