Indoorcross in Goes sport 129 HHfr 4r 1 Trainingen door Van de Ven Clinic springen van Roelie Bril Jaspers-Blomdahl in Kapelle NK ongunstig voor Elderschanscross \i\MCLOET/A/^ fc TOP treft medekoploper Albatros Recordaantal inschrijvingen Zakloop Tijdens de Rabbit Racing SX Supercross is er plaats voor 280 deelnemers In de week voorafgaand aan de wedstrijden, van zater dag 7 tot en met donderdag 12 januari, kunnen mo torcrossers in de Zeelandhallen weer aan hun niveau schaven. De trainers zijn Rinus van de Ven en Jack Bur- nell. vrijdag 25 november 2011 Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl VRIJDAG 25 NOVEMBER In Stal de Kroo aan de Boomdijk in Nieuwland krijgen Zeeuwse springruiters met hun in Zee land gefokte paarden les van een autoriteit uit de springwereld. Het is Roelie Bril, die een groot deel van de Nederlandse springtop traint of ge traind heeft. Ook in het buitenland is hij veelge vraagd. Hij is nog maar net terug uit Sao Paulo, waar hij Braziliaanse topruiters trainde. De clinic is georganiseerd door KWPN regio Zee land en begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. ZATERDAG 26 NOVEMBER De Zeeuwse biljartliefhebber wordt vanaf 13.30 uur getrakteerd op een demonstratie door het driebandenteam van Van Donge&_De Roo. Vier topspelers die niet meer in de Nederlandse com petitie zijn te bewonderen - Dick Jaspers (foto), Torbjörn Blomdahl, Martin Horn en Jean van Erp - tonen in Dorpshuis de Vroone in Kapelle een staaltje van hun kunnen. Horn en Van Erp spelen een partij tegen elkaar voor de pauze en ema treden Jaspers en Blom dahl tegen elkaar aan. Alle vier nemen het ook nog op tegen een toe schouwer. De toegang is gratis. Winnaars hoofdrubrieken 1993: Jimmy Verburgh (Bel) 1994: Jimmy Verburgh (Bel) 1995: Edwin Evertsen 1996: Edwin Evertsen 1997: Steve Ramon (Bel) 1998: Pedro Tragter 1999: Steve Ramon (Bel) 2000: Cedric Melotte (Bel) 2001Stefan Ludwig (Dui) 2002: Jimmy Verburgh (Bel) 2003: Marvin van Daele (Bel) 2004: Ken de Dycker (Bel) 2005: Lewis Gregory (GBr) 2006: Jurgen Wybo (Bel) 2007: jurgen Wybo (Bel) 2008: Marco Stallmann 2009: Rinus van de Ven 2010: Dennis Ullrich (Dui) 2011: Adam Chatfield (GB) De zoektocht naar succes zorgt voor verschillende veranderingen. Zo zijn er naast de gebruikelijke wedstrijden ook crosses voor de allerjongsten (50CC) en voor vrouwen. Het parkoers wordt iets smaller, waardoor de lengte groter kan worden gemaakt. Het wordt ontworpen door Freddy Verher- straeten, één van de beste par koersbouwers van Europa. Afgelopen zondag is de inschrij ving voor de de Rabbit Racing SX Supercross geopend. Inmiddels zijn er zo'n honderd aanmeldingen bin nen. Er is plaats voor 280 deelne mers. „Voor ons zijn de regionale rijders heel belangrijk", benadrukte Stefa- nie van de Meeberg. Voor een goe- Kloetinge 2 staat op nul Kloetinge 2 heeft in de districts beker nog geen doelpunt tegen gekregen, terwijl Kloetinge zelfs al een wedstrijd heeft verloren. De weg van beide teams naar de derde ronde. Kloetinge 1 I Kloetinge 2 ■SS3 poulewedstrijd 1 Goes 0-2 Oostburg 6-0 I f: poulewedstrijd 2 GPCVIissingen 4-0 SVD 8-0 t :v poulewedstrijd 3 WC'68 3-2 Philippine I tweede ronde Arnemuiden 4-1 SSV'65 2-0 K' tegenstander niet opgekomen Felix Binicewlcz bron Rudy Boogert de publieke belangstelling lijkt het echter ook onontbeerlijk dat er aan sprekende namen achter het starthek komen. De organisatie be taalt geen startgelden, maar is vast van plan toch goede indoorcrossers naar Goes te halen. Daar moeten de goede contacten voor zorgen, die onder meer hoofdsponsor Rab bit Racing heeft. unglSl BILJARTEN Pool. Regionale eerste klasse. Tilburg Jokers-Roadhouse Roadies 2-4: 8-ball. Joost Feijen-Rinus Witte 6-2; Rias Jansen-Rinus Wit te 5-6; 9-ball. Mark Kerckhoven-Mark van Wijngaarden 4-7; 10ball. Mark Kerckho- ven-Robbin Jobse 5-6; Straight. Joost Fe- ijen-Dennis Dierickx 50-44; Rias Jansen-Robbin Jobse 14-50. GOLF Ekurhuleni. Europese Tour, Zuid-Afrikaans Open. Stand na eerste ronde: 1. O'Hara (Sch), Kruger (ZAf) 65 slagen (-7), 3. Mordt (ZAf), Goosen (ZAf), Hewan (ZAf), Bremner (ZAf) 66, 24. De Vries 69, 43. Sluiter 70, 98. Lafeber 73. SCHAATSEN Dronten. KPN Marathon Cup. Mannen (125 rondes): 1Jouke Hoogeveen, 2. Karlo Timmer man, 3. Christijn Groeneveld. Vrouwen (60 rondes): 1Foske Tamar van der Wal. VOETBAL Vrouwen. EK-kwalificatie. Groep 6. Nederland-Kroatië 2-0 (2-0). Doelpunten van Chantal de Ridder en Sherida Spitse. Nederland leidt in groep 6 met 13 punten uit vijf duels. In de derde ronde van de zaalcompetitie speelt TOP Arnemuiden morgen al een heuse topper: de Arnemuidse korfbalploeg ontvangt mede- koploper Albatros uit Zwijndrecht. Beide teams wonnen hun eerste twee duels in de eerste klas se F. TOP en Albatros troffen elkaar vorig zaalseizoen ook: TOP verloor toen zowel uit (15-14) als thuis (18-19). De rood-witten willen zich deze keer niet de kaas van het brood laten eten. De wedstrijd in sporthal De Blikken begint om 17.00 uur. ZONDAG 27 NOVEMBER Voor de Zakloop in Nisse is al een recordaantal van vijfhonderd voorinschrijvingen binnen voor de halve marathon en dé 7,5 km. Daarnaast zijn er ook veel aanmeldingen voor de wandeltocht. Voor de editie van de Zakloop van 2011 is een flink aantal kanshebbers bij de mannen aange meld, onder wie Remy Vasseur, Niels Koole, les- per Francke en Miquel van Tongeren. Bij de vrou wen lijkt Marianne de Kok de belangrijkste kan didate voor de overwinning op de halve marathon. Ze zal wellicht tegen stand ondervinden van Karin Bastian en Chantal Koole-Maat. De Zak loop start morgen om 12.00 uur (wandelaars) en 14.00 uur (hardlopers) bij de muziektent op het Dorpsplein van Nisse. Met Tim Pleijte (foto), Michel Schrier, Ronny Overgaauw, Erwin Harmes en Martijn de Kok aan de start had de Elderschanscross een aantrek kelijke wedstrijd kunnen worden. Helaas staan deze atleten zondag aan de start bij het NK in Tilburg en laten ze de wedstrijd in Aardenburg schieten. Ook verschillende jongeren en vrouwen kiezen voor het NK. Dat is jammer voor de organisatie van de Elderschanscross, die toch al niet verwend wordt met een grote deelna me. De wedstrijden in Aardenburg beginnen om 13.00 uur met de pupillen. De start van de langste afstand is om 14.25 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29