281 sport Erop of eronder voor PZC SMash-it nieuwe fusieschool Schrijf u in! Broedermoord Kloetinge heeft zijn equivalenten Oud-zwemtrainer Van den Berghe (70) overleden Jobse bepalend voor Roadhouse Roadies Clinic voetbalsters ADO in Middelburg Vier Zeeuwen op NK squash voor masters Reserves Groene Ster ruim voorbij SSV'65 INDOORCROSS De twintigste editie van de Indoorcross gaat toch door. Alleen een succes kan het voortbestaan van het Goese evenement verzekeren. 20e Indoorcross Goes vrijdag 25 november 2011 TERNEUZEN - José van den Berghe, het boegbeeld van ZC Koewacht, is dinsdag op zeventigjarige leeftijd overleden. Hij was 34 jaar hoofdtrai ner bij de Zeeuws-Vlaamse zwem vereniging. In 2008 stopte hij. Van de Berghe was in zijn jonge ja ren een verdienstelijk openwater- zwemmer. Later, als trainer, stuw de hij ZC Koewacht in die tak van sport op tot grote hoogte. Het credo van Van den Berghe luid de dat sporters keihard willen wer ken en prestaties kunnen leveren als ze plezier hebben. En hij vond dat een trainer kundig, enthousiast, consequent en een tikje streng moet zijn. „Ik jutte de boel graag op", liet hij drie jaar geleden opteke nen. „Ik hield niet van half werk. Ik zei altijd: wat een ander in vier da gen kan, doen wij in drie dagen. En het mooiste is nog wel dat zowat ie dereen erin meeging." wmrnKsssammmma TILBURG De poolers van Roadhouse Roadies wonnen in de regionale eerste divi sie met 4-2 van hekkensluiter Til burg Jokers. Man van de match werd Robbin Jobse met één zwaarbevochten en één royale overwinning. Mark van Wijngaarden won één partij, net als Rinus Witte. Witte haalde het beslissende punt binnen tegen Rias Jansen, nadat hij eerst verloor van Joost Feijen. De Middelburgers staan na de zege negende. MIDDELBURG Vier voetbalsters van ADO Den Haag (Mandy van den Berg, Marel- le Worm, Priscilla Mesker en Shei la van den Bulk) geven morgen van af 12.30 uur een clinic bij Zeelandia Middelburg. Zij promoten hun sport bij meisjes tussen de zes en zestien jaar. Voor de gratis clinic hebben zich al zo'n zeventig meisjes aangemeld. Er is nog ruimte voor meer geïnte resseerden. De deelname is gratis. ADO is momenteel koploper in de eredivisie voor vrouwen. MIDDELBURG - De tennisscholen Smash-it van Michel Kokelaar en 100% tennis van Sven Vermeulen fuseren op 1 januari. De naam van de nieuwe organisatie wordt SMash-it. De twee kapitalen ver wijzen naar de beginletters van hun voornamen. De nieuwe organisatie zal actief zijn in Vlissingen, Koudekerke en Tholen. Kokelaar zal het recreatie ve tennis voor zijn rekening ne men. Vermeulen, die ook bekend is als toernooiorganisator en inter nationaal scheidsrechter, richt zich juist op het prestatieve tennis. Kokelaar en Vermeulen zijn bei den tennissers bij De Schelde in Vlissingen en werken sinds vorig jaar samen binnen de Walcherse Overkoepelende Tennistrainingen. MIDDELBURG In Delft wordt zondag het Neder landse kampioenschap squash voor masters gehouden. De animo voor de titelstrijd valt tegen, voor het toernooi dat toegankelijk is voor spelers van 35 jaar en ouder. Daardoor is gekozen om het NK op één dag af te werken en daarbij ko men vier Zeeuwse deelnemers in actie: Henk van den Broek, Mart Nijnens, John Schweertman en Karin Thiel. De eerste duels wor den om 10.00 uur gespeeld, bij Squash Delft. VLISSINGEN De zaalvoetballers van Groene Ster 2 lieten in de achtervolging op kop loper Kalsdonk geen punten liggen in het inhaalduel met SSV'65. In Vlissingen werd de Goese oppo nent met 13-6 verslagen. Halverwe ge het duel leidde Gróene Ster 2 al met 6-3. Voor de thuisclub scoor den Lorenzo de Groot (sx), Salim Ben Sellam (3X), André Siereveld (2x), Imad Azzanagui (2x) en Kha- lid Saiboua. De doelpuntenmakers van SSV'65 waren de broers Eric en Mischa Flore (beiden 3x). door Koen de Vries GOES - De twintigste editie van de Indoormotorcross in Goes wordt een heel belangrijke. Als de Rabbit Racing SX Supercross op vrijdag 13 en zaterdag 14 januari een succes wordt, lijkt er een mooie toekomst weggelegd. Als de belangstelling te genvalt, is de kans groot dat het de laatste editie is geweest. Aanvankelijk zou de editie van 2012 van de Indoorcross niet eens verre den worden. In september liet de organisatie weten dat het financieel niet verantwoord was. „Ik heb de bestuursleden tegen zichzelf in be scherming moeten nemen", vertel de Rian Karelse gisteren na afloop van een persconferentie in Merral, de bioscoop bij de Goese Zeeland hallen. Karelse is penningmeester en sinds kort ook interim-voorzit ter van het organisatiecomité, SMZ genaamd. „We zijn persoonlijk aan sprakelijk. We kwamen veel geld te kort. Het kon echt niet." Het belangrijkste probleem was de terugloop van de publieke belang stelling, vertelde Stefanie van de Meeberg, secretaris van SMZ. In de hoogtijdagen van de Supercross wa ren de tribunes tijdens de finales op zaterdagavond bevolkt met zo'n drieduizend toeschouwers. Die kwamen er niet meer, en ook tij dens de overige wedstrijden was de belangstelling minder. De kosten om het evenement te organiseren bleven echter hoog. De huur van de Zeelandhallen moest betaald worden en ook de bouw van de tri bunes kostte handen vol geld. Ver der moest in de accommodatie met 1500 kuub klei een parkoers aange legd worden, een arbeidsintensief karwei. Nadat het nieuws dat de cross niet doorging bekend was geworden, zette de gemeente Goes de deur op een kier door extra subsidie te ver lenen. De Zeelandhallen werkten mee door de huur van de accom modatie flink naar beneden te schroeven en de provincie Zeeland zorgde voor een eenmalige bijdra ge. Tenslotte hapten ook twee be langrijke sponsors toe: Rabbit Ra cing uit Elshout, een grote motor zaak met een crossteam, en een uit zendbureau voor technisch perso neel, Otter-Westerlaken. Met uitzondering van de Zeeland hallen dragen alle partijen voorlo pig alleen bij aan de twintigste edi tie. Dat zorgt voor een wankele ba sis voor de toekomst. Een t editie is bijna noodzaak om verder te kunnen, erkende Rian Karelse. „We zijn ontieglijk hard aan het werk om er een mooi evenement van te maken. Ik ben oma en huis vrouw, maar daar komt de laatste tijd weinig van terecht. Ik ben ze ven dagen in de week met de cross bezig en heb 's nachts soms maar vier uur slaap." ABONNEE VOORDEEL l De prijswinnaars van week 1 en 2 zijn bekend. Doet u nog r.iet mee mei de Abonnee Win Weken? Het kan nog steeds! Schrijf u vóór 28 november gratis in en maak kans op vele mooie prijzen van de volgende trekkingen, met als superhoofdprijs: een interieurcheque t.w.v. 10.000,-! Schrijf u snel in op: www.pzc.nl/winweken 088 -013 99 22 Lokaal tarief. Openinrjstiiden ■r. 10.00 tot 17.00 uur, ra, 10-00 tot 12.00 u 1 door Rudy Boogert MIDDELBURG - De curieuze beker wedstrijd morgen tussen Kloetin ge 1 en Kloetinge 2 staat niet op zichzelf. In de andere voetbaldis tricten van Nederland staan dezer dagen in de derde ronde twee soortgelijke wedstrijden op het programma. In het district Zuid 2 spelen Ge- mert 1 en 2 morgen tegen elkaar en in het district Oost treffen SVZW 1 en 2 elkaar dinsdag. Bij het eerste van SVZW, afkomstig uit Wierden, staat sinds kort Hans Kraaij jr. als hoofdtrainer aan het roer. Ook in het district Zuid 1, dat be staat uit Zeeland en aangrenzende delen van Zuid-Holland en Noord-Brabant, is de broeder moord bij Kloetinge geen unicum. Vorig seizoen troffen het eerste en tweede elftal van ASWH elkaar al, eveneens in de derde ronde. Het eerste won toen. Een dergelijk scenario ligt voor morgen ook voor de hand. Vorm is echter de onzekere factor. Kloe tinge 1 is aan een vrije val bezig in de hoofdklasse met vijf opeenvol gende duels zonder zege. Kloetin ge 2 draait bovenin mee in de re serve hoofdklasse. De aftrap is om 14.30 uur. Vrijdag 13 en zaterdag 14 januari 2012 Zeelandhallen, Goes Adam Chatfield, winnaar in 2011ff foto Willem Mieras ft

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28