Vlissingen is tegen tweede kerncentrale zeeland23 Officier eist vijfjaar straf tegen neef Desi Bouterse wegens cocaïnetransport GEZINSBEURS Van lersel verlaat Cultuurwerf BOUW Te veel onduidelijk en te grote risico's vrijdag 25 november 2011 door Emile Calon Bekijk het filmpje over de gezins- beurs in de Goese Zeelandhallen op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto VLISSINGEN - Frank van lersel ver trekt als directeur van de Cultuur- werf in Vlissingen. Hij wordt in ja nuari directeur bij poppodium Mezz in Breda. Van lersel, eerder jarenlang betrok ken bij het Tilburgse poppodium Noorderligt (later 013), volgde acht jaar geleden in Vlissingen Klaas Overdam op. Onder zijn leiding werd het Bevrijdingsfestival uitge breid en maakte het Straatfestival plaats voor Onderstroom. Voorzitter Jaap van der Doef van de Cultuurwerf prijst Van Iersels verdiensten voor Vlissingen. „Het is jammer dat hij vertrekt. We had den graag nog een aantal jaren met hem verdergegaan." Door forse bezuinigingen staat de Cultuurwerf onder druk. De thea terprogrammering is al gestopt en De Piek dreigt te verdwijnen. Toch wil Van der Doef'op heel korte ter mijn' met de wervingsprocedure voor een opvolger beginnen. In een brief aan zijn medewerkers spreekt Van lersel (gisteren niet be reikbaar voor commentaar) over 'een prachtige kans voor een ouwe rocker zoals ik'. „Popmuziek en popzalen zijn toch mijn habitat." MIDDELBURG - Een 47-jarige Suri naamse man wordt door officier van justitie R. Rammeloo gezien als de begeleider van een lading co caïne. Deze man, een neef van de Surinaamse president Desi Bouter- se, moet van de magistraat een cel straf van vijf jaar krijgen voor zijn betrokkenheid bij het transport van een partij van veertig kilo co caïne van Ecuador naar Middel burg, zo zei hij gisteren aan het slot van zijn requisitoir voor de Middelburgse rechtbank. Die cocaïne was vorig jaar door een 64-jarige man uit Oost-Sou burg naar Middelburg gehaald. De harddrugs zat verstopt in de dub bele wand van een container, ge vuld met duizend dozen ananas. De transporteur, die was inge huurd om die container van Ant werpen naar Middelburg te vervoe ren, vertrouwde het zaakje niet en waarschuwde de politie, nadat hij die container had afgeleverd in een loods aan de Waldammeweg in Middelburg. De politie hield die loods vervolgens goed in de gaten en kon daarna de man uit Oost-Souburg aanhouden. Deze werd eind vorig jaar veroordeeld, conform de eis, tot een celstraf van vijfjaar. Tijdens het proces tegen de Sou- burger werd duidelijk dat een zeke re Steve meer afwist van het trans port. Wie die Steve was, wist de politie toen nog niet. Wel was be kend dat hij getrouwd was met een Braziliaanse, een neef was van Bouterse en van Surinaams-Chine- se afkomst. De man die gisteren te recht stond voldoet aan die ken merken. Hij ontkende echter bij hoog en laag dat hij iets te maken had met het transport. Hij zei ook dat hij voor zijn aanhouding nooit in Zeeland was geweest. Ramme loo stelde echter dat deze verdach te die Steve was. Stemanalyses wij zen volgens hem uit dat hij de man is met wie de Souburger regel matig belde. Hij eiste dat deze man vijfjaar wordt opgesloten. Volgens de verdachte is hij een ge wone zakenman die handelde in honden, antiek, vogels en ook be trokken was bij de goudwinning in Suriname. Zijn vele vluchten naar tal van luchthavens over de hele wereld hadden te maken met die activiteiten. En het was vol gens hem toeval dat hij enkele ma len tussen Amsterdam en Ecuador heen en weer was gevlogen. Raadsman J. Wouters vroeg om vrijspraak. Volgens de raadsman is er geen enkel overtuigend bewijs dat de verdachte betrokken was bij het coketransport. Uitspraak 8 december. door Maurits Sep VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen keert zich voorlopig tegen de bouw van een tweede kerncentra le door Delta. „Er zijn nog veel te veel dingen onduidelijk, de finan ciële risico's zijn nog te groot en er is ondanks beloftes daarover nog geen tweede partij gevonden voor het project", somt wethouder Jac ques Damen de bezwaren op. De aandeelhouders - provincie en gemeenten - moeten op 22 decem ber stemmen over het besluit om 60 miljoen euro uit te trekken voor de voorbereiding van de bouw van de tweede kerncentrale. Zolang de vele vragen van Vlissin gen (met een aandeel van 5,5 pro cent) niet voldoende zijn beant woord, zal Damen in de aandeel houdersvergadering tegen stem men. „En dus niet omdat wij te gen kernenergie zijn, maar uit fi nanciële overwegingen. En wij wei geren onze nek in een financiële strop te steken. Bovendien weten we niet wat de gevolgen zullen zijn voor onze winstuitkering." Vlissingen verzet zich ook tegen yjWTTBgnszggBg 1HMUhiUiiifciiiiumum nir de tijdsdruk die Delta de aandeel houders oplegt. „Wij móeten op 22 december een besluit nemen, vindt de directie. Maar wij accepte ren geen mes op onze keel." Daarbij speelt duidelijk een rol dat de gemeenteraad en het college van Vlissingen al langer erg onte vreden zijn over de informatie voorziening door Delta en vooral het moment waarop. De Vlissing- se politiek klaagt steen en been dat zij te weinig tijd krijgt om be sluiten van Delta goed te beoorde len. Damen: „Als we alsnog vol doende en op tijd informatie krij gen voor 22 december, zullen we ons standpunt heroverwegen. Zo niet, dan stemmen wij tegen." Het college van B en W van Mid delburg stemt in meerderheid wel in met het verzoek van Delta. Al leen wethouder Albert de Vries stemde tegen, om dezelfde rede nen als de gemeente Vlissingen. „Uit onderzoeken blijkt ook dat Delta hier niet klaar voor is. De ri sico's zijn te groot." En voor de PvdA-wethouder komt daar wel bij dat hij tegen kernenergie is en meer ziet in andere vormen van energieopwekking. heeft net een armbandje gekocht bij de stand van de zending en hoopt zo nog wat leuke 5-decem- bercadeaus te vinden: „Ik heb niks tegen een Huishoudbeurs, hoor, dat vind ik ook leuk. Maar deze beurs heeft voor mij toch een plus je. Het assortiment is net wat an ders dan je in gewone winkels ziet." Bij de stand van Fietsspecialist Piet Voskamp wordt reclame gemaakt voor de regenrok en de dressdip. De dressdip is een soort loodje dat bij het fietsen aan de rok kan wor den gehangen, zodat die niet meer opwaait. Maar vooral de regenrok - vorig jaar geïntroduceerd - is een succes. Na een advertentie in het Reformatorisch Dagblad en het christelijke familieblad Terdege zijn de regenrokken niet aan te sle pen, vertelt Voskamp. „Heel raar, verder heeft bijna niemand ze in Nederland. We krijgen orders van uit het hele land." Janny van Haaf- ten uit Stavenisse had over de beurs gelezen in het Reformato risch Dagblad en heeft net een rol zeepplakband gekocht.Althans: het lijkt op een plakbandhouder, 'De regenrokken zijn niet aan te slepen. We krijgen orders uit heel het land.' maar er zit geen plakband in maar een rol zeep. Ontwikkeld door stu denten van het Hoornbeeck Colle ge, een reformatorisch opleiding centrum voor middelbaar beroeps onderwijs. Heel handig, demon streert een studente: op zo'n zeep rol zit genoeg voor zo'n 800 keer handen wassen. Janny van Haaf- ten: „Leuk toch, als jonge mensen iets proberen. Initiatief moet je steunen." Echt van plan om iets te kopen was ze niet. „Ik kijk een beetje rond. Het is meer voor de gezelligheid. Naar zoiets als de Huishoudbeurs ga ik nooit. Ik kan niet zo goed lopen, en daar is het altijd zo druk. Dit is qua sfeer ook prettiger. Je bent hier met je eigen mensen, eigenlijk." Marjo Ponse heeft in elk geval al heel wat beken den gezien. „Zelfs mijn vriendin. En dat was niet afgesproken." Zeeuwse Gezinsbeurs, Zeelandhaüen in Goes. Open: 25 november 10.00-22.00 uur, 26 november 9.00-17.00 uur. Met 133 standhouders (organisaties, interieur, recreatie, huis houden etc.), demonstraties en optre dens (koren, klederdracht, orgel, orkes ten) en muzikaal kinderfeest. De christelijke gezinsbeurs in de Zeelandhallen sluit qua aanbod en sfeer aan bij de doelgroep, foto's Marcelle Davidse ,Naar zo'n huishoudbeurs ga ik nooit. Marjo Ponse en dochter Adriënne Klippel met zoon Rens: 'Goed idee, dit'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23