Onder elkaar op Zeeuwse gezinsbeurs 221 zeeland ZMf: organisaties moeten samenwerken om landschap te redden Bleker betwijfelt of provincie genoeg krijgt Forse eis voor rijden onder invloed In de Goese Zeelandhallen wordt tot en met zaterdag de eerste Zeeuwse gezinsbeurs gehouden. Sfeer en aanbod zijn gericht op christelijke gezinnen. vrijdag 25 november 2011 gaswas fiwiiiBiwiwiiiiiiiiii iii' w—win wil i iiiii hi——uiii in ii iwiiii»ii—ii>iiiiiiriniii—wiimi<nrr" door Cornelleke Blok goes - Zeeuwse natuur-, land- schaps- en toerisme-organisaties moeten meer samenwerken, om de natuur en het landschap in de provincie te redden. Dat is volgens de Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) de enige manier om de bezuinigin gen op natuur en landschap het hoofd te bieden. Organisaties zouden zoveel moge lijk gebruik van elkaar moeten ma ken. De ZMf wil alle activiteiten en initiatieven van de verschillen de organisaties coördineren. Geertje van der Krogt, stafmede werker planologie van de ZMf, ziet veel mogelijkheden. „Als het Waterschap bijvoorbeeld een sloot gaat uitdiepen, dan kan de Stich ting Landschapsbeheer aansluiten met een groep vrijwilligers om meteen de wilgen te knotten. Als een sluis vervangen moet worden, kunnen vrijwilligers mee om te maaien. Als je met elkaar meerijdt, door Jeffrey Kutterink den haag - Staatssecretaris Henk Bleker (Natuur) weet niet of de too miljoen euro die de provincies er vanaf 2014 bij krijgen voor na- tuurinrichting en -beheer, vol doende is. In 2016 wil hij de situa tie opnieuw bekijken. Dat bleek gisteren in een overleg met de Tweede Kamer. Een meer derheid van CDA, WD en PW steunen het plan van Bleker om natuurbeleid over te dragen aan de provincies. De oppositie kraakt het. Die vindt dat de provincies te weinig geld krijgen. Ze vrezen dat Nederland daardoor niet kan vol doen aan de Europese verplichtin gen. Hoewel Bleker vasthoudt aan informatie van het waterschap Op 1 december is het waterschap gesloten vanaf 14.30 uur. Dit is wegens een personeelsbijeenkomst. Voor dringende gevallen zijn wij uiteraard wel telefonisch bereikbaar, via 088-2461000 (lokaal tarief). Vanaf maandag 28 november tot en met 10 december 2011 is de Sint Pietersdijk tussen Aardenburg en Sint-Kruis tussen 07.30 en 17.00 uur afgesloten voor snoeiwerk- zaamheden. In het weekend van 3 en 4 december is de weg toegankelijk. De wegafsluiting en omleidings route worden aangegeven met borden. Meer weten? Heeft u vragen dan kunt u contact opnemen met de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur 088-2461000 (lokaal tarief). ZEEUWSE GEZINSBEURS bespaar je al geld. Het zijn kleine dingen, maar wij denken dat je er groot mee kunt worden." Onlangs werd bekend dat er de ko- mende jaren 10 miljoen euro min der beschikbaar is voor de Zeeuw se natuur. Het voorstel van de ZMf is lang niet genoeg om alle bezuini gingen te dekken, weet Van der Krogt. „Laat het duidelijk zijn: we zijn bijzonder somber, maar we moeten redden wat er te redden valt. Als we hiermee bij wijze van spreken 20 procent kunnen oplos sen, dan is het al wat." Het onderhoud en het beheer van het landschap vindt de ZMf het be langrijkst. „Als het landschap ver loedert, dan ben je ook de recrea tie kwijt. Daarmee zou Zeeland ook economisch geraakt worden." Gedeputeerde Sjoerd Heijning (WD, natuur) wilde gisteren nog niet reageren op het plan van de ZMf Hij wacht op de brief waarin de milieuorganisatie haar voorstel verder toelicht. de afspraken met de provincies, zei hij dat ze niet verplicht zijn de Europese doelstellingen te halen; wel dienen zij zich daartoe maxi maal in te spannen. Eventuele boe tes uit Brussel zijn voor rekening van het Rijk, tenzij provincies zich niet aan de afspraken hebben ge houden. Ook gaat hij flexibel om met de vraag welke gronden pro vincies wanneer mogen inzetten. Het dagelijks provinciebestuur van Zeeland wil het akkoord met Ble ker tekenen en legt dat voorstel vandaag voor aan Provinciale Sta ten. „We tekenen niet van harte", zegt gedeputeerde Sjoerd Heij ning. „Maar als we het niet doen, krijgen we eindeloos gedoe en een korting op het provinciefonds." De regenrok, te koop bij Voskamp, door Ondine van der Vleuten Een beurs waar je met het hele gezin naartoe kan gaan, zonder tegen 'vervelende dingen' aan te lopen. Dat is de Zeeuwse Gezinsbeurs voor Marjo Ponse, die donderdag met dochter Adriënne Klippel en kleinzoon Rens langs de kramen slentert. In de tas zitten al een paar aankopen: wat theologische boeken en snoep. Adriënne wil straks het pan fluit-concert horen en hoopt wat leuke kleren voor Rens te vinden en misschien een boxkleed. Ook Marjo wil nog tussen de kleding rekken snuffelen. Daarin hangen vooral veel bloesjes en rokken. On der de beursbezoekers zijn de vrou wen in broek op één hand te tel len. Aanbod en sfeer van de Zeeuwse gezinsbeurs sluiten aan bij de christelijke achtergrond van de bezoekers, zoals ook die van het protestantse gezin Ponse. Zo is er een stand van het christelijke gastouderbureau Korelon, christe lijke verslavingszorg van Sta Op, 'Een heel goed idee om eens zo'n gezinsbeurs in Zeeland te houden.' specialist in audiovisuele techniek ReliSound Vision, er zijn boe ken van De Ramshoorn in Goes en natuurlijk zijn er ook kramen met Tupperware en naaimachines. Marjo Ponse: „Op een gewone beurs voel je je toch minder thuis. Wij komen uit Sint Maartensdijk en moesten altijd best ver voor dit soort beurzen. De laatste keer was het in Gorinchem, buiten de schoolvakantie om. En de school vakanties van die regio vallen in een andere periode dan hier in Zeeland. Dat is lastig. Je kunt al leen op de zaterdag, als het gigan tisch druk is." Op de beurs in Zeeland is het, kort na openingstijd, nog rustig. De drukte zal pas na drie uur komen, als de kinderen uit school zijn. Maar de hèktiek van een Huis houdbeurs zal ook dan niet losbar sten. Achtergrond-muzak ont breekt. Zo nu en dan klinken van uit een van de kramen waar cd's verkocht worden - zoals Kerkvolk Muziek - stemmige klanken, maar daar blijft het bij. Henk Meijvogel uit Driewegen is daar blij om. „Heerlijk rustig", vindt hij het. Zijn vrouw Elly Janny van Haatten uit Stavenisse: door Emile Calon middelburg - Officier van justitie R. Rammeloo vindt dat een 31-jari- ge Vlissinger een celstraf van acht tien maanden moet krijgen waar van zes voorwaardelijk. Ook moet zijn rijbewijs voor een periode van vier jaar worden ingenomen, zo zei hij gisteren tegen de leden van de Middelburgse rechtbank. De man stond terecht omdat hij de avond van de 14e november 2010 met zijn auto tegen een boom botste in de Burgemeester Stemerdinglaanin Oost-Souburg. Daarbij raakte zijn neef, die naast hem in die auto zat, zwaar ge wond. Uit bloedonderzoek bleek dat de Vlissinger, aldus de officier, veel alcohol had gedronken en ook flink wat speed had ingeno men. Volgens getuigen zou de Vlis singer ook erg hard hebben gere den door Oost-Souburg. Zelf zou de man, direct na het ongeval, te gen een ambulancebroeder gezegd hebben dat hij ongeveer 85 km/u reed. De verdachte zei gisteroch tend tegen de rechters dat hij zich niets meer kon herinneren van wat er die dag allemaal was ge beurd. Raadsman E. Smit stelde dat het drank- en drugsgebruik niet paste bij zijn cliënt. Hij sprak het vermoeden uit dat eerder die dag iemand wat in de drank van de Vlissinger had gedaan. Ramme loo wees er echter op dat er geen spoor van bewijs is dat zoiets heeft plaatsgevonden. Uitspraak 8 december. Elly en Henk Meijvogel uit Driewegen: 'een beurs met een plusje' Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief)' info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl waierschapScheldestromen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22