Ritthem wordt niet groter Maas Zn gaat van i8l zeeland Gezonken kotter weer als nieuw op het water KOERSWIJZIGING Groentebedrijf Maas Zn. sluit zijn vier vestigingen en opent een webshop. Ook gaat het boeren helpen bij het verkopen van streekproducten. Concert Walcherse jongerenkoren Deel opbrengst wintermarkt gaat naar voedselbank mu Villa Valentijn Middelburg WONINGBOUW Gemeente schrapt uitbreiding vrijdag 25 november 2011 Gortstraat 28 4331 LC Middelburg 0118 617652 www.bovenenbeneden.nl HAAR VAN BOVEN ZIJ VAN BENEDEN Oiittala AANBIEDING HARD FACE PANNEN koekenpan 0 20cm van 59,95 voor€ 39,95 koekenpan 0 24cm van 69,95 voor 49,95 koekenpan 0 28cm van 79,95 voor 59,95 wok of hapjespan van 89,95 voor 69,95 NU 15% EXTRA KASSAKORTING! Zolang de voorraad strekt. vlissingen - De Bonny Lass of Shoreham is weer helemaal opge knapt. De houten kotter, die bijna twee jaar geleden zonk in de ha ven van Vlissingen, is gerestau reerd door Alex van Vliet uit Nij megen. Gisteren is het schip in de Eerste Binnenhaven in Vlissingen weer te water gelaten. De Bonny Lass of Shoreham was sinds medio 2009 eigendom van, toen nog, AZZ (nu Juvent). De kot ter werd door de jeugdzorginstel ling gebruikt als klusobject. In ja nuari 2010, tijdens de strenge vorst periode, zonk het schip als gevolg van slijtage en houtrot. AZZ wilde de kotter aanvankelijk nog hou den, maar besloot na ongeveer een jaar het schip af te stoten. Van Vliet heeft er zo'n jaar over gedaan om de kotter op te knappen. Bin nenkort vaart hij ermee naar Nij megen. Hij wil het schip 'recreatief gaan gebruiken en eventueel in de toekomst inzetten voor toeris tische doeleinden'. De Bonny Lass is een voormalig bevoorradingsscheepje van de Brit se marine. Het is in 1945 gebouwd. arnemuiden - In de Gereformeer de Kerk aan de Kerklaan in Arne- muiden vindt zaterdag de jaarlijk se wintermarkt plaats. De markt begint om 10.00 uur en duurt tot t6.oo uur. Er worden bloemstuk ken, vis, Zeeuwse babbelaars en di verse andere producten verkocht. Ook is er een verloting, rommel markt en een boekenmarkt. De muziek tijdens de markt wordt onder meer verzorgd door het kin derkoor Jubilate, met een optre den om 11.00 uur. Ons Boeregoed en het mannenkoor Lezzom tre den op van 13.30 tot 15.00 uur. De opbrengst gaat dit jaar deels naar de voedselbank. vlissingen - TXvee Walcherse jon gerenkoren geven op zaterdag 3 de cember een concert in de Sint Ja- cobskerk te Vlissingen. Het optre den van het Walchers Jongeren koor en het jongerenkoor Het Klei nood uit Aagtekerke begint om 19.30 uur. De kerk is vanaf 19.00 uur open. Tijdens deze avond wordt een collecte gehouden die ten goede komt aan de Zending Gereformeerde Gemeenten. De en tree is 7,50 euro en voor kinderen tot twaalf jaar 3 euro. llMHI kinderdagverblijf door Maurits Sep ritthem - De bouw van een nieuw woonwijkje bij Ritthem gaat niet door. De gemeente Vlis singen heeft dat besloten na verzet van de Ritthemers. Aan de rand van het dorp zouden acht tot tien nieuwe huizen wor den gebouwd. Het idee daarvoor was gebaseerd op de wens van de dorpelingen zelf voor starters- en seniorenwoningen. Woningcorpo ratie Woonburg en de gemeente Vlissingen hielden hierover enkele weken geleden een informa tie-avond. Zij vonden slechts één locatie geschikt voor de uitbrei ding, maar de inwoners waren het niet met de plek eens. Omwonen den vonden het een 'te ongerept stukje Ritthem' om op te offeren aan huizen. De gemeente Vlissingen heeft daar om besloten de woningbouw niet toe te staan. Met Woonburg wordt nu gekeken naar andere mogelijk heden. Directeur Marco van der Wel van Woonburg ziet die vooralsnog niet. „De conclusie was steeds dat de beoogde plek de enige geschik te was. Als die afvalt, is er dus geen geschikte plek meer. De vraag is nu dus óf er nog een plan voor nieuwbouw komt, of niet." Een concreet bouwplan lag nog niet op tafel, merkt Van der Wel op. Mocht een overleg van volgen de week tussen gemeente en wo ningcorporatie toch een alternatie ve locatie opleveren, dan zal Woonburg aan de tekentafel plaats nemen. „Zoniet, dan rest ons niks anders dan te wachten op een nieuwe kans. Bijvoorbeeld als er binnen de kom van Ritthem ruim te ontstaat", zegt Van der Wel. Kinderdagverblijf Villa Valentijn Middelburg al 10 jaar uw vertrouwde adres voor kinderopvang kunt u vinden aan de Rouaansekaai 61, 4331 HC in Middelburg naast de Kuijperspoort. Wij zijn een particuliere organisatie. Uitgebreide informatie kunt u vinden op onze website, t.w.www.villavalentiinmiddelbura.nl en ons e-mailadres: j] Telefonisch zijn wij te bereiken op 0854- 890 090. Er is een heerlijk beschutte tuin aanwezig waar uw kinderen veilig in kunnen spelen. door Yorben Weststrate Groenten en fruithan del L. Maas 8c Zn. slaat een nieuwe weg in. Alle vier de groen tewinkels gaan dicht. Het familiebedrijf, dat in 1952 zijn eerste winkel opende, gaat online verder. Ook gaat het lokale telers en producenten helpen bij het ver kopen van hun streekproducten. „Begin dit jaar zijn Louis en ik gaan kijken welke kant het bedrijf op moet gaan om in de toekomst stabiel te zijn," legt Louis' rechter hand Kees Boer uit. Uiteindelijk kwamen zij tot de conclusie dat de markt behoefte heeft aan lokale streekproducten. Boer: „Er is veel vraag van uit de horecabranche, want eten uit de streek is helemaal hot." Maas: „Alle Zeeuwse boeren die nu streekproducten verkopen, zijn vrij kleinschalig bezig. Ze produce ren of telen hun kersen, zuivel of bloemkool allemaal zelf. Dat brengt grote kosten met zich mee. Wij willen die boeren helpen hun items te verkopen. Dus alle streek producten proberen we op te pik ken en grootschalig aan te bieden. Bijvoorbeeld een man die jam maakt en normaal tien potjes in zijn eigen dorp verkoopt. Als wij het voor hem in heel Zeeland uit zetten, dan verkoopt hij er mis schien wel meer dan 100." Boer haakt daar op in: „We gaan de telers een goede prijs geven, zo dat ze aan hun producten verdie nen, maar ook bieden wij de con sument een eerlijke prijs aan. Ie dereen moet blij zijn." L. Maas 8c Zn. gaat dus aan de tailhandel leveren, maar er komt ook een mogelijkheid om alles online via de website te bestellen. „Het is de bedoeling dat wij op 19 december, een dag na de collectieve sluiting van de winkels, de website lanceren. Vanaf die website kan dan alles wat klanten voorheen in de winkel kochten, be steld worden. Wij leveren dat dan Louis Maas (links) en Kees Boer in de koelcel van hun groothandel aan de bij de consumenten thuis, er hoeft geen klant verloren te gaan", zegt Boer. Op dit moment heeft het bedrijf vijftig Zeeuwse telers die willen meewerken aan het nieuwe plan. „We worden platgebeld door boe ren, ze komen hier langs om hun wijntje of hun kaasje te laten zien. Ik zie hier heel veel potentie in, dit is de toekomst." Door deze nieuwe formule van www.goeseschans.nl Bezoek de bouwlocatie, bereikbaar vanaf de Houtkade! Zaterdag 26 november van io.oo-i2.oo uur! goese Schans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18