Zeeland PZC Te lang rood licht voor fietsers Synagoge ontvangt Israëliërs Voorlichting WALCHEREN 18 en 19 17 20 FIETSERSBOND Onderzoek naar klachten wachttijden in Vlissingen Vlijt en Volharding geeft stuiverconcert Winterconcert muziekvereniging Kamperduinen is officiële trouwplek almanak Vrijdag 25 november 2011 Maas Zn gaat van winkel naar web Politie jaagt op brandstichters coniferenhagen Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Fietsers moeten bij een aantal verkeerslichten in Vlis singen onnodig en onacceptabel lang wachten voor het rode licht. De Fietsersbond Vlissingen-Sou- burg onderzocht de wachttijden en registreerde zelfs tijden van meer dan vier minuten. De lande lijke norm is een wachttijd tussen de 15 en 90 seconden. De Fietsersbond Vlissingen-Sou- burg stelde het onderzoek in na een groot aantal klachten. De bond bracht alle verkeerslichten in Vlissingen in kaart en heeft op elk kruispunt, bij elk verkeerslicht mi- nimaal zeven keer de tijd vastge steld van zowel het rode, als het groene licht. Ook is gekeken naar het verkeerspatroon, hoe de volgor de is en waarom. Het onderzoek is nog niet hele maal afgerond, maar aan de hand van de eerste resultaten is al vast te stellen dat de klachten bij een aantal verkeerslichten terecht zijn. Vooral de wachttijden bij de Keer sluisbrug en bij het kruispunt Scheldestraat/Paul Krugerstraat zijn volgens voorzitter Wim van Dijk soms onacceptabel. Doordat openbaar vervoer voor rang krijgt, ontstaan er regelmatig extra lange wachttijden voor fiet sers. „Vooral bij die twee kruispun ten is dat een probleem. Soms zet eerst de bus van de ene kant de lichten op groen en daarna nog de bus van de andere kant. Op zulke momenten loopt het helemaal vast", zegt Van Dijk. „Daar komt nog bij dat de installaties wel reke ning houden met het aantal wach tende auto's, maar niet met de hoeveelheid fietsers. Fietsers staan daarom soms twee keer zo lang voor het rode licht te wachten. Het wordt dan erg verleidelijk om door rood licht te rijden." Hoewel de meetgegevens nog ver der worden uitgewerkt, heeft de Fietsersbond al enkele suggesties om het probleem aan te pakken. Zo kan het licht voor fietsers stan daard op groen gezet worden als er geen ander verkeer is zoals op de Nieuwe Vlissingseweg. Een an der idee is om elke keer als het voor auto's even rood is, de fiet sers uit alle richtingen tegelijk groen te geven. Dan kunnen fiet sers ook probleemloos een drukke kruising schuin oversteken. Als het onderzoek helemaal is afge rond, wil de Fietsersbond met de gemeente praten over mogelijke oplossingen. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Een delegatie van het Israëlisch parlement - de Knes set - was gisteren te gast in Middel burg. 's Ochtends brachten de vier parlementsleden een bezoek aan de synagoge, 's middags aan de Roosevelt Academy. Ze werden vergezeld door vertegenwoordigers van het Europees Parlement (EP) in Brussel, waaronder Bas Beider van de SGP, voorzitter van de Is- raëldelegatie in het EP. Met het dagje Middelburg werd een drie daags bezoek van de Israëlische parlementariërs aan het Europees Parlement afgesloten. De Israëliërs waren onder de in druk van de synagoge, maar vooral van de toespraak van opperrabbijn Binyomin Jacobs. Ze zeiden na af loop geschrokken te zijn van zijn verhaal over de jodenvervolging in Nederland in de TWeede Wereld oorlog. In het buitenland wordt vaak gedacht dat in Nederland de meeste Joden gered zijn, zei Ja cobs. „Maar juist de meeste Neder landse Joden zijn vermoord. Het grootste deel van de Nederlanders deed niets. We waren zo geïnte greerd en toch kon het gebeuren." De opperrabbijn maakt zich zor gen over het opnieuw opkomend antisemitisme, over de polarisatie in de samenleving en over de gro te onverschillige meerderheid tus sen deze uitersten. „Die kijkt toe." Een Israëlisch parlementslid tekent het gastenboek van de synagoge in Middelburg. In het midden (met blauwe stropdas) Luuc Smit, voorzanger van de synagoge. Rechts achter hem voorzitter Rudi Gomperts van de Stichting Synagoge Middelburg. Tweede van rechts opperrabbijn Binyomin Jacobs. Geheel rechts Bas Beider die namens de SGP in het Europees Parlement zit. foto Ruben Oreel OOST-SOUBURG Muziekvereniging Vlijt en Volhar ding uit Oost-Souburg geeft mor genavond weer haar jaarlijkse Stui verconcert. Thema is 'Around the world'. Blokfluiters, samenspeel- groep, slagwerkgroep, jeugdorkest en fanfare nemen het publiek mee op deze muzikale reis. Het concert wordt gegeven in De Zwaan aan de Kromwegensingel in Souburg. Aan vang 19.30 uur. Toegang is 5 cent. ARNEMUIDEN Muziekvereniging Amemuiden geeft op woensdag 7 december een Winterconcert in de Gereformeer de Kerk aan de Kerklaan in Ame muiden. Het concert begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Er wordt wel een collecte gehou den om de onkosten te bestrijden. Muziekvereniging Amemuiden is een harmonieorkest dat onder lei ding staat van Jan Spruit KAMPERLAND Amadore Grand Hotel De Kamper duinen in Kamperland is een offi ciële trouwlocatie geworden. De ge meente Noord-Beveland heeft dat geregeld. Zaterdag trouwt er voor het eerst een stel in het hotel. Ama dore is blij met de status want daar is het jaar rond vraag naar. Amado re heeft ervaring met een hotel als trouwlocatie, want ook Arion in Vlissingen heeft die status. Tip? redactie@pzc.nl De negenjarige Lisanne uit Zierikzee is al erg bezig met de puberteit en al le veranderingen in het vrouwelijk lichaam die daarbij horen. Om haar in dit proces van opgroeien te helpen, heeft ze van een tante een boekje gehad. Het boekje is speciaal voor meisjes van haar leeftijd ge schreven. Het hoofdstuk over de maandelijkse cyclus heeft ze dan ook met interesse gelezen. Toen ze op een dag haar moeder zag lopen met een pak maandverband in haar handen, kon ze mama precies vertellen hoe het zat. Ja, dat is maandverband," sprak Li sanne wijs. „Maar er is nog iets dat je in kan brengen." Ze twijfelde even. „Dat heet tom-tom of zo..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17