binnenland 17 Directeur Drent vrijuit 0909-5010105 Spanning tussen CDA en PW neemt steeds grotere vormen aan 'Reis is voor orka Morgan geen probleem' Site Sinterklaasjournaal gehackt ZEDENZAAK OM ziet geen reden om baas Hofnarretje te vervolgen Radboud Universiteit berispt hoogleraar Roos Vonk Bel naar: €0,60 per gesprek Voor 6 winnaars: een weekend in een Best Western Hotel in Nederland naar keuze t.w.v. €250,- woensdag 23 november 2011 den haag - De sfeer tussen CDA en PW wordt met de dag slechter. Er gaat bijna geen dag voorbij zon der dat de kleinste regeringspartij en de gedoogpartner elkaar dwars zitten. De WD kijkt met groeien de zorg toe. Gisteren werd bekend dat CDA-mi- nister Marja van Bijsterveldt een scherp conflict heeft met de PW .over de herindeling van de publie ke omroep. De PW, gesteund door de WD, wil niet dat de Vara en BNN ongeveer tien miljoen eu ro beloning krijgen voor hun be oogde fusie. Van Bijsterveldt houdt echter vast aan haar belofte om eigen initiatieven van de om roepen om samen te werken te be lonen. Volgens bronnen rond de coalitie wil de CDA-minister geen duimbreed toegeven. Gisteren was er nog een incident: de CDA-fractie stemde onver wacht voor een motie van Groen links waarin wordt gesteld dat CDA-minister Gerd Leers niet kan worden afgerekend op het aantal immigranten dat Nederland bin nenkomt. Mede dankzij het CDA kreeg deze motie een kamermeer derheid. Met deze actie trapt het CDA ge doogpartner PW op de tenen, die eist dat het aantal niet-westerse im migranten afneemt. Minister Leers zal hierop worden afgerekend, dreigde de partij van Geert Wil- ders. In het gedoogakkoord spra ken CDA, WD en PW overigens nog een 'substantiële' afname af, en in een toelichting sprak de PW vorig jaar de verwachting uit dat het aantal zou halveren. Die eis is flink afgezwakt, maar door mee te stemmen met de motie, lijkt het CDA de ruimte voor de PW ver der te willen beperken. De WD maakt zich inmiddels flin ke zorgen over de verslechterende sfeer tussen het CDA en de PW. De liberalen vermoeden dat het CDA zich door aanhoudend ver lies in de peilingen in het nauw ge dreven voelt, en zich probeert te profileren door zich tegen de con current af te zetten. De PW snoept immers steeds meer kie zers af van het CDA. Omgekeerd lijkt de PW het vooral CDA-be- windslieden moeilijk te willen ma ken. Behalve Leers en Van Bijster veldt lag afgelopen week ook CDA-staatssecretaris van Ontwik kelingssamenwerking Ben Knapen onder vuur van de PW. Vorige week kwamen het CDA en de PW al in aanvaring, toen de PVV onverwacht stemde voor een motie om weigerambtenaren te verbieden. De motie kreeg daar door een meerderheid. utrecht - Orka Morgan, die een dezer dagen per vliegtuig vertrekt naar haar nieuwe verblijf op Tene- rife, zal geen blijvende problemen ondervinden van het transport. Het dier zal hooguit na aankomst in Loro Parque een beetje stijf zijn van het urenlange verblijf in een hangmat in een speciaal voor haar gebouwde transportcontainer, maar dat zal van korte duur zijn. Dat verwachten zeebiologen en dierpathologen van de universitei ten van Wageningen en Utrecht. „Er is heel veel ervaring met het transporteren van zoogdieren. Die rentuinen over de hele wereld wis selen beesten met elkaar uit. In dat kader vliegen ook dolfijnen regel matig van de ene plek naar de an dere. Het op zich bijzondere trans port van een orka kan daarom nau welijks een probleem zijn", zegt een woordvoerder. Een orka Orcinus orca) is de groot ste dolfijnensoort ter wereld. In de jaren '70 van de vorige eeuw ging het slecht met de orka omdat er veel op het dier werd gejaagd. Vis sers hadden een hekel aan de 'kil ler whale' omdat hij hun vangst hilversum - Een gedeelte van de website van het tv-programma Sin terklaasjournaal is zondag korte tijd gehackt geweest. Hierdoor had den kwaadwillenden toegang tot mailadressen van circa 13.000 kin deren. Dat heeft een woordvoer ster van omroep NTR gisteren ge- Volgens justitie heeft oud-direc teur Drent niet geweten van het grootschalige misbruik op 't Hof narretje. Ook is hij vanuit zijn functie niet verantwoordelijk. amsterdam - Het Openbaar Minis terie (OM) gaat Albert Drent, oud-directeur van het Amsterdam se kinderdagverblijf 't Hofnarretje, niet vervolgen. Justitie meent dat hij niet betrokken is geweest bij het seksueel misbruik door voor malig medewerker Robert M., die heeft bekend dat hij tientallen slachtoffers heeft gemaakt. De be slissing van het OM leidt tot onbe grip bij een groep ouders die eer der aangifte deed tegen Drent. M. werkte twee jaar op 't Hofnarre tje, dat meerdere vestigingen heeft in de hoofdstad. Enkele ouders ver moedden dat Drent mogelijk me deplichtig is geweest aan het mis bruik. Het OM laat weten dat het uitgebreid onderzoek heeft gedaan nadat de zedenzaak eind vorig jaar aan het licht kwam. De oud-direc teur was geen verdachte. Volgens justitie heeft Drent niet geweten van het grootschalige misbruik. Ook is hij vanuit zijn functie niet strafrechtelijk verantwoordelijk. „Het misbruik door Robert M. was zo specifiek en persoonsge bonden dat dit niet aan derden kan Worden toegerekend", aldus het OM. Justitie vindt wel dat de bedrijfsvoering van 't Hofnarretje te wensen overliet. „Mede door de wijze van bedrijfsvoering heeft Ro bert M. volgens zijn'eigen verkla ring de mogelijkheden gehad vele kinderen voor een langere tijd sek sueel te misbruiken." Deze gebrekkige werkwijze kan er volgens het OM niet toe leiden dat Drent schuldig kan worden bevon den aan betrokkenheid bij sek sueel misbruik. De onderbouwing van het OM-besluit is volgens veel ouders grotendeels een uitgewerk te herhaling van het standpunt dat het al had ingenomen voordat de aangifte werd gedaan. Volgens hun advocaat Richard Korver bekruipt een deel van zijn cliënten het ge voel dat van meet af aan geen deugdelijk onderzoek is gedaan naar de rol van- de werkgever van M. De raadsman kijkt of hij het be sluit kan aanvechten bij het ge rechtshof Het OM onderzoekt nog of de oud-directeur zich schuldig heeft gemaakt aan het plegen van vals heid in geschrifte. De woordvoer der van Drent was gisteren niet be reikbaar voor een reactie. zie onze website:binnenland Drent vertelt zijn verhaal in het tv-programma Brandpunt nijmegen - Het bestuur van de Nij meegse Radboud Universiteit heeft hoogleraar, professor Roos Vonk een berisping gegeven. Ze heeft in een onderzoek naar psy chische kenmerken van vleeseters onzorgvuldig gehandeld, stelt het bestuur. Ze heeft echter geen frau de gepleegd, aldus de bestuurders. Hoogleraar sociale psychologie Roos Vonk concludeerde, samen met professor Diederik Stapel van de Universiteit van Tilburg, eerder dit jaar dat vleeseters hufteriger waren dan mensen die geen vlees aten. Stapel werd onlangs ontsla gen toen bleek dat hij jarenlang wetenschappelijk onderzoek had verzonnen. De conclusies die Vonk uit het onderzoek trok, wa ren voorbarig, stelt de universiteit. opat en gevaarlijk zou zijn. Er zijn overigens geen gevallen bekend van orka's in het wild die mensen zouden hebben aangevallen. Orka's zijn wel bekend als 'de wol ven onder de zeezoogdieren', al dus de wetenschappelijke website orca-ocean.nl, ze verorberen zelfs zeeleeuwen en walrussen. Op dit moment gaat het goed met de zwartwitte dieren. Wereldwijd leven 42 orka's in elf dierenparken, vooral in de Verenig de Staten. In Loro Parque op Tene- rife wachten Keto, Tekoa, Kohana, Skyla en Adan op de komst van Morgan. Dit in gevangenschap ge boren vijftal is net als Morgan nog jong. De groep zou nog tientallen jaren samen kunnen leven, want orka's kunnen heel oud worden. De biologen verwachten dat Mor gan zo comfortabel mogelijk naar Spanje reist. Eén ding staat in elk geval vast: Morgan zal onderweg geen dutje doen. Orka's slapen na melijk nooit echt. De dieren laten telkens één hersenhelft uitrusten. Anders zouden ze verdrinken, aan gezien ze met longen adem moe ten halen. "R:. I Zin in een relaxed en romantisch weekend in een rustieke en landelijke om geving? Of houdt u meer van een gezellige stad met winkels en restaurants? Bij Best Western bent u aan het goede adres. Met kwalitatieve 3* en 4* hotels door het hele land vindt u Best Western hotels in moderne gebouwen, oude koetshuizen en monumentale panden uit de 19e eeuw. leder hotel heeft zijn eigen persoonlijkheid en sfeer. Verschil moet er tenslotte zijn! Het arrangement voor twee personen bestaat uit twee overnachtingen in een tweepersoonskamer, inclusief tweemaal ontbijt. zegd. Het deel van de site van het Sinterklaasjournaal waar kinderen tekeningen of foto's voor de goed heilig man konden achterlaten, had verouderde beveiliging uit 2005. Kinderen konden hier ook hun mailadres achterlaten om kans te maken op een presentje. Geldig: Enkel in het weekend te boeken, tot 1 december 2012 en op basis van voucherbeschikbaarheid. Geldig bij alle Best Western hotels in Nederland. Best Western Hotels bestaat in Nederland uit 45 hotels; wereldwijd meer dan 4200 hotels in 80 landen. Voor meer informatie: www.bestwestern.nl Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010105 (€0,60 per gesprek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met 27 november 2011. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie en OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7