Bio Base Europe Training Center Een ondernemersvereniging die ontzorgt op het personele vlak Bio Base Europe, Greenbridge en WarmC02 zijn de paradepaardjes van de Euregio-provincies. Bio Base Europe levert een 'Pilot Plant', een proeffabriek in Gent waar biogebaseerde productie op semi-industriële schaal kan worden uitgetest alvorens over te schakelen tot massaproductie, in het kader van Bio Base Europe wordt in Terneuzen de laatste hand gelegd aan een training center van waaruit een ondernemersvereniging de bedrijven in de regio gaat ondersteunen bij knelpunten op het personele vlak. Het Bio Base Europe Training Center (BBETC) is gevestigd in een nieuw klimaat neutraal gebouw en heeft drie functies: Training en Opleiding, zowel voor huidige als toekomstige medewerkers. BBETC gaat bedrijven ontzorgen bij het opleiden en bijscholen van hun huidige personeel. Daarnaast gaat BBETC omscholingstrajecten organiseren in samenwerking met diverse partners in Nederland en België om medewerkers toe te leiden naar tekortberoepen. Voorlichting en Expositie, over de biogebaseerde economie in het algemeen en die in de kanaalzone Gent - Terneuzen en Vlissingen- Oost in het bijzonder. Belangrijk daarbij is ook het interesseren van jongeren in technische beroepen. Er komt een interactieve expositie waar verschillende doelgroepen kennis kunnen maken met biogebaseerde economie^ Informatie en Networking voor ondernemers en ondernemingen actief of geïnteresseerd in de biogebaseerde economie. In Gent is de Pilot Plant inmiddels actief en in Terneuzen staat BBETC in de startblokken. Meer informatie www.bbeu.org In Oost-Vlaanderen, West-Vlaanderen, Zeeland en Zuid West Brabant zijn in de afgelopen jaren belangrijke initiatieven ontwikkeld die kunnen bijdragen aan de omschakeling van een economie gebaseerd op fossiele grondstoffen zoals olie, naar een duurzame 'biogebaseerde' economie. In een biogebaseerde economie worden plastics, geneesmiddelen, brandstoffen en andere producten gewonnen uit hernieuwbare (bio-)grondstoffen. Daarmee wordt de mate van afhankelijkheid van eindige grondstoffen verminderd en de uitstoot van oa. C02 verlaagd. www.testjetoekomst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74