van de rekening op dansvloer van alle tijden binnenland j 5 Petitie aan Kamer voor behoud Beneluxtrein VS: Nederlander beraamde aanslagen Scaldis Fair 'Als er minder kinderen in de opvang komen, wordt personeel ontslagen.' 23 25 november Een gezellig dagje uit! woensdag 23 november 2011 Linda Richters, FNV-beleidsmedewerker ouders al duurder geworden, ko mende jaren gaat het nog veel meer kosten. Kinderopvang- en vooral naschool se opvangorganisaties merken het nu al. Uit cijfers van de werkge vers, verenigd in de Brancheorgani satie Kinderopvang, blijkt dat drie kwart van de opvangorganisaties een terugloop ziet in de vraag en het aantal uren dat ouders afne men. Bij naschoolse opvang is dat zelfs nog meer. 12 procent geeft aan dat ouders helemaal stoppen. Bij de kinderopvang voor kinde ren van nul tot vier zijn minder opzeggingen. Waarschijnlijk om dat die opvang een hele dag duurt en dus moeilijker te vervangen is dan die paar uurtjes na school, denkt voorzitter Mariëlle Rompa van de Brancheorganisatie Kinder opvang. Ook uit een vandaag aan de Twee de Kamer aangeboden onderzoek van de vakbond FNV blijkt dat de helft van de ouders overweegt net als Dustin en Wendeline meer ge bruik te maken van informele op vang. Vooral de moeders gaan min der werken, zegt FNV-beleidsme dewerker Linda Richters. Vandaag debatteert de Tweede Kamer over de bezuinigingen in de kinderop vang. Mariëlle Rompa denkt dat mensen met hoge inkomens de ge stegen kosten morrend aanvaar den, maar niet minder gaan wer ken. Lage inkomens ook niet, die krijgen relatief veel terug van de Belastingdienst. De grote klappen gaan volgens haar vallen bij de middeninko mens. Vrouwen die bijvoorbeeld banen hebben in de zorg en het onderwijs. „Als zij minder gaan werken is dat rampzalig voor de ar beidsmarkt. Die werknemers heb ben we in de maatschappij hard nodig. Flet kabinet wil dat er 12.000 banen in de zorg bijkomen. Nu lopen die arbeidskrachten al niet rond, laat staan als er nog eens veel mensen stoppen met werken." Janneke Plantenga, hoogleraar Eco nomie aan de Universiteit Utrecht en gespecialiseerd in kinderop vang, staat ook niet te juichen bij de bezuinigingen in de kinderop vang. Kinderen worden meer heen en weer gesleept en ouders zijn meer tijd kwijt met het onder brengen van hun kinderen op aller lei verschillende plekken. „Terwijl kinderen gebaat zijn bij rust, ruim te en regelmaat." Ze vraagt zich af of de vrouwen die nu aangeven minder te gaan werken of te stoppen dat ook wer kelijk gaan doen. Maar al stopt er maar één, dan is dat al een gemiste kans, vindt ze. Veel vrouwen reali seren zich volgens haar niet wat de gevolgen zijn van een carrière breuk van een paar jaar. „Vrouwen moeten daarna vaak genoegen ne men met een lagere schaal en min der inkomsten." Dat vrouwen de dupe zijn van de bezuinigingen staat volgens haar wel vast. Als er iemand in het gezin stopt of min der gaat werken, zijn het de vrou wen door hun deeltijdbanen en doordat ze bijna altijd minder ver dienen dan mannen. vervaging onder jonge pubers? In de jaren vijftig was het Elvis Pres ley die met zijn karakteristieke heupbewegingen een controverse veroorzaakte in Amerika. Conser vatieve Katholieken vonden dat de rock-'n-rolllegende de seksuele lus ten opwekte en waarschuwden de FBI voor het 'gevaar' van Presley's muziek voor jongeren. In Nederland is de discussie over de veronderstelde kwalijke gevol gen van een geseksualiseerde sa menleving voor kinderen vooral aangedreven door de hiphopclips op de televisie. Journalist Mirthe Hilkens schreef daar in 2008 een boek over en bekritiseerde de videoclips waar vrouwen als onder danige pornosterren om de rap pers heen hangen en hun intieme lichaamsdelen tegen de artiest aan 'schuren.' longeren zouden dit ge drag steeds meer gaan imiteren en minder grenzen kennen, zegt Hil kens. 'Schuren', ook wel 'bubbling', be staat al tientallen jaren in het Cari- bisch gebied en is ook daar contro versieel. Vooral de variant die be kend staat als 'daggering'. Mannen en vrouwen rammen daarbij zeer agressief hun geslachtsdelen tegen elkaar. Het heeft meer weg van vechten dan van dansen. De rege ring van Jamaica heeft een paar jaar geleden het uitzenden van mu ziekfilmpjes waarin wordt ge schuurd of gedaggerd, verboden. FRIS, een organisatie die alcohol en drugsvrije tienerfeesten organi seert, verbiedt daggering, maar vindt een verbod op schuren te ver gaan. FRIS ziet geen normver vaging bij kinderen. „Schuren mag simpelweg als het nieuwe schuife len gezien worden", aldus een woordvoerder. „Dat hormonen bij deze feesten wel een rol spelen, moet niet onder stoelen of banken gestoken worden." Seksuoloog Yuri Ohlrichs ziet ook niet dat 'schuren' jongeren direct seksueel ongeremder maakt. „Uit landelijke onderzoeken naar sek sueel gedrag onder jongeren tot 25 jaar blijkt dat ongeveer de helft vanaf 17 jaar voor het eerst seks heeft. Dat is de afgelopen twintig jaar redelijk constant gebleven." door Jeffrey Kutterink den haag - De Beneluxtrein, die van Amsterdam via Roosendaal naar Brussel rijdt, moet behouden blijven. Dat vindt reizigersorganisatie Rover. Ze bood gisteren de Twee de Kamer een petitie en 11.000 handtekeningen aan. Nu rijden tussen Roosendaal en Brussel nog een intercity en een stoptrein. Maar de bedoeling is dat de intercity rond de zomer wordt geschrapt, waardoor de reistijd lan ger wordt. Reizigers moeten dan óf gebruikmaken van de stoptrein vanuit Roosendaal, óf omreizen via Rotterdam (en dan overstap pen op de HSL). Gerda Spaander van Rover Zee land reikte mede de handtekenin gen aan de Kamer uit. „De hoge snelheidstrein die straks gaat rij den van Amsterdam naar Brussel is veel duurder. Bovendien moet je voor die trein reserveren. Het alter natief is reizen vanuit Roosendaal met de stoptrein. Dat betekent dat de reis naar Antwerpen ruim twin tig minuten langer duurt en naar Brussel zelfs drie kwartier. Zeeuw en die met een snelle trein naar België willen, moeten straks omrei zen via Rotterdam of Breda. Dat is een achteruitgang. Mensen zullen voortaan de auto pakken." Spaan der reist zelf vaak met de trein naar Antwerpen of Brussel. „Ik wil geen auto. Voor een museum- bezoek reserveer je niet. Ik zal veel minder met de trein gaan reizen." woensdag donderdag vrijdag zaterdag 19.00-22.00 uur 14.00- 21.00 uur 14.00 - 21.00 uur 11.00 18.00 uur Preview Ladies Business 5',.. p avond day Friday day Cadeaus - Mode - Kunst - Lifestyle - Workshops ©n Q" 1%. C'/>©00 Locatie: Goes, Grote of Maria Magdalenakerk **'cLfi 3 rotterdam/new york - De Neder landse terreurverdachte Sabir K. heeft volgens de Verenigde Staten met anderen aanslagen beraamd voor terreurorganisatie al-Q_aeda van de inmiddels gedode Osama bin Laden. De Amerikanen den ken dat hij in 2oro een plan smeed de voor een zelfmoordaanslag op een Amerikaanse militaire basis in Afghanistan. In de buurt van dat kamp zou hij in 2007 met handlan gers mortiergranaten hebben ver stopt om een aanval te kunnen uit voeren. Dat staat in de tot nu toe niet openbaar gemaakte aanklacht te gen K. van de jury van de federale rechtbank in New York. Dit ver trouwelijke document is in het be zit van het persbureau ANR Sabir K. werd vorig jaar in Paki stan opgepakt en in april van dit jaar uitgezet naar Nederland. Een arrestatieteam sloeg hem op Schip hol direct in de boeien. De recht bank in Rotterdam heeft de uitle vering aan de VS in oktober goed gekeurd. De Hoge Raad buigt zich nu daarover. K. zit vast op de terroristenafde ling van de Rotterdamse gevange nis De Schie. Younis de Nederlander, zoals de Amerikanen hem ook noemen, zou tussen juli 2004 en september 2010 hebben samengespannen om Amerikaanse militairen in Afgha nistan te vermoorden. Hij stak in september 2007 met zijn medestrij ders de grens van Pakistan naar Af ghanistan over om de moordplan nen in daden om te zetten, stellen de Amerikaanse autoriteiten. Hij zou dat hebben gedaan in de pro vincie Kunar in Afghanistan, waar al veel Amerikaanse militairen zijn gedood. In de voorlopige beschuldiging staat dat K. tussen 2005 en 2010 heeft 'gepoogd om Amerikaanse militairen te doden' op een Ameri kaanse militaire basis in Kunar. De Verenigde Staten verdenken Sabir K. ook nog van het leveren van wa pens en strijders voor al-Qaeda. Verder wordt hij beschuldigd van wapenbezit bedoeld om aanslagen op Amerikaanse militairen te ple gen. Uit het document blijkt niet welk concreet bewijs de Ameri kaanse autoriteiten tegen Younis de Nederlander hebben. „De beschuldigingen gaan uitslui tend over vermeende acties tegen Amerikaanse militairen", reageert de advocaat van Sabir K., André Seebregts. Kinderen zullen steeds vaker thuis blijven door bezuinigingen op de kinder opvang. foto Lex van Lieshout/anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5