2o I zeeland Nieuwe dienstregeling Stichting wil windmolenpark bij Krammersluizen tegenhouden Glitter en glamour tijdens Winterfair De stoomboot brengt Sinterklaas en Pieten Beter licht en meer bestsellers in bieb GRATIS! SPETTERENDE AANBIEDING BIJ SJAAK VAN ZEE HERENMODE 3e ARTIKEL woensdag 23 november 2011 mamagmaeimm^a^sssa goes - Connexxion rijdt vanaf zon dag li december een nieuwe dienstregeling. Dat houdt in dat er een aantal din gen gaat veranderen. In de meeste gevallen gaat het om andere ver trektijden en van een aantal lijnen wordt ook de route aangepast. Ook zijn er een aantal nieuwe bus lijnen. Hieronder een overzicht van de be langrijkste wijzigingen voor de Be- velanden en Tholen ten opzichte van de vorige dienstregeling: 20 (Gent)/Temeuzen - Goes In de daluren rijdt buslijn 20 van Goes tot het busstation Terneu- zen. Tijdens de spitsuren begin nen en eindigen alle busritten op Temeuzen Ziekenhuis. De over- staptijd van alle Veolialijnen op buslijn 20 is korter geworden door het vervroegen van de vertrektijd naar Goes. Op zaterdag vertrekken de ritten van/naar Gent een uur la ter en zijn de tijdstippen gelijk aan de zondag. 22 Oud-Sabbinge - Goes Voor buslijn 22 zijn ruimere over- staptijden op en van de trein in Goes. 27 Yerseke - Goes De tijden voor buslijn 27 zijn iets gewijzigd. Hierdoor is er in Goes een (krappe) aansluiting op de trein in relatie tot Middelburg. 28 Hansweert - Goes De tijden voor buslijn 28 zijn ge wijzigd. De aansluiting op buslijn 29 in Hansweert komt deels te ver vallen. 29 Yerseke - Hansweert De tijden voor buslijn 29 zijn ge wijzigd om aan te kunnen blijven sluiten op de trein in Kruiningen. De aansluiting in Hansweert op buslijn 28 vervalt gedeeltelijk. 30 Wemeldinge - Hansweert Richting Hansweert wordt een half uur later gereden in verband met de treinaansluiting in Kapelle (ma t/m zon). NIEUW: 37 Yerseke - Goes Buslijn 37 is een nieuwe buslijn voor scholieren die rechtstreeks rijdt van Yerseke naar Goes. 39 Rilland - Goes Deze buslijn rijdt 's morgens niet meer via Hansweert. 's Middags is de aansluiting op de trein uit Vlis- singen verbeterd en is er een latere vertrekmogelijkheid uit Goes. 41 Kamperland - Wissenkerke - Goes Buslijn 41 is een nieuwe buslijn voor scholieren en rijdt van Kam perland via Wissenkerke recht streeks naar Goes. 43 St. Annaland - Goes 's Morgens rijdt er een bus recht streeks naar Goes en een naar Krabbendijke. 's Middags zijn de tijden gewijzigd. De busrit van 14.11 uur uit Goes, rijdt dagelijks. 44 Stavenisse/Tholen - Goes Buslijn 44 rijdt 's morgens direct vanaf Tholen stad en Stavenis- se-Poortvliet naar Goes en 's mid dags op gewijzigde tijden. 47 Middelburg - Krabbendijke Het traject Oostkapelle-Middel- burg is vervallen en rijdt onder buslijn 52. Busrit 3 vertrekt vanaf Nieuw- en St. Joosland. 106 Stavenisse - Bergen op Zoom In verband met gewijzigde treintij- den, zijn ook de tijden van buslijn 106 gewijzigd, 's Middags wordt een extra busrit gereden. 107 Bergen op Zoom - Stavenis se In verband met gewijzigde treintij- den zijn ook de tijden van buslijn 107 gewijzigd. Buslijn 107 start in St. Annaland in plaats van in Stave nisse. Bovendien zal deze buslijn ook 's avonds en in het weekend rijden. 108 Bergen op Zoom - St. Anna land In verband met gewijzigde treintij- den, zijn ook de tijden van buslijn 108 gewijzigd. Buslijn 108 start in Stavenisse in plaats van in St. An naland. 109 Bergen op Zoom - Stavenis se In verband met gewijzigde treintij- den zijn ook de tijden van buslijn 109 gewijzigd. 129 Oude-Tonge - Goes 's Middags vertrekt buslijn 129 vijf minuten later uit Goes, zodat be ter wordt aangesloten op de schooltijden. door Rob Paardekam anna jacobapolder - Het wind molenpark bij de Krammersluizen tegenhouden. Dat is het doel van de stichting Windmolens Nee uit Anna lacobapolder. „Als dat niet lukt, gaan we voor het wisselgeld scenario", zegt Frank van Gennip. „Dat betekent dat de initiatiefne mers van het windmolenpark iets doen voor de lokale bevolking." In het dorp is behoorlijk wat com motie ontstaan over het plan om bij de Krammersluizen een wind molenpark met twintig tot veertig windmolens te realiseren. Het gaat weliswaar om grondgebied van Schouwen-Duiveland, maar de tur bines liggen straks het dichtst bij Anna Jacobapolder. „Eerst kregen we vijf windmolens in onze voor tuin, nu willen ze er in onze ach tertuin ook nog eens veertig neer zetten", aldus Van Gennip. Volgens de inwoner van de Sluis- weg heeft het dorp achteraf gezien te lauw gereageerd op de komst van de vijf windmolens aan de Del Campoweg. „In het begin denk je 'ach, een paar molentjes, dat kan wel'. Maar dan blijken die dingen toch afschuwelijk groot te zijn. En wat staan ze dichtbij." De windmolens zo.rgen volgens Van Gennip voor veel geluidsover last. „Het was een stiltegebied, maar nu lijkt het of we langs een snelweg wonen." Om te voorkomen dat er nog eens tientallen molens vlakbij het dorp komen, zit een groep inwoners er nu bovenop. Zeven mensen vor men de werkgroep Windmolens Nee. Het is de bedoeling dat deze op 19 december een officiële stich ting worden. De stichting in oprichting heeft in middels een zienswijze ingediend als reactie op de zogeheten startno HEINKENSZAND De zesde Winterfair opent vrijdag 25 november in Heinkenszand in de hallen van Bloemisterij Wisse aan de Zwake. Winkeliersvereni ging Winbela richt daar een beurs in met het thema 'Glitter 8c. Gla mour'. De gratis markt is voorzien van uit spanningen voor hapjes en drank jes. Vrijdag open van 13.30 tot 21.00 uur; zaterdag 9.30 tot 17.00 uur; zon dag 10.30 tot 17.00 uur. titie over het windmolenpark. Daarin spreekt ze de angst uit voor onder meer geluidsoverlast en slag schaduw. Bovendien zou het park de horizon gigantisch vervuilen. Windmolens Nee is verder bang dat enkele stiltegebieden - onder meer de eendenkooi en de Slikken van de Heen - verstoord zullen worden. „Voor dit soort gebieden geldt over het algemeen een ge luidsnorm van 30 decibel. Voor het windpark wordt gerekend met 47 decibel", schrijft ze. De stichting zal er alles aan doen om het windpark tegen te hou den. Lukt dat niet, dan wil ze dat Zeeuwind en Deltawind iets doen voor de inwoners van het dorp. „Daarbij kun je denken aan voor zieningen om de leefbaarheid op peil te houden, maar een bijdrage aan de energienota van mensen lijkt ons ook een aardig idee." www.windmolensnee.nl psssss&meggem COLIJNSPLAAT Sinterklaas komt zaterdag met al zijn Pieten aan in de haven van Co- lijnsplaat. Zodra de stoomboot om 14.00 uur het gezelschap aan wal heeft gezet, vertrekt het naar dorpshuis De Brug, gevolgd door het hele ont vangstcomité op de haven. Brass band Wilhelmina zorgt tijdens de optocht voor de muziek. Alle kinde ren zijn uitgenodigd om in De Brug feest te komen vieren. THOLEN Bibliotheek Oosterschelde heeft het licht in de Thoolse vestiging flink verbeterd. Op een aantal plaat sen in het gebouw liet dit te wen sen over. Door het plaatsen van extra lampen en het verplaatsen van armaturen is er nu overal vol doende licht, ook 's avonds. Op verzoek van de klanten is ook het assortiment bestsellers uitge breid. De verbeteringen volgen op een groot klantonderzoek. Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 Va, 64 en 57 Nu ook op maandag van 13.00 tot 17.30 u geopend jelen in de winkel, mA uitzondering van. |het goedkoopste artikeflvan uw aankopén. Deze aanbieding geldt op alléf (na)besteilfngen. Het gratis artif

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58