z 14.000 euro zeeland 119 van Reimerswaal graffitivrij Omwonenden blijven tegen grotere haven TMC OP DE GOESE WOONBOULEVARD Ervaring uitwisselen over een beroerte Cantatevesper met strijkers in Grote Kerk Politie pakt man op voor stroperij Desserts maken bij de Volksuniversiteit Golden Earring weer in Zeelandhallen woensdag 23 november 2011 B Dit zijn de kosten van de eerste schoonmaakbeurt, de zogehe ten 'nul-ronde'. Rekeningen erna zijn op basis van na-calculatie. Ook verontreinigde kastjes zonder graffiti- of viltstift worden meegeno men in de 'nul-ronde' van De Betho. Een De Betho-medewerker verwijdert een hakenkruis op een elektriciteitskastje aan de Kanaalstraat in Hansweert. foto Ronald den Dekker door Mieke van der Jagt TMC Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 00 www.tmcwoonwinkels.nl KAPELLE - Hoewel het Kapelse col lege van b&w het bestemmings plan voor de jachthaven in Wemel- dinge heeft aangepast aan de ziens wijzen die zijn binnengekomen, blijft een groot deel van de omwo nenden tegen het plan gekant. Tij dens de gemeenteraadsvergade ring gisteravond, kwamen bewo ners van het Sluisplateau hun zor gen uitspreken. Ze zijn bang voor overlast van verkeer, vrezen veel foutparkeerders op het Sluispla teau, zien obstakels voor de hulp diensten en denken ook dat -meer boten met meer diesel, gas en bar becue's tot grotere risico's zullen leiden. Volgens wethouder Evert Damen valt dat nogal mee. Door parkeer plaatsen, met name voor kort par keren, op een andere manier aan te leggen, hebben jachtenbezitters niets meer op het sluisplateau te zoeken. Op de nieuwe steigers zul len voorzieningen worden aange legd, waarmee de brandweer met een kan blussen. Daardoor is een extra toegang tot de steigers, in het eerste plan een doorn in het oog van de omwonenden, niet meer nodig. De raad is met het aangepaste plan een stuk tevredenen GOES Zaterdag 26 november wordt in Ter Valcke in Goes een zogenaamd CVA-Trefpunt gehouden. Mensen die een CVA of TIA hebben gehad, een grote of kleine beroerte, kun nen daar met al hun vragen te recht. Dat geldt ook voor familie en mantelzorgers. Het thema van de middag is 'het ABC van het CVA. Bas van de Weg, revalidatie arts bij Revant, houdt een inlei ding, die om 15.30 uur begint. Daar voor is er al vanaf 14.30 uur ruimte voor lotgenotencontact. GOES Arno van Wijk, cantor-organist van de Grote Kerk in Goes, leidt daar op zondag 27 december een cantate- vesper. De Maria Magdalena canto- rij zingt de adventscantate Kom- mst du, Licht der Heiden van Dietrich Buxtehude. De cantorij wordt begeleid door een strijkers ensemble en door Erik Zwiep op zowel het Marcussenorgel als het kleinere kistorgel. Ds Nelleke van der Linden gaat voor in de eerste van vier adventsvespers. De vesper begint om 17.00 uur. KRUININGEN Groene handhavers van de provin cie hebben maandag tegen de avond een 36-jarige stroper uit de gemeente Noord-Beveland betrapt en opgepakt. De man schoot met een illegaal wapen op een fazant aan de Zwarteweg in Kruiningen. Bij een huiszoeking werd wild en munitie aangetroffen. Groene hand havers hebben opsporingsbevoeg- heid binnen de natuurwetgeving. De stroper, wiens illegale bezit en buit in beslag werd genomen, zit voorlopig in Torentijd. GOES Liefhebbers van desserts kunnen hun culinaire vaardigheden aan scherpen tijdens een workshop desserts maken die de Zeeuwse Volksuniversiteit geeft. De ZVU belooft een verrassende aanpak met gebruik van groenten naast chocolade en fruit. De wokshop wordt gehouden bij het ROC in Goes, maandag 28 no vember van 18.30 tot 21.30 uur. Na afloop is een proeverij. Opgeven kan via 0118-634800 óf Q www.volksuniversiteitzeeland.nl GOES Een van de weinige Nederlandse bands die kan bogen op echte we reldhits, Golden Earring, treedt za terdag 26 november op in de Zee landhallen in Goes. Golden Earring doet al sinds het einde van de jaren zestig regelmatig Zeeland aan. Het publiek kan ervan uit gaan dat hits als Radar Love en When the Lady Smiles door de Zeelandhallen zul len klinken, net als Another 45 mi- les en Twilight Zone. De en treeprijs bedraagt 25 euro en kaar ten zijn nog in de voorverkoop be schikbaar. De deuren gaan om 19.00 uur open.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57