Zeeland PZCIt Brandweerman vecht ontslag aan Vakbond naar Imtech-mensen G(h)oed BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 INCIDENT Houding na drama volgens Goese brandweercommandant 'ongepast' Heg kan er weer vier jaar tegenaan almanak Woensdag 23 november 2011 De Betho spuit kernen Reimerswaal graffitivrij Dienstregeling van Connexxion is sterk verbeterd Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl smmÊmmmmtmmsmmmmm door Frank Balkenende COES - Goesenaar Ronald Ge- schiere is het niet eens met zijn ontslag als aspirant-brandweer man bij de Goese brandweer. Vol gens brandweercommandant André Willemstein is de aspirant 'met wederzijdse instemming' ont slagen omdat hij zich op sociale media onheus zou hebben uitgela ten over de brandweer en colle ga's. „Dat is niet gepast." Geschiere was betrokken bij wat een vrolijk afscheid van een colle ga-brandweerman had moeten worden, maar uiteindelijk een be drijfsongeval werd waarbij gewon den vielen. Vier teamleden bereid den 30 september als verrassing voor de vertrekkende collega een afscheidsoefening voor aan de Co- lumbusweg. Daar zou een auto- brand in scène worden gezet. Het liep allemaal anders. Over de auto werd benzine gegoten. Toen een teamlid de auto vervolgens in brand wilde zetten, was een enor me steekvlam het gevolg. De brandweerman liep daarbij ernsti ge brandwonden op. Geschiere stond op afstand en liep op het slachtoffer toe, toen die een kreet slaakte. „Dat had ik volgens mijn meerdere niet moeten doen, maar ja, je laat je maat niet bran den hè?. Bovendien droegen we geen helmen. Dat was in dit geval niet nodig volgens mijn bevelvoer der. Punt is dat ik op non-actief werd gezet, terwijl ik niets heb ge daan, terwijl anderen worden ont zien. Dat is meten met twee ma ten." Volgens Geschiere 'willen ze de fouten die gemaakt zijn bij het drama in de doofpot stoppen'. Het ongeval is op een zondagmor gen om to.oo uur met betrokke nen geëvalueerd, alleen Geschiere kon er niet bij zijn omdat hij als lid van een orkest een concert moest geven. „Dat ik daar niet was, met een geldige reden, is mij niet in dank afgenomen." Geschiere heeft burgemeester René Verhulst eën brief gestuurd, waarin hij vraagt de situatie 'recht te zetten'. Burgemeester Verhulst antwoordt hetzelfde als brand weercommandant Willemstein. „Het incident heeft onze organisa tie diep aangegrepen", zegt Wil lemstein. „Als je niet begrijpt dat je zo'n situatie serieus moet evalue ren, je dat afdoet als flauwekul en je dat communiceert via sociale media, dan is dat onhandig en on gepast. We zijn samen tot de con clusie gekomen dat hij beter de brandweer kon verlaten." Volgens Geschiere heeft hij in mail- tjes en via de telefoon om uitleg ge vraagd, maar 'dat niet gekregen'. Willemstein bestrijdt dat. EINDEWEGE - Leden van de Agrarische Natuur- vereniging Goes, bewoners van Eindewege en de Goese wethouder Jo-Annes de Bat hebben gisteren de heg langs de Arendsstraat in Ein dewege 'winterklaar' gemaakt. Het snoeien van de heg in Eindewege staat symbool voor het feit dat de heggen dankzij een financiële bijdrage van de gemeente Goes voor weer vier jaar kunnen blijven staan. De natuurvere- niging is ook gesteund door de provincie. De Goese heggen zijn zo'n acht jaar geleden aan geplant langs verschillende akkerranden in de omgeving. Ze zijn inmiddels uitgegroeid tot grote, stevige struiken waarin een heleboel verschillende vogels en insecten leven. foto Ronald den Dekker door Claudia Sondervan GOES - FNV Bondgenoten en CNV houden volgende week dins dag een informatieavond over de ontslagen en herplaatsingen bij Imtech in Goes. De bijeenkomst vindt plaats bui ten het bedrijf zelf; daar kreeg de vakbond tot haar ergernis geen toestemming voor. Gekozen is voor Hotel Terminus in Goes (16.30 uur). Zowel leden van de vakbonden als niet-leden kunnen daar terecht voor informatie, ad vies en eventueel juridische bij stand. Bij Imtech bleken eind vorige week in de divisie Analyser Sys tems vijftien tot achttien arbeids plaatsen te verdwijnen. De be trokken mensen worden ontsla Tip? redactie@pzc.nl gen of herplaatst. Nog niet ie dereen heeft daar duidelijkheid over, zegt de FNV-bestuurder bij de vestiging in Goes. Daarom is een voor gisteren geplande bij eenkomst bij nader inzien ge schrapt. De vakbonden proberen de Im- tech-directie nog steeds te bewe gen tot een sociaal plan, tot nu toe echter zonder resultaat. Die Walcherse oma had onlangs haar kleinzoon op bezoek. En dat is altijd een feestje, want oma is nogal van de verwennerij. Ook dit keer stond er als afsluiting van een wederom geslaagde dag nog een leuke verrassing op het program ma in de vorm van koffie, limonade en appeltaart in een plaatselijk eta blissement. De twee lieten het zich goed smaken, maar aangezien klein zoon erom bekend staat er een knoei boel van te kunnen maken, waar schuwde oma hem alvast toen de ap peltaart met slagroom arriveerde. „Pas op je goed", zei ze in onvervalst dialect, waarbij de 'g' als een 'h' wordt uitgesproken. De jongen keek zijn oma niet-begrijpend aan. „Maar ik heb helemaal geen hoed!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55