Kip- of eiverhaa 20| zeeland Scouts willen subsidie ruilen voor zonnepanelen ir Vakbonden naar werknemers van Imtech BOERDERIJNAAM Schouwen-Duiveland kent veel huizen, boten en boerderijen met bijzondere na men. In deze serie worden ze verklaard. Colden Earring weer in Zeelandhallen Politie pakt man op voor stroperij Politie zoekt getuigen aanrijding fietsster GRATIS! SPETTERENDE AANBIEDING BIJ SJAAK VAN ZEE HERENMODE 3e ARTIKEL woensdag 23 november 2011 S door Claudia Sondervan goes - FNV Bondgenoten en CNV houden volgende week dinsdag een informatieavond over de ont slagen en herplaatsingen bij Im tech in Goes. De bijeenkomst vindt plaats buiten het bedrijf zelf; daar kreeg de vakbond tot haar er gernis geen toestemming voor. Ge kozen is voor Hotel Terminus in Goes (16.30 uur). Zowel leden van de vakbonden als niet-leden kun nen daar terecht voor informatie, advies en eventueel juridische bij stand. Bij Imtech bleken eind vori ge week in de divisie Analyser Sys tems vijftien tot achttien arbeids plaatsen te verdwijnen. De betrok ken mensen worden ontslagen of herplaatst. Nog niet iedereen heeft daar duidelijkheid over, zegt de FNV-bestuurder bij de vestiging in Goes. Daarom is een voor gisteren geplande bijeenkomst geschrapt. De vakbonden proberen de Im- tech-directie nog steeds te bewe gen tot een sociaal plan, tot nu toe echter zonder resultaat. GOES Een van de weinige Nederlandse bands die kan bogen op echte we reldhits, Golden Earring, treedt za terdag 26 november op in de Zee landhallen in Goes. Golden Earring doet al sinds het einde van de jaren zestig regelmatig Zeeland aan. Het publiek kan ervan uit gaan dat hits als Radar Love en When the Lady Smiles door de Zeelandhallen zul len klinken, net als Another 45 mi- les en Twilight Zone. De en treeprijs bedraagt 25 euro en kaar ten zijn nog in de voorverkoop be schikbaar. De deuren gaan om 19.00 uur open. KRUININGEN Groene handhavers van de provin cie hebben maandag tegen de avond een 36-jarige stroper uit de gemeente Noord-Beveland betrapt en opgepakt. De man schoot met een illegaal wa pen op een fazant aan de Zwarte- weg in Kruiningen. Bij een huiszoe king werd wild en munitie aange troffen. Groene handhavers heb ben opsporingsbevoegheid binnen de natuurwetgeving. De stroper, wiens wapen en buit in beslag werd genomen, zit voorlopig in To- rentijd. MIDDELBURG De politie zoekt getuigen van een aanrijding afgelopen maandag rond 19.15 uur op de Middelburgse Rentmeesterlaan. Een 27-jarige fietsster uit Vlissingen werd daar ter hoogte van Radenhove aangere den door een donkerkleurige perso nenauto. De bestuurder reed door richting Johan Willem Thibaut- straat. De politie verzoekt de be stuurder zich te melden. Getuigen kunnen ook contact op nemen met het politiebureau in Middelburg of via nummer 0900-8844. door Marijke Vael Nadenkend laat hij de ge bieden passeren waar hij eerder woonde. Maar dan weet Bert Frijns (58) het zeker: Hij voelt zich een Zeeuw. De boerderij in Burgh- sluis is hem liever dan Limburg, waar hij werd geboren en op kost scholen zat. Ook liever dan Ilper- veld waar hij met partner Helene Briels een creatieve periode door maakte en hun zoon het levens licht zag. En liever dan Frankrijk waar hij zich opgesloten voelde. „Heuvels benauwen me. Ik voel me meer op mijn gemak bij de weidsheid van de zee. Ik houd van storm, mist, herfst." Ook Helene voelt zich Zeeuw. „Vijf generaties voor me kwamen uit de omgeving van Goes." Toch was het puur toeval dat het kunstenaarsechtpaar in 1991 te recht kwam op hofstede De Zeeuw aan het eind van de Oude Havenweg in Burghsluis. „Omdat ons onderkomen in het Ilperveld te klein werd, liepen we destijds overal waar we kwamen bij make laars binnen met de vraag: 'Heeft u een boerderij aan zee te koop met ongeveer twee hectare grond?' Die werd hier in Zierikzee voor het eerst positief beant woord." De locatie, waar volgens de Kroniek van Smallegange reeds in 1690 een boerderij stond, bleek precies wat Bert en Helene zoch ten. De hofstede zelf moest ingrij pend gerenoveerd worden. „Hij is na de TXveede Wereldoorlog her bouwd nadat de Duitsers hem af braken omdat ze hier een invasie van de Engelsen verwachtten," zegt Bert Frijns. De internationaal bekende glaskunstenaar creëerde in de gerenoveerde koeien- en paardenstal zijn werkplaats, ter wijl Helene Briels in de wagen schuur haar minimalistische com posities ging vormgeven. Het echt paar ontmoette elkaar op de Riet veld kunstacademie. Van buurman Martien Hart (in middels 94) kregen ze veel infor matie over Burghsluis en de ge- door Claudia Sondervan kamperland - Zonnepanelen op het dak in ruil voor een paar hon derd euro subsidie per jaar. Dat voorstel doen de Noord-Beveland- se scouts samen met de Zeeuwse Milieu Federatie aan de gemeente. Als de gemeente het nieuwe scou- tinggebouw in Kamperland voor ziet van die zonne-energievangers, helpt dat de scouts om de energie kosten te drukken. In ruil willen de scouts een deel van hun jaarlijk se subsidie inleveren. Aanschaf van de panelen zou de gemeente eenmalig zevenduizend euro kosten. De gratis energie schiedenis van hun hofstede. „Hij werkte hier zijn hele leven als paar denknecht bij boer Aart van Zuijen. Martien vertelde dat de kern van Burghsluis in het verle den alleen Uit deze boerderij be stond en de kleine arbeidershui zen die nog steeds aan de Oude Achterweg staan. Zij werden ge bouwd voor de mensen die bij drukt de energierekening van de scoutinggroep met circa 400 euro per jaar. De aanschaf is voor de scoutinggroep zelf te duur, vertelt voorzitter André Berger. „De panelen blijven in eigendom van de gemeente, net zoals het scoutinggebouw eigendom van de gemeente is. De gemeente loopt er geen risico mee." Het idee is naar het idee van Berger toepasbaar voor veel verenigingsgebouwen en past in het streven naar duurzaam heid van de gemeente. „Vanaf vol gend jaar gaan de energiekosten met acht procent per jaar omhoog. Dan heb je die investering er zo uit." De gemeente denkt nog na. Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl Maten t/m 62 Va, 64 en 57 Nu ook op maandag van 13.00 tot 17.30 u geopend len in de winkel, me% uitzondering van |t goedkoopste artikeiwan uw aankopen. Deze aanbieding geldt op alls' (na)bestellingen. Het gratis artil Bert Frijns en Helene Briels op de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50