Moeder kind TO0S jê F ft/ FNV-enquête: 40 procent ouders wil minder werken Weggebruikers negeren rode kruizen Ontvoerders Heineken keren zich tegen film Historicus A. Th. van Deursen overleden Première voor 108e verjaardag Heesters KINDEROPVANG Vrouwen zijn de dupe van de bezuinigingen in de kinderopvang. Zij gaan volgend jaar minder uren werken, blijkt uit een enquête van de FNV. Maatregelen kinderopvang I Tienduizenden mensen 'kwijt' bij gemeenten Celstraffen voor i C rl^11 r^r. rellen bij de Kuip Cll semeenten zijn tienduizenden mensen kwijt ROTTERDAM Weggebruikers negeren in toene mende mate rode kruizen boven rijstroken. Tussen maart en augus tus zijn al ruim 2300 bekeuringen uitgedeeld voor het negeren van een rood kruis boven een rijstrook. Dat stelt Bianca Janssen, districts hoofd Rijkswaterstaat in Rhoon. In Noord-Brabant meldt Rijkswa terstaat dat er in vijf maanden tijd 80 meldingen zijn gedaan van bij na-ongelukken als gevolg van het negeren van rode kruizen. AMSTERDAM Heineken-ontvoerders Jan Boel- laard en Frans Meijer willen dat filmproducent IDTV duidelijk maakt dat zij geen vuurwapens hebben gebruikt bij de eigenlijke ontvoering van Heineken en diens chauffeur en dat zij niet gericht hebben geschoten op een taxichauf feur. Ook moet de producent mel den dat de filmmakers hebben ver zonnen dat Meijer zijn toenmalige vriendin een blauw oog heeft gesla gen. De twee ontvoerders eisten dit gisteren in kort geding, bij mon de van hun advocaat AMSTERDAM Historicus A. Th. van Deursen is maandag overleden. Dat is gisteren bekend gemaakt. De geschiedkun dige is 80 jaar geworden. Hij was hoogleraar Nieuwe Geschiedenis aan de Vrije Universiteit (VU) Am sterdam van 1971 tot 1996. Hij schreef tientallen boeken, vooral over Nederland in de Gouden Eeuw. Nog dit jaar verscheen zijn laatste werk over Katwijk. MÜNCHEN Operettezanger Johannes Heesters krijgt een druk programma op zijn 108e verjaardag. Hij staat 30 novem ber centraal bij een filmpremière in München. Op 5 december wordt de echte verjaardag gevierd met een zangavond in Breisach. Hees ters woont sinds 1936 in Duitsland. Hij maakte furore onder het nazibe wind, wat hem in Nederland nog altijd wordt verweten. 15% overweegt helemaal te stoppen met werk door bezuinigingen. den haag - Vrouwen zijn de dupe van de bezuinigingen in de kinder opvang. Zij gaan vanaf volgend jaar, als de kinderopvang flink duurder wordt, massaal minder uren werken. Dat blijkt uit een en quête van vakbond FNV die van daag aan de TXveede Kamer wordt aangeboden. Het is een vervolg op een eerdere, in mei verschenen en quête. Uit de nieuwste cijfers blijkt dat 40 procent van de ouders over weegt minder te gaan werken als de opvang volgend jaar duurder wordt. 15 procent overweegt hele maal te stoppen en bij één op de vijf gaat de partner minder wer ken. De helft van de ouders wil de opvang anders organiseren door meer gebruik te maken van op vang door familie en vrienden of door werktijden aan te passen. Vooral de vrouwen doen de groot ste aanpassingen, zo blijkt volgens beleidsmedewerker Linda Richters van de FNV uit de gegevens. Man nen geven aan vooral hun werktij den te willen aanpassen of meer vanuit huis te gaan werken. Het kabinet wil bijna 800 miljoen bezuinigen op de kinderopvang. De belangrijkste maatregelen: Alle ouders krijgen minder kinder- opvangtoeslag. De kinderopvangtoeslag wordt van af het tweede kind voor de hoog ste inkomens verlaagd. De kinderopvangtoeslag voor de hoogste inkomens wordt beperkt en vanaf 2013 afgeschaft voor ouders met een gezamenlijk inko men van 130.000 euro Het maximumuurtarief wordt niet op inflatie gecorrigeerd. Dit is het tarief waarover oyders geld terug krijgen van de belasting. De werke lijke kosten van de opvang zijn veel hoger. De kinderopvangtoeslag wordt ge koppeld aan het aantal uren dat de ouder met de kleinste baan werkt. Voorheen was daar geen limiet aan gesteld. Het maximum aantal uren opvang waarover ouders toeslag krijgen wordt veriaagd. Vanaf 2013 betalen alle ouders een vaste bijdrage van ongeveer vijftien euro bovenop de overige kosten van de kinderop vang. Gemiddeld werken vrouwen in Nederland drie dagen en hebben ze twee dagen kinderopvang. „Kinderen worden dus al voor een groot deel opgevangen door opa's en oma's. De rek is daar wel zo'n beetje uit", zegt voorzitter Gjalt Jel- lesma van Boink, de belangenver eniging van ouders in de kinderop vang. „Of gaat oma straks in haar flatje ook alle buurkinderen opvan gen?" Informele opvang wordt niet op kwaliteit gecontroleerd. Bo vendien werkt het stressverho- gend, doordat die opa's, oma's, an dere moeders of vaders ziek kun nen worden en er dan op stel en sprong iets anders geregeld moet worden. Richters vreest dat de kwaliteit van de kinderopvang achteruit gaat door de bezuinigingen. „Als er minder kinderen in de opvang komen, wordt' personeel ontsla gen." Een woordvoerder van minis ter Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid zegt dat uit on derzoeken van het ministerie blijkt, dat mensen niet minder gaan werken. Door de bezuinigingen op de kinderopvang gaan veel moeders minder werken. De grote klappen gaan volgens kenners vallen bij de middeninkomens. door Mayke Calis De ouders van de vijfjari ge Pèma hebben de na schoolse opvang vanaf volgend jaar al opge zegd. Het werd te duur, doordat va der Dustin sinds een halfjaar werk zoekende is. Moeder Wendeline heeft een eigen kledingwinkel, voor haar is minder werken geen optie. De opvang van Pèma na school hebben ze met andere ouders geregeld. Als opvang toch weer nodig is, omdat Dustin weer een baan heeft gevonden, kan Pè ma gewoon weer terugkomen, zo heeft de naschoolse opvang hen verzekerd. De wachtlijsten zijn na genoeg verdwenen. Net als Dustin en Wendeline ma ken veel ouders deze weken de ba lans op voor volgend jaar. De kin deropvang is afgelopen jaar voor PAUL KUSTERS den haag - Gemeenten raken elk jaar zo'n 65.000 mensen 'kwijt': zij vertrekken zonder te melden waar ze naartoe gaan en schrijven zich niet in bij een andere gemeente. Dat bleek gisteren uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statis tiek (CBS). Volgens het CBS hangt de toena me van mensen die uit het oog ra ken samen met de algehele groei in mobiliteit. Bij deze zogenoemde spookbur- gers bestaat een risico op fraude met uitkeringen. Minister Donner stuurt naar verwachting nog deze week een brief aan de Kamer over de omvang van het probleem. rotterdam - De rechtbank in Rot terdam heeft gisteren celstraffen opgelegd aan geweldplegers tij dens de KuipreÏÏen in september. Een 36-jarige man uit Uddel, die een metalen staaf gooide, kreeg een celstraf opgelegd van een jaar, waarvan drie maanden voorwaar delijk. Een tweede relschopper kreeg een straf van negen maan den cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Een derde rel schopper kreeg 180 uur werkstraf Eén verdachte werd vrijgesproken, één zaak werd aangehouden. Op zaterdagavond 17 september werd het Maasgebouw bestormd door woedende fans. Agenten voel den zich zo in het nauw gedreven dat ze hun pistool trokken. door Sander Zurhake den haag - Pubers hebben het weer eens voor elkaar, en met hun gedrag volwassenen gechoqueerd. Ditmaal luidt discotheekeigenaar Leen Streefkerk in Puttershoek de noodklok. Tijdens feesten voor tie ners van twaalf tot vijftien jaar si muleerden jongeren in zijn disco theek Alcazar al dansend de ge slachtsdaad. 'Schuren' heet deze dansstijl, die vanuit de Caraïben is overgewaaid en sinds tien jaar po pulair is in Nederland. Streefkerk stond perplex en heeft de dans ver boden tijdens tienerfeesten. Is dit een typisch geval van kritiek op vreemde dansstijlen - van alle tij den - of is er sprake van norm- BEN OOK WEL EENS ONVRIENDELIJK r®EN EEN S..SEMEENTEAMBTENAAR SEWEEST... Too* eumwwku.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4