zeeland 119 vele toonaarden horen Oliegeul op kier voor Burghsluis Minder busritten en andere vertrektijden TMCI I N W/'.kl WOOk'l IAI'1'1 OP DE GOESE WOONBOULEVARD Expositie over oude schepen in bibliotheek woensdag 23 november 2011 IIimimiiM www.tmcwoonwinkels.nl slaagd. Met zes nocturnes van Mo zart en achttien Liebeslieder van Johannes Brahms is duidelijk dat Cantare de romantiek in vele toon aarden zal laten horen. „Wat die liefdesliederen van Brahms betreft: ze stonden al eer der op het repertoire, maar wij zin gen ze graag en ze hebben ook zo'n rijke historie", zegt Eising. Hij speurt graag naar de oorsprong van het repertoire en weet er dan ook boeiend over te vertellen. „Brahms componeerde die liede ren natuurlijk in de negentiende eeuw, maar de teksten voeren te rug naar de veertiende eeuw in Perzië. Het zijn oorspronkelijk ge dichten van de Perzische poëet Ha- fiz. Later zijn die door Georg Fried- rioh Daumer in het Duits tot lied teksten vertaald, vertelt Eising. Hij voegt eraan toe dat de oor spronkelijke gedichten een dubbe le bodem hadden. Hafiz liet achter jubelende liefdesteksten ook nogal wat maatschappijkritiek schuil gaan. „Die kennis geeft mij een meerwaarde bij het zingen van die liederen", zegt de voorzitter. De liederen van Brahms zijn wal sen. „Een driekwarts maat dus. Dat is fijn, want dat brengt vanzelf wat beweging in het lijf Als je over de liefde zingt, moet je het tenslotte in je buik voelen", vindt Den Hollander. Het koor wordt bij dit onderdeel begeleid door pianiste Iryna Zhyn- kia uit Burgh-Haamstede. De diri- gente is blij: „Speciaal voor dit con cert konden we dit keer een vleu gel laten komen. Budgettair is dat haalbaar omdat de solisten belan geloos meewerken. Het blijft na tuurlijk altijd waar mogelijk be knibbelen, maar een vleugel biedt heel veel meerwaarde." Iryna Zhynkia speelt als soliste de Intermezzi 1 en 2 van Johannes Brahms. Verder speelt Den Hollan der samen met de jeugdige violiste Mei-Lin nog het Concertino van Leo Portnoff Cantare sluit af met de nocturnes van Mozart uit 1785 en wordt daarbij naast Zhynkia en Mei-Lin tevens begeleid door Sjoerd Ennenga op viool en Corel- la Nijsse op cello. Zaterdag 26 november, Sint Willibor- duskerk, Zierikzee, 16.00 uur, kaarten 10 euro incl. drankje na afloop (kinde ren 5 euro) verkrijgbaar bij de kerk. Motor- en zeiljachten in de haven van Burghsluis mogen mogelijk volgend jaar weer door de Oliegeul varen. foto Dirk-Jan Gelaten door Ton van den Nouweland BURGHSLUIS - Het provinciebestuur steunt de watersportvereniging Burghsluis in haar wens de Olie geul open te stellen voor de recrea tievaart. De vereniging hangt al vast de vlag uit. Voorzitter Jos de Sonneville van de WV Burghsluis was gisteren nog onkundig van het besluit van Gedeputeerde Staten. „Als dat waar is, is het fantastisch nieuws. Daar zijn wij heel blij mee." Vol gens De Sonneville is heropening van de vaargeul goed voor de ont wikkeling van de regio en goed voor de veiligheid. „Passanten kun nen dan weer langs twee routes naar onze haven en ze kunnen er ook langs twee kanten weer uit. De zuidelijke route is veel ruimer en dus veiliger." Het Oliegeultje - de vaarweg van Burghsluis naar Neeltje lans langs de Oosterscheldekering - werd in 1990 gesloten voor de scheepvaart vanwege de zeehondenpopulatie. Gevreesd werd dat de dieren door passerende motor- en zeilboten werden verstoord. De sluiting geldt van 1 april tot 1 oktober. Sindsdien is het haventje Van Burghsluis 's zomers alleen nog aan te varen vanuit de richting Zie rikzee. Andersom moeten de le den van de WV Burghsluis eerst de Roggenplaat in oostelijke rich ting ronden alvorens ze op groot water komen. De WV Burghsluis bestrijdt de afsluiting al bijna twin tig jaar tevergeefs; tot aan de Raad van State toe. Inmiddels is de zeehondenkolonie verhuisd naar het noordelijk deel van de Roggenplaat. Dit, en de overweging dat de Oosterschelde nabij de kering een zeer dyna misch gebied is, heeft ertoe geleid dat het Zeeuwse provinciebestuur de VW Burghsluis tegemoet wil komen. „Wij zijn niet tegen hero pening," zei WD-gedeputeerde Sjoerd Heijning gisteren. „Maar het is nog maar de vraag hoe lang de watersportvereniging hier ple zier van heeft, want de geul is aan het verzanden." Heijning benadrukte dat niet de provincie, maar staatssecretaris Henk Bleker het besluit over de Oliegeul moet nemen. Op het mi nisterie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie wordt de toegankelijksheidsregeling momen teel herschreven. Naar verwach ting zet Bleker hier begin volgend jaar zijn handtekening onder. een betere aansluiting op de schooltijden te kunnen 'realiseren. Bus 131 Zierikzee-Middelharnis rijdt in het vervolg niet langer via halte Zierikzee-Sas. Wel is er 's ochtends een extra rit van de 131 Bruinisse-Zierikzee en Zierik- zee-Bruinisse. Voor wat betreft lijn 134 Renes- se-Zierikzee blijven de wijzigingen beperkt tot aangepaste vertrek- en aankomsttijden. De busrit van lijn 395 Zierikzee-Rotterdam die tot nu toe in de vakanties verviel, ver valt nu alleen nog tijdens kerst- en zomervakantie. De overige vakan ties rijdt de bus gewoon. Meer info op: www.connexxion.nl ZIERIKZEE - De fotogroep Schou- wen-Duiveland exposeert vanaf 25 november in de bibliotheek in Zie rikzee. Het thema van de expositie is oude schepen. De leden van de fotogroep hebben ruim dertig fo to's geselecteerd. Hiermee hopen de amateurfotografen een beeld te geven hoe de schippers vroeger over de soms ruwe zeeën hun vracht vervoerden. De expositie sluit aan bij een le zing die de bibliotheek heeft geor ganiseerd op woensdag 30 novem ber. Dan geeft Adrie Koppejan een lezing en diapresentatie over Zeeuwse klippers. De expositie hangt nog tot en met 5 januari in de bibliotheek. The Boy Paganini van Edward Mol- lenhauer (1827-1914). Het is een compositie die specifiek door jon ge talenten wordt vertolkt. Na dit muzikale begin van het con cert is het de beurt aan Cantare zelf. „Zoals gebruikelijk mochten de koorleden zelf via een enquête hun voorkeur voor de te zingen stukken kenbaar maken", zegt voorzitter Dick Eising. Hij constateert dat de meeste le den nu duidelijk weer eens toe wa ren aan iets luchtiger repertoire na het Requiem van Pearsall vorig jaar. „Natuurlijk zijn de wensen wel divers, maar het is Willie wel toevertrouwd op basis daarvan een mooi programma met een ro de draad samen te stellen", aldus Eising. In die opdracht blijkt de di- rigente inderdaad uitstekend ge foto Dirk-Jan Gjeltema TMC Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 00 ZIERIKZEE - Streekvervoersmaat- schappij Connexxion past de dienstregeling in Noord- en Mid den-Zeeland per 11 december aan. In de meeste gevallen gaat het om andere vertrektijden. Van een aan tal lijnen wordt ook de route aan gepast. Op Schouwen-Duiveland zijn de gevolgen van de invoering van de gewijzigde dienstregeling te over zien. Buslijn 126 die een dienst tus sen Zierikzee en Oosterland onder houdt, rijdt op schooldagen niet langer naar Dreischor. Lijn 129 Oude Tonge-Goes vertrekt voortaan vijf minuten later uit Goes. Connexxion hoopt daarmee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49