Cantare laat romantiek in AAVA i8l zeeland Duurzaamheid centraal bij verzorgingsplek N59 Muzikaal avondgebed in de hervormde kerk Beachclub 't Corsje gehuld in wintertenue Notaris op bezoek bij Vrouwen van Nu Ten Page Pilot speelt in rockcafé Lub Help-2-Help op adventsmarkt CONCERT Nocturnes van Mozart en Liefdesliederen van Brahms ÉlffAWMilliMFEClAALZAAK Beau speelt voor zeehond Mannenkoren in Zierikzeese Nieuwe Kerk woensdag 23 november 2011 BURGH In de hervormde kerk van Burgh wordt zondag 27 november een Or gelvesper gehouden. Tijdens dit muzikale avondgebed staat het or gel centraal. Een vesper is een kor te kerkdienst in de avond waarbij de nadruk ligt op stilte en gebed. De orgelvesper heeft eveneens een ingetogen karakter. Voorgangers: ds. Maarten Diepenbroek en ds. Ma rijke van Reenen. Aanvang 19 uur. O U D D O R P Beachclub 't Gors je in Ouddorp gaat deze winter door als win- ter-beachclub. Zomerse sfeer maakt daar plaats voor kerstbo men, lichtjes, vuurkorven en pick- nickbanken. De winterbeachclub aan de Brouwersdam bij Ouddorp gaat open van vrijdag tot en met zondag. Honden zijn welkom bij 't Gors je. Als de eerste sneeuw valt wordt voor langlaufsets gezorgd. MEEST GELEZEN - Ooievaars rusten in Nieuwerkerk - Inbreker met één schoen gezocht - Ondernemerskring bloeit TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto OUWERKERK De afdeling Duiveland van de Vrou wen van Nu krijgt morgenavond notaris Sander Lettinga over de vloer. Hij praat de dames na de pau ze bij over allerlei notariële zaken. Daarvoor kunnen de aanwezigen genieten van dia's van activiteiten die recent zijn gehouden. De avond in het dorpshuis van Ouwerkerk begint om 19.30 uur. Belangstellen den zijn welkom. RENESSE De band Ten Page Pilot speelt zater dag 26 november in rockcafé Lub in Renesse. Ten Page Pilot speelt een mengsel van stoner- en alterna tieve rock. Eerder dit jaar produ ceerde de band haar eerste cd, geti teld Into the eyes of the armed. De cd heet een 'conceptalbum' te zijn rond de animositeit tussen twee culturen. Het concert in Lub begint om 23.00 uur. ZIERIKZEE Help-2-Help, de stichting die zich inzet voor de sloppenkinderen van Calcutta staat vrijdag 25 en zater dag 26 november met een kraam op de Advents- en goede doelen- markt in de Nieuwe Kerk in Zierik- zee. Willeke van Nieuwenhuyze van Help-2-Help is dan net terug van een reis naar India en heeft al lerlei leuke spulletjes uit dat land meegebracht Daarnaast zijn er ook zelfgemaakte kerstkaarten, gebor duurde handdoeken en speciale postzegels. Vrijdag 14.00 tot 20.30 uur en zaterdag 10.00 tot 16.00 uur. door Ali Pankow Bij een concert van het Zierikzees koor Cant are ligt het in de lijn der verwachtingen dat er iets speciaals op het programma staat. Dat 'iets' is deze keer 'iemand'; de 8-jarige violiste Mei-Lin Bos uit Breda. Zij is soliste tijdens het concert dat Cantare za terdagmiddag 26 november brengt in de Sint Willibrorduskerk in Zie- rikzee. „Ik wil jong talent graag de ruimte bieden, zowel binnen Cant are als daarbuiten", zegt muzikaal leidster Willie den Hollander. Zij leerde de uit China geadopteer de Mei-Lin eerder dit jaar kennen tijdens een huwelijksinzegening in de kerk in Burgh, waar Den Hol lander ook organiste is. „Het meis je speelde tijdens die dienst vanuit verwantschap met het bruidspaar een vioolsolo. Dat vond ik zo knap gedaan, dat ik besloot Mei-Lin te vragen ook mee te doen met het concert van Cantare. Zij wilde wel en haar ouders en haar docente Coosje Wijzenbeek toonden zich ook enthousiast", vertelt Den Hol lander. De keus voor Mei-Lins solo tijdens dit concert is gevallen op door Piet Kleemans BRUINISSE - Het toilet wordt er met regenwater doorgespoeld, het afval wordt gescheiden in ondergrondse bakken en het gebruikte asfalt be staat uit 60 procent gerecycled oud asfalt. Duurzaamheid stond cen traal bij het ontwerp van de nieu we 'verzorgingsplaats' de Westkop langs de Grevelingendam (N59) net buiten Bruinisse. De nieuwe voorziening is volgens wegbeheerder Rijkswaterstaat een van de meest duurzame verzor gingsplaatsen van Nederland. Aan nemer Heijmans kreeg de op dracht om met minimale milieube lasting een aangeklede parkeer plaats in te richten en daarbij maxi male veiligheid en gebruiksgemak niet uit het oog te verliezen. Het re genwater waarmee doorgespoeld wordt, wordt vervolgens gezuiverd en op het oppervlaktewater ge loosd. Bij de verlichting zijn zuini ge LED-lampen gebruikt en voor de natuurlijke aanplant zijn bo men geselecteerd die meer co2 op vangen en is traag groeiend gras ge bruikt zodat het aantal maaibeur- ten beperkt kan blijven. De Westkop ligt aan de Ooster- scheldekant van de Grevelingen dam en de inrichting is gericht op het water, onder andere door een verhoging met zitmuur aan de wa terkant. Een bomenrij onttrekt de weg aan het zicht en het zwart-zil- vergrijze meubilair is van duur zaam* materiaal gemaakt. De nieu we voorziening aan de Grevelin gendam wordt maandag 28 novem ber officieel in gebruik genomen. Voor al uw: tv's, wasmachines, drogers, koelkasten en alle inbouwapparatuur. AVA ELECTRO Kanaalstraat 44 Oost-Souburg Tel: 0118 - 47 17 77 www.avaelectro.nl ELECTRO KWALITEIT 'SERVICE De 8-jarige vioolsoliste Mei-Lin Bos tijdens de repetitie met het koor Cantare in gebouw De Harmonie in Zierikzee. ZIERIKZEE - De Nieuwe Kerk in Zie rikzee staat zaterdag 26 november in het teken van mannenkoor zang. Onder leiding van dirigent Dinant Struik treden op het 80 le den tellende Duivelands Mannen koor, het uit 40 zangers bestaande Christelijk Ouddorps Mannenkoor en het 19 leden tellende Delta En semble. De koren zingen diverse keren een tegenstem bij het vertolken van al oude psalmen. De zangers worden begeleid door organisten Stephan STELLENDAM - Redders van de KNRM hebben gisterochtend de hond Beau Folmer en Henk Terbrugge. Chris- van een zandplaat voor de kust van Stellendam gehaald. Beau ontsnapte tiaan Stouten bespeelt de vleugel, zondag tijdens een strandwandeling in Ouddorp aan de aandacht van haar Aanmelden kan via een mailtje eigenaars. Vissers ontdekten de hond gisteren. Ze was uitgeput na twee da- naar dinantstruik@gmail.com. gen in mist en kou, maar nu weer veilig thuis, foto Kees van Koppen/KNRM Aanvang 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48