Zeeland PZC Koopavonden Zierikzee ter discussie Imtech weert vakbonden G(h)oed SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 17 20 en 21 ECONOMIE Teleurgestelde winkeliersvereniging overweegt afschaffing Sfeerverlichting verdrijft de winterse-duisternis X Toegang Haamstede nacht afgesloten almanak Cantare laat romantiek in vele toonaarden horen Woensdag 23 november 2011 Kip- of eiverhaal over meestoof en hofstede De Zeeuw Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland zierikzee - Ondernemersvereni ging Neptunus schaft de wekelijk se koopavond in Zierikzee moge lijk at Aanleiding hiervoor is onge zouten kritiek van klanten op de website van de PZC. „Dan kom je en dan zijn er vier winkels open. De winkeliers in Zie rikzee hebben het voor zichzelf verpest door nooit open te zijn. Ie dereen gaat nu naar Goes of Mid delburg", meldt 'een inwoner' op de PZC-site. En 'Pat' schrijft: „Gis teren op koopavond in de stad ge weest'. helemaal uitgestorven." „Mij niet gezien. De helft is tussen door toch gesloten", laat T. Jonge weten. En 'Insider' vult aan dat de 'kleine kruideniers in Zierikzee' die hun zaak tussen 17.30 en 19.00 uur gesloten houden, 'het nog nooit begrepen hebben'. De kritiek is hard aangekomen, laat Neptunus in een digitaal rond schrijven aan de leden weten. Zo hard, dat de zaak na de feestdagen in een ledenvergadering aan de or de wordt gesteld. „Misschien moe ten we de koopavonden afschaf fen. Want zoals het nu gaat, zijn ze schadelijk voor het imago van de stad", aldus het bestuur van Neptunus. Ongeveer een derde van de Zierik- zeese winkeliers doet niet mee aan de donderdagse koopavond, is de schatting van Neptunusvoorzitter Cees Legemaate. Hoeveel er rond etenstijd de zaak een uurtje dicht gooien, weet Legemaate niet. „Maar die aantallen zeggen mij weinig. Al is maar tien procent dicht. Het is in de beleving van de klant heel onaangenaam. Je zal maar net in die ene winkel moe ten zijn die op koopavond geslo ten blijft." Legemaate wil de koopavond in ja nuari op de agenda van de leden vergadering hebben: „We moeten duidelijkheid scheppen. Of we ge ven meer invulling aan de koopa vonden óf we zeggen dat het ge noeg is geweest en dan stoppen we er gewoon mee." Maar voor het zo ver is, roept Neptunus de le den op de deuren open te zetten op de extra koopavonden van vrij dag 2 en vrijdag 23 december. Extra activiteiten als de verkoop van warme chocolademelk of glüh wein op straat, juicht Neptunus toe. „Dames en heren. De kerstver lichting hangt, de Sint is er en de schaatsbaan komt eraan. Doe er wat mee!", laat Neptunus haar le den weten. RENESSE - De sfeerlampjes bepalen in Renes- se weer het straatbeeld. Een deel van de licht jes is enige tijd weg geweest omdat de bo men gesnoeid moesten worden. Een hele ope ratie, omdat het enkele dagen kost om eerst alle lampjes er uit te halen en vervolgens weer terug te hangen. De bomen aan de Hoge- zoom moeten het tegenwoordig zonder ver lichting stellen. Nadat daar alle verlichting was uitgeknipt is besloten geen nieuwe te be vestig. Deels vanwege het prijskaartje, deels vanwege het feit dat er nu nog nauwelijks tak ken zijn om de lampjes in te hangen. Het plan om in plaats daarvan lichtornamenten in de lantarenpalen te hangen stuitte op verzet bij de gemeente. foto Dirk-Jan Gjeltema BURGH-HAAMSTEDE GOES De Serooskerkseweg gaat bij Haam stede tussen de nieuwe rotonde in de N57 en de rotonde Recreatiever- deelweg een nacht dicht. De weg moet aangesloten worden op de nieuwe rotonde. Een deel van de oude weg wordt gesloopt en er komt nieuw asfalt. De afsluiting is woensdag 30 november vanaf 19.00 uur tot de volgende ochtend 7.00 uur. FNV Bondgenoten en CNV houden volgende week dinsdag een infor matieavond over de ontslagen en herplaatsingen bij Imtech in Goes. De bijeenkomst mag, tot ergernis van de bonden, niet worden gehou den bij het bedrijf zelf. Gekozen is voor Hotel Terminus in Goes (16.30 uur). Zowel leden als niet-leden van de bonden kunnen er terecht voor informatie, advies en even- mammamm Tip? redactie@pzc.nl tueel juridische bijstand. Bij Im tech verdwijnen in de divisie Ana lyser Systems vijftien tot achttien arbeidsplaatsen. De betrokkenen worden ontslagen of herplaatst. Nog niet iedereen heeft daar duide lijkheid over, zegt de FNV-bestuur- der bij de vestiging in Goes. De vak bonden proberen de Imtech-direc- tie nog steeds te bewegen tot het af sluiten van een sociaal plan. Die Walcherse oma had onlangs haar kleinzoon op bezoek. En dat is altijd een feestje, want oma is nogal van de verwennerij. Ook dit keer stond er als afsluiting van een wederom geslaagde dag nog een leuke verrassing op het program ma in de vorm van koffie, limonade en appeltaart in een plaatselijk eta blissement. De twee lieten het zich goed smaken, maar aangezien klein zoon erom bekend er een behoorlijke knoeiboel van te kunnen maken, waarschuwde oma hem alvast toen de appeltaart met slagroom arriveer de. „Pas op je goed", zei ze in onver valst dialect, waarbij de 'g' als een 'h' wordt uitgesproken. De jongen keek zijn oma niet-begrijpend aan. „Maar ik heb helemaal geen hoed!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47