tijdje uit de vaart zeeland23 Skiën met Italiaanse passie! :ingsfout brieven Wandel mee met de PZC! 'Wachtlijsten jeugdzorg weer langer' ~f- of B-daag£& All MoMf&£-aMpione' Winters genieten voor het hele gezin! Pharos Reizen van ANWB heeft een zeer aantrekkelijke skivakantie voor u samengesteld in Italië. Vanuit uw hotel stapt u zo de piste op, het lekkere eten staat de hele dag voor u klaar en ook na het skiën is het genieten in dit skigebied aan de zonnige kant van de Alpen! Skige bied Montecampione is een van de modernste van Italië en biedt met z'n ca. 40 km aan blauwe, rode en zwarte pistes uitdagingen voor alle niveaus! U heeft dus optimaal plezier van de 6-daagse skipas die bij dit arrange ment is inbegrepen! Uw verblijf U verblijft in Aparthotel Baite (Artogne, skigebied Montecampione), op 1800 m. U profiteert van de voordelen van een hotelser vice, gecombineerd met de ruimte en privacy van een driekamerappartement. informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener .5ÜL of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 35019 euro p.p 7- of 8-daagse All Inclusive zoek boekcode 35019 Inbegrepen 6 of 7x overnachting met ontbijt 6 of 7x lunchbuffet met water, sap, huiswijn of bier 6 of 7x dinerbuffet met water, sap, huiswijn of bier minidub voor kids 4-12 jaar (Italiaans) 6-daagse skipas Montecampione Kinderkorting (bij 2 volbetalenden op de kamer): 0 t/m 5 jaar: gratis, 6 t/m 14 jaar: 40% korting, 15 jaar en ouder 30% korting Prijzen 19/12-25/12 419 26/12-01/01 815 02/01-07/01* 495 08/01-13/01 359 14/01-03/02 419 04/02-17/02 455 18/02-24/02 519 25/02-02/03 459 03/03-06/04 419 Verblijf 7 dagen. Prijzen in pp. Niet inbegrepen: reserveringskosten en kosten calamiteitenfonds. Een duiker filmt de huid van de veerboot. kinderziektes en mankementen in had." Na de inspectie is duidelijk de eerste jaren hebben wij de laat- dat het schip niet lek is. De onder ste tijd heel weinig storingen ge dig bekeken worden voordat de Prins Willem Alexander weer in waterbedden moeten nog zorgvul- de vaart mag. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Skihal Ja hoor, het is weer zover. Handels maatschappij De Hoop heeft weer 's van zich doen spreken als het gaat om de invulling van de Skihal in Terneuzen. Opnieuw moet de gemeente Terneuzen zich bewij zen omdat de Hoop bang is dat de komst van te veel 'gewone winkels' bij de Skihal de plannen voor de in vulling van het plan Kenne- dylaan-West doorkruisen. Onder tussen gaan Middelburg en Goes gewoon verder met het uitbreiden van winkelcentra. Geen wonder dat de Zeeuws-Vlaming steeds va ker naar de overkant gaat. Piet Kentin Steenarend 13, Terneuzen Recensent Maikel Harte klaagt over de manier waarop PZC-recensent Rolf Bos boom over een voorstelling van zijn, Maikels, streekgenote Petra de Boevere schreef Uit de reactie van Harte spreekt weinig van het ge voel voor betrekkelijkheid, dat voor Zeeuws-Vlamingen toch zo kenmerkend is. Opmerkelijk is, dat Harte noteert dat Bosboom zelf nimmer volle zalen heeft getrok ken. Blijkbaar is nooit tot de colum nist doorgedrongen dat een mens niet zelf eieren hoeft te kunnen leg gen om te weten hoe een omelet moet smaken. Voor die wijsheid is geen overdreven gedimensioneerd denkraam nodig. Als columnist dis kwalificeert Harte zich ook door de woordcombinatie 'zoals bijvoor beeld' vast te leggen. Zo'n fout heet in de taalkunde op zon- en feestdagen een tautologie en door de week een 'dubbeloppie'. Harte, die naar mijn beste weten heeft doorgeleerd voor rechtskundig ju rist, moest dat weten. Wellicht is het wijs vóór publicatie eens extra zorgvuldig naar zijn columns te kij ken. Wie weet kan Bosboom de eindredactie op zich nemen. A.J. Snel Dorpsstraat 16, Ritthem Kerncentrale Waarschijnlijk minzaam lachend hebben de bazen van de spoorwe gen het eerste paardenrijtuig met motoraandrijving zien rondrijden, niet vermoedend dat de automo biel later een succesnummer zou worden. Hun machtspositie was voorgoed aangetast en daarmee de winstgevendheid. Steeds meer lijkt het erop dat we straks zelf voor een groot deel onze energie gaan opwekken. Daarmee worden bur gers weer onafhankelijker. Markt werking zal zijn werk weer doen. Gezien de huidige snelle ontwikke ling van energieopwekkingsmetho den zou het realiseren van de nieu we kerncentale wel eens een ach terhoedegevecht kunnen worden. Temeer daar gebleken is dat bij drie in aanbouw zijnde ERP-cen- trales, hetzelfde type, de bouwtijd ruim wordt overschreden. De bouwkosten met miljarden. Of er in het onbestendige politieke kli maat ooit nog wat aan de stroom verdiend wordt, is de vraag. S.Janse Steengrachtstraat 1, Oostkapelle Ajax Ten Have heeft bewezen totaal geen verstand te hebben van orga nisatiekunde en bedrijfscultuur. Hoe kun je een zo rancuneuze man als Van Gaal aanstellen als al gemeen directeur van Ajax, een man die nog een rekening te veref fenen heeft met Cruijff uit zijn Bar- celona-periode. Het niveau van in competentie heeft Ten Have daar mee bereikt. Een betere oplossing is een nieuwe Raad van Commissa rissen aan te stellen met Molenaar (juridische zaken), Van Duivenbo- de (financiële zaken) en Cruijff (technische zaken) en Adri Koster als algemeen directeur. Dit zijn competente mensen, die de Ajax-cultuur kennen. De leden raad moet knopen doorhakken. Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen woensdag 23 november 2011 MIDDELBURG - De wachtlijsten voor jeugdbescherming en jeugdre classering dreigen weer langer te worden. En daarom komt de veilig heid voor kinderen in gevaar. Dat is het gevolg van bezuinigin gen door het Rijk, laat het dage lijks provinciebestuur weten in antwoord op vragen van de PW. Staatssecretaris Teeven heeft aange kondigd vijf procent te willen be zuinigen op de tarieven van jeugd bescherming en jeugdreclassering. Volgens de provinicie, die verant woordelijk is voor de jeugdzorg, loopt de werkdruk van gezinsvoog den op en vermindert daardoor de kwaliteit van de jeugdzorg. Dat komt omdat gezinsvoogden meer werk moeten aannemen dan ze ei genlijk aankunnen. Vooral de veiligheid van kinderen voor wie de kinderrechter een maatregel van kinderbescherming heeft opgelegd, komt in gevaar, vindt de provincie. MIDDELBURG - Op 5 januari ver schijnt in de UitGids een nieuwe wandelrubriek. Voor die rubriek no digen we lezers uit om samen met een redacteur van de PZC in hun dorp, stad of polder een ommetje te maken. Wekelijks verschijnt er een verhaal over zo'n door u gegidste wande ling in de UitGids. We hopen zo via de krant iedereen deelgenoot te ma ken van uw mooie en inspirerende leefomgeving. Bijvoorbeeld: door Westkapelle met het oog op de vuurtoren, over de verdedigingswerken van Hulst, naar het bunkerpark van Groede, over de Oude Zeedijk bij Goes, aan de voet van de stormvloedkering, door de nieuwbouwwijk Veerse Poort in Middelburg. Enzovoorts. We rekenen op zoveel aanmeldin gen, dat we voor de komende maan den een rooster kunnen maken, waarbij we wekelijks met een lezer in een ander deel van Zeeland stap pen. Als er voldoende inzendingen zijn, maken we een schema en laten u weten of uw voorstel voor een wandeling in het schema past. Stuur uw wandelidee, met een kor te uitleg waarom u juist dat uitstap je wilt maken, voor donderdag 22 december naar: Redactie PZC t.a.v. Jan van Damme Postbus 91 4330 AB Middelburg e-mail: j.vandamme@pzc.nl telefoon: 06 542 671 57 pharos Öe-nt 1/ daar al 'n$ g&vre-e-st?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43