houdt hond gezond zeeland 121 Axelse schrijft indringend boek 'Rijk Nederland' Ereteken en medaille voor Benny Lampo Frisbee Fun Sluis Lezing over bereiden van gezond feestmaal Gezamenlijke kerken praten over hoop Voorlichting over gebruik ov-chipkaart Sokken, mutsen en sjaals in de aanbieding woensdag 23 november 2011 Z hij geestelijk voldoende geprikkeld wordt. Het samenwerken als team versterkt bovendien de relatie tus sen hond en baas en daar profiteer je in de thuissituatie weer van." Het leren gooien met de frisbee en het oefenen om de hond de schijf op te laten vangen is een ware uit daging. De trainingen starten tel kens met de verschillende werp- technieken zonder hond en eindi gen met individuele oefensessies voor hond en baas. Volgens )an lansen, die al van jongs af aan honden trucjes wou leren, is het een sport waarbij fysiek contact tussen de spelers zo veel mogelijk kan worden vermeden zonder het minder spannend te maken. „Snel heid, tactiek, atletisch vermogen en behendigheid zijn belangrijke onderdelen van dogfrisbee. Het is een competitief spel waarbij sporti viteit ook heel belangrijk is." Dogfrisbee wordt zonder scheids rechter gespeeld. „We frisbeeën puur voor het plezier. De hond moet wel volgroeid zijn om te kun nen starten. De snelheid, de mooie duiken en de hoge sprong- duels maken dogfrisbee boven dien tot een fascinerende sport om naar te kijken. Na afloop ligt je hond zeer voldaan te slapen in zijn mand. Als hij uitgerust is, kijkt hij weer vol enthousiasme uit naar de volgende keer dat je de frisbee uit de tas haalt." Dat honden tot ongelooflijke pres taties kunnen komen met de fris bee bewijst het wereldrecord voor de 'distanceworp': een hond ving het schijfje na een worp van 97,44 meter in zijn bek. Frisbee Fun Sluis is op 3 juli opge richt als eerste hondenfrisbeeclub in Zeeuws-Vlaanderen, De club frisbeet puur voor de lol op een grasveldje achter centrum De Keure in Sluis. Elke zondagmiddag vanaf 17 uur en elke donderdagavond vanaf 19.30 uur zijn er trainingen. Baasjes trainen zowel hun werp- techniek zonder hond als het fris beeën met hun huisdier. ledereen is welkom bij de trainin gen. Meer informatie zie website: www.hondentrainingjjansen.nl OOSTBURG OOSTBURC/SINT KRUIS Stichting Voko (Voeding en kook- voorlichting) houdt vanavond een themabijeenkomst over 'gezond de feestdagen door'. Gewichtsconsulent Bernadien van Rosevelt vertelt over lekkere en ge zonde alternatieven voor een feest maal. Ook iemand van kookshop Ed van de Vijver in Knokke houdt een praatje. De bijeenkomst vindt plaats in het KWL-gebouw aan de Bredestraat in Oostburg en begint om 19.30 uur. Toegang kost 6,50 eu ro. Het samenwerkingsverband van ka tholieke en protestantse kerken in Wesf-Zeeuws-Vlaanderen houdt twee gespreksavonden. Deelne mers praten over hoop en over de toekomst. De eerste bijeenkomst is morgena vond om 20 uur in de zaal van het pastoraal centrum aan het Eligius- plein in Oostburg. De tweede ge- spreksavond staat gepland voor 1 december, in de protestantse kerk in Sint Kruis, aanvang eveneens 20 uur. Iedereen is welkom. TERNEUZEN KLOOSTERZANDE Mensen die weieens met bus of trein reizen, kunnen vanmiddag om 13.30 uur terecht in diensten centrum De Veste aan het Oostelijk Bolwerk in Terneuzen. Daar is een voorlichtingsbijeenkomst over het gebruik van de ov-chipkaart. Bezoekers krijgen ook een gratis busrit door Terneuzen aangebo den. De welfaregroep van zorgcentrum Antonius in Kloosterzande houdt vandaag een verkoop van seizoens artikelen. In de recreatiezaal worden onder meer sjaals, sokken, mutsen en ta felkleden aangeboden. Verder worden er verse wafels ge bakken. De verkoopmarkt begint om 11 uur. foto Peter Nicolai door Wilma Valk AARDENBURC - Sinds zondag prijkt de eremedaille in goud van de Ne derlandse Gregorius Stichting op de revers van Aardenburger Benny Lampo. Sinds dinsdagavond kan er het ereteken van de Orde van Oranje Nassau bij. Voor zijn vele verdiensten in de af gelopen decennia ontving Lampo uit handen van burgemeester Jac ques Suurmond de onderschei ding tijdens het jaarlijkse Cecilia- feest van het rooms-katholiek ge mengd koor. Benny was en is orga nist van dit en een aantal andere koren in Aardenburg en Eede. Benny is niet alleen in de muziek, maar ook in het computergebeu- ren actief Hij was een van de dra gende krachten voor de opbouw en het onderhoud van het compu ternetwerk van basisschool Op Dreef. Hij is ook vrijwillige conciër ge van deze school. In die functie is hem geen klus te zwaar. Of het nu een verstopt toilet of het verleg gen van tegels op het schoolplein betreft, Benny draait er zijn han den niet voor om. Bij diverse ker ken, woonzorgcentrum Coensdike en verpleeghuis De Stelle in Oost burg is Benny actief als organist. Benny Lampo. foto Peter Nicolai naar Europa gehaald werd. Enkele jaren later werd de frisbee in Ne derland en België bekend. De club in Sluis is de enige in de streek. Als instructeur Johan Matthijs de frisbee in zijn hand neemt is zijn 2-jarige Australian Sheperd door het dolle heen. Silver blaft driftig en wil zo snel mogelijk beginnen. Matthijs: „Niet elke hond is een su peratleet en ze beschikken ook niet allemaal over enorme snel heid of springvermogen. Maar - dat is nu het leuke van dogfrisbee - de sport wordt gewoon aange past aan de combinatie van hond en baas. Het is voor velen een vorm van ontspanning, die veel voldoening geeft. Het vergt heel wat van de hond. We spelen een kwartiertje, dat is redelijk vol te houden voor de meeste honden, en daarna krijgen ze even rust." Ian Jansen was al enige jaren actief in het trainen van puppy's. Hij is laaiend enthousiast over de sport. „Dogfrisbee zorgt voor een ver minderd risico dat je hond pro bleemgedrag gaat vertonen uit ver veling. De sport zorgt er voor dat AXEL - Wie het boek Rijk Neder land; armoede bestaar ook bij ons leest, heeft het gevoel alsof de schrijfster, Daniëlle Velland (34) uit Axel, naast je zit en haar ver: haal vertelt. Gepassioneerd, eerlijk en wakker schuddend. Velland is het boegbeeld van de Stichting Zorg Voor Elkaar, de in stelling die als doel heeft het be strijden van alle tekortkomingen die het leiden van een menswaar dig bestaan in de weg staan. Door Velland en haar vrijwilligers zijn al honderden Zeeuws-Vlamingen let- Daniëlle Velland (rechts) en haar vertrouweling en eindredactrice Irene Rut- terlijk uit de goot gered, ten met de eerste exemplaren van Rijk Nederland. foto Mark Neelemans Velland heeft haar bevindingen nu op schrift gesteld. Het is een ken nismaking met haar visie en het werk van de stichting, gelardeerd met (schrijnende) praktijkvoor beelden. „Wat in het boek staat, moest me echt van het hart." Aanstaande vrijdag wordt het boek gepresenteerd in De Arend, het hoofdkwartier van de stichting (voorheen Blokker aan de West straat in Axel). Het eerste exem plaar is voor CDA-Statenlid Frans Babijn en ook is het de bedoeling dat premier Rutte, minister Kamp (Sociale Zaken) en minister Schip pers (Volksgezondheid) persoon lijk een exemplaar overhandigd krijgen. Vrijdag tussen 10 en 20 uur kun nen mensen in De Arend vrijblij vend binnenlopen voor een exem plaar, Velland signeert ook. De prijs van een boek bedraagt 14,95 euro. Een deel van de opbrengst gaat naar Zorg Voor Elkaar. In een aantal boeken zit een bon voor een voedselpakket verstopt, op te halen bij een supermarkt in de buurt. Velland: „Geven doet leven. Heb je het pakket zelf niet nodig? Kijk dan eens goed om je heen en geef het aan iemand die het wel nodig heeft." Velland werkt inmid dels aan een tweede boek voor en over hulpverlening. Dit komt uit in januari. Wie vrijdag bij de boekpresentatie wil zijn, moet zich tevoren aanmel den via boekvelland@live.nl. Het boek is ook via de boekhandel te bestellen. ISBN 978-90-484-2192-3. door Sheila van Doorsselaer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41