zeeland 13 centrale Bomverdachte vrij Geen realistisch plan Arrestaties trekken aandacht commentaar Luchtfietsen Mogelijke locaties woensdag 23 november 2011 8 kilometer lang en evenzoveel kilometer breed is het gebied dat nodig is voor de berg. 'Volgend jaar willen we met een concept komen om het plan aan het grote publiek te prestenteren.' Initiatiefnemer Thijs Zonneveld Als je maar lang ge noeg luchtfietst kom je vanzelf een lucht kasteel tegen. Zoiets is kennelijk gebeurd met de be denkers van een kunstmatige berg die ergens in Nederland, bijvoorbeeld voor de Zeeuwse kust, zou moeten komen. Toch is het geen geintje. Mensen worden uitgenodigd om er geld in te steken. Wat begon als het verlangen om in Nederland een bergetappe te kunnen fietsen, mondt uit in plannen voor een begroeid multifunctioneel ge bouw van tweeduizend meter hoog. Met een kegel van deze omvang voor de kust, is Zeeland Zee land niet meer. Is dat erg? Alle dijken en dammen doen al een zeer zware aanslag op de na tuurlijkheid van de Zeeuwse kust. Kan er dus best nog een extreem bouwwerk bij, of moe ten we juist heel voorzichtig zijn met nieuwe drastische in grepen? Vooralsnog kan het geen kwaad om eens even vrij te denken over wat we kunnen. En over wat we willen. De discussie over de vergunning aanvraag spitst zich vooral toe op de vraag of Delta zich wel verze kerd weet van partners die de helft van de daarvoor benodigde 220 miljoen euro voor rekening wil ne men. Het dagelijks gemeentebe stuur van Terneuzen vindt dat daarover harde afspraken moeten zijn gemaakt voordat het geld mag worden uitgegeven. B en W van Borsele menen dat Delta terughou dend moet zijn met het uitgeven van dat geld. www.pzc.nl VIDEO Bekijk reacties van pendelaars op de perikelen met veerboot Prins Wil- lem-Alexander op wvrw.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Het is zoeken naar mensen in Zeeland die het plan voor de berg serieus wil len nemen. Gedeputeerde Sjoerd Heijning, die recreatie en toerisme in zijn porte feuille heeft, moet lachen als hem naaF het plan voor de berg wordt gevraagd. „Het lijkt me geen realis tisch plan eerlijk gezegd. Ik geloof er niet in. Het is te hoog en te groot." Hij kan niet ontkennen dat zo'n berg Zeeland op de kaart zou zet ten. Toch kan iedereen met serieu ze plannen altijd bij hem aanklop pen, wil hij nog wel kwijt. Reinder de Jong van Promotie Zee land Delta vindt zo'n berg wel een opvallende landmark. „Het zal ze ker nieuwe groepen naar Zeeland trekken, maar het zal aan de ande re kant andere groepen weef afsto ten." Hij vindt het wel grappig dat iemand gekscherend iets bedenkt en dat daar vervolgens een hele hoop mensen serieus mee aan de slag gaan. De long: „Zeeuwse wielrenners hebben toch geen berg nodig om te kunnen klimmen. Dat leren ze door tegen de wind in te fietsen." Uit de woorden van De Jong blijkt dat Promotie Zeeland Delta niet hard aan het idee zal gaan trekken, als een vorm van promotie voor deze provincie. „Het is een plan met een knipoog, maar ik denk niet dat het serieus te realiseren door Emile Calon MIDDELBURG - De rechter-commis- saris heeft het voorarrest van de jongeman (20) die verdacht wordt van het tot ontploffing brengen van een bom op het strand bij Ritt- hem op 23 september gisteren ge schorst. Het Openbaar Ministerie wilde hem nog een maand langer in voorarrest houden, aldus Elke Kool (OM). Ze liet wel weten dat het OM niet in beroep gaat tegen de schorsing van het voorarrest maar hem wel blijft zien als een verdachte. Raadsman Hans Mink stelde dat er, volgens hem, onvoldoende overtuigend bewijs is voor de be trokkenheid van zijn cliënt bij die explosie waarbij een caisson werd vernield. Hij zei ook dat het 'lang durig voorarrest', bijna twee maan den, erg zwaar is geweest voor zijn cliënt. Het is nog niet bekend of en wanneer de verdachte voor de rechtbank moet verschijnen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De politie heeft gister middag in de Vlissingse Schelde- straat met veel machtsvertoon twee verdachten (22 en 50 jaar) van een overval aangehouden. La ter is in de Van der Manderestraat een derde man (27) gepakt. Om 14.00 uur, zou in de Schelde- straat een 20-jarige Vlissinger zijn beroofd. De politie kon worden ge alarmeerd en was snel op het aan gegeven adres. Vervolgens werd de hulp ingeroepen van het arrestatie team. Dat moest 's middags toeval lig toch in Vlissingen zijn. Nadat de hele Scheldestraat was af gezet, gingen de mannen met een stormram naar binnen. Ze kwa men even later met twee verdach ten naar buiten, onder flinke pu blieke belangstelling. Na een zoekactie door diverse een heden door de hele stad kon enke le uren later de derde verdachte worden ingerekend. Het pand in kwestie is de voorma lige meubelwinkel van Blanken- burgh. Die is nog altijd eigenaar. Beneden is de dagbesteding van Het Gors gevestigd en boven wor den dertien kamers verhuurd. En kele bewoners herkenden hun huisgenoten in de afgevoerde ver dachten. De bewoners moesten lang wachten tot ze terug naar bin nen mochten. Ze begrepen wel waarom. „Binnen valt voor de poli tie genoeg te halen." De drie verdachten zitten vast. De politie onderzoekt de zaak. fotomontage Donja Odijk, foto's: ANP/GPD/ Ingenieursbureau DH'1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3