zeeland 119 Barrelhouse Zestig voor Polderblues in Westdorpe Arseen lekt in Gentse Kluizendok Akketuut is niet de beste buur en heeft nog steeds geen woning Smartlappenkoor uit Gastel zingt in De Lieve in Hulst TMC OP DE GOESE WOONBOULEVARD woensdag 23 november 2011 Kwaliteitsbands naar Westdorpe halen, dat staat stichting Polder blues voor ogen. Zaterdagavond komt zo'n band, Barrelhouse uit Haarlem. Het concert begint om 21.00 uur, de entree is 7,50 euro. De twaalf bluesconcerten die tot nu toe in 't Oude Raedthuys zijn gehouden, trokken gemiddeld zestig bezoekers. Het drukst bezoch te optreden was van de Livin' Blues Xperience met 140 gasten. cent - Vanaf een voormalig be drijfsterrein aan het Kluizendok bij Gent lekt het zeer giftige arseen in het Kanaal Gent-Temeuzen. De Haven van Gent heeft dit gisteren gemeld. Het havenbedrijf heeft be sloten een zuiveringsinstallatie te bouwen om te voorkomen dat er nog arseen in het kanaalwater te rechtkomt. De lekkage is ontdekt op de plek waar van 1931 tot i960 het chemi sche bedrijf La Floridienne metaal- zouten en ferri- en ferrocyaniden heeft geproduceerd. Bij de sluiting van het bedrijf in i960 bleven er twee grote afvalbergen achter, één met 54.000 kubieke meter cyanide- houdend afval en één met 28.500 kubieke meter arseenhoudend af val. De Vlaamse overheid heeft er voor gekozen deze afvalbergen ter plaatse te isoleren. Het regenwater dat op de afvalber gen valt, wordt naar het Kanaal af gevoerd via drainagebuizen. Daar in bleek eind 2010 arseen te zitten. Metingen wezen verder uit dat een malig de norm van 1200 micro gram arseen per liter is overschre den. Daarom is nu besloten een zuivering te bouwen die begin 2012 af moet zijn. De volksgezond heid is niet in gevaar, aldus het ha venbedrijf hulst - Het Gasteis Smartlappen koor treedt zondag voor de derde keer op in dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst. Het koor bestaat elf jaar, treedt op in 'boerenkleding' en beschikt over een breed repertoire. Van heel oude echte smartlappen tot nummers van Marianne Weber, aangepast aan het publiek waar voor het zingt. Het koor telt 58 le den, inclusief drie accordeonisten en de dirigent. De toegang is gratis en het optreden duurt van 14.30 tot 16.30 uur. De organisatie is in handen van Hulst Cultureel en Stichting Welzijn Hulst. door Raymond de Frel TMC Goes Marconistraat 15b (0113) 22 41 00 www.tmcwoonwinkeis.nl axel - Akke ('tuut') Bijland uit Axel mag zich niet de Beste Buur van 2011 noemen. In de landelijke wedstrijd eindigde Akketuut, die in de De Ruyterstraat al een tijdje helemaal geen buren meer heeft, als vierde. „Daar ben ik hartstikke blij mee. Er is meer dan vijfhonderd keer op mij gestemd. Vooral de laatste drie dagen. Toen ging ik van de ne gende naar de vierde plaats", ver telt ze. De beste drie gaan door naar de finale, waarin een vakjury de winnaar aanwijst. Akketuut werd door haar oud buurman Jack Veldhoven genomi neerd voor de wedstrijd op www.bestebuur2011.nl. Die nomi natie is opzienbarend, omdat Ak ketuut met haar vijf kinderen, twee honden en een kat in een straat woont die verder geen bewo ners meer heeft. Wooncorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen wil de huurwoningen vanaf 1 de cember laten slopen, zodat er een gezondheidscentrum kan worden gebouwd. Voor Akketuut, die haar bijnaam dankt aan haar toetergedrag in haar fleurige scootmobielen, is nog steeds geen passende woning gevonden. Volgens Woongoed heeft Akke Bijland nogal wat wen sen. Dat bestrijdt ze. „Ik wil ge woon niet met mijn gezin in een te kleine woning worden gestopt. Dat gaat niet met puberende kin deren, dat wordt ruzie", zei ze al eerder. Een woning in de Ferdi- nandstraat wees ze daarom af. Dat deed ze mede op advies van Ton Linssen, een bevriende wethouder uit Bergen op Zoom. Hij behartigt de belangen van Akketuut. „Nu is ons een huis aangeboden in de Margrietstraat, maar dat sla ik ook af. Ik mag vier keer weigeren. Dat huis in de Margrietstraat heeft maar drie slaapkamers. Het lijkt wel een poppenhuisje", zegt ze.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39