Het is erop of eronder 181 zeeland Vrijwilligers vrezen voor einde natuurspeeltuin Neckermann snoeit verder in bedrijfstop G(h)oed The Flying Eyes treedt op in The Lane Caravan gestolen van vakantie-eiland almanak Stichting Polderblues begon eind 2009 met concerten in café 't Oude Raedthuys in Westdorpe, maar de opkomst valt wat tegen. Zaterdag is de laatste kans. B W Sluis vertelt over ontwikkelingen woensdag 23 november 2011 r. r v\~ Natuurspeeltuin bij officiële opening 23 juni 2010. archieffoto Huib de Jonge door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Vrijwilligers van de natuurspeeltuin bij de kinderboer derij in Terneuzen vrezen dat de juni 2010 geopende voorziening ten onder dreigt te gaan. Het tijde lijke contract van de beheerder loopt april volgend jaar af. De ge meente Terneuzen ziet geen moge lijkheid dit te verlengen. „Valt de beheerder weg, dan voor zien wij als vrijwilligers dat de speeltuin of heel beperkt open zal blijven of - als die altijd wordt opengesteld - ten prooi valt aan vandalen", licht Dennis Maes, moeder van vier kinderen, toe. Zij heeft namens de acht vrijwilligers die bij de natuurspeeltuin betrok ken zijn, de gemeenteraad aange schreven. „Als de gemeente de be heerder niet in dienst kan nemen, OOSTBURG De Amerikaanse groep The Flying Eyes treedt vanavond op in The La ne aan de Nieuwstraat in Oostburg. De band brengt psychedelische bluesrock. In het voorprogramma staat de Duitse band Coogans Bluff, met een mix van hardrock uit de jaren zeventig, en punk. Het eerste optreden begint om 20.00 uur. HOEK Vanaf camping De Braakman is maandagmiddag tussen drie en zes uur een compleet ingerichte cara van ter waarde van enkele tiendui zenden euro's gestolen. Het gaat om een witte Knaus Eurostar 650, kenteken AC-AE-4122. Airco-unit op het dak en zwaluwen (merkte ken van Knaus) op het plaatwerk. willen wij desnoods een stichting oprichten die hem betaalt. De ge meente kan de stichting subsidie geven en wij kunnen ook fondsen gaan werven." D66-raadslid Charles ten Hengel heeft de noodkreet uit de natuur speeltuin opgepikt. Het onder werp staat voor woensdag 30 no vember op de agenda van de raads commissie samenleving. Wethou der Cees Liefting is bereid met de vrijwilligers te praten over een op lossing. Hij wijst erop dat de be heerder een werkervaringsplek ver vult. „Zijn aanstelling is één keer verlengd, meer kan niet." Een mo gelijke oplossing is volgens Lief ting dat samenwerking wordt ge zocht met de kinderboerderij. De gemeente zal geen geld beschik baar stellen. „Wij hebben dat eer der ook nooit gedaan." Tip? redactie@pzc.nl Die Wakherse oma had onlangs haar kleinzoon op bezoek. En dat is altijd een feestje, want oma is nogal van de verwennerij. Ook dit keer stond er als afsluiting van een wederom geslaagde dag nog een leuke verrassing op het program ma: koffie, limonade en appeltaart in een plaatselijk etablissement. De twee lieten het zich goed smaken, maar aangezien kleinzoon erom be kend staat er een behoorlijke knoei boel van te kunnen maken, waar schuwde oma hem alvast toen de ap peltaart met slagroom arriveerde. „Pas op je goed", zei ze in onvervalst dialect, waarbij de 'g' als een 'h' wordt uitgesproken. De jongen keek zijn oma niet-begrijpend aan. „Maar ik heb helemaal geen hoed!" LAATSTE KANS door Harmen van der Werf Het is zaterdagavond erop of eronder voor stichting Polderblues in Westdorpe. [ohny Schelfaut en zijn col lega Fred van den Abeele pakken in elk geval nog één keer uit, met één van de beste Nederlandse bluesbands: Barrelhouse met zangeres Tineke Schoemaker als trekker. Johny en Fred zijn al van jongs af aan gegrepen door de bluesmu ziek. En vooral live is blues op z'n mooist, vinden ze. In 2006 trok ken ze de stoute schoenen aan en organiseerden het eerste Polder- blues-festival in 'hun' Westdorpe. Muziekliefhebbers uit heel Zeeuws-Vlaanderen kwamen erop af, maar daarna bleef het stil. „Zo'n festival organiseren is aan zo veel regeltjes en dingetjes gebon den. Dat is niet leuk meer", zeiden Fred en Johny begin 2010. Inmiddels hadden ze toen alweer de draad opgepakt, op kleinere schaal, met bluesconcerten in café 't Oude Raedthuys aan de Graaf Jansdijk in Westdorpe. Livin' Blues Xperience trad januari 2010 op, een voortzetting van de be faamde Nederlandse bluesband Li- vin' Blues. Het concert was een succes. De zaal van 't Oude Raedt huys was gevuld met 140 bezoe kers. Vol goede moed gingen Joh ny en Fred verder op de in geslagen weg. Ze durfden het aan bekende en minder na men naar Westdorpe te halen. Van The Juke Joints tot Champag ne Charlie, van Danny Bryant's Re- 1J ZEN Dl J KE De Sluise burgemeester Jacques Suurmond en 'zijn' drie wethou ders brengen vandaag een kernbe- zoek aan IJzendijke. Onderdeel daarvan is een bijeenkomst met in woners van het dorp. Die vindt plaats in het Mauritshof aan de Mauritsweg en begint om 20 uur. Aanwezigen worden geïnformeerd en kunnen vragen stellen. GESLAAGD Peter Roozen (24), afkomstig uit Vogelwaarde, is onlangs aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam geslaagd voor de opleiding genees kunde. Peter werkt inmiddels bij het psychiatrisch centrum Delta in Spijkenisse. Hij wil zich specialise ren in de psychiatrie, maar kon tot nu toe - evenals zijn mede-geslaag den - geen opleidingsplek bemach tigen. Peter is oud-leerling van De Rede in Terneuzen. «MWHHIWiWiHi! li III Wil HM UI II a door Eugène Verstraeten SINT JANSTEEN - Nadat eerder dit jaar drie van de vier directieleden van Neckermann.com in Sint-Jan- steen moesten vertrekken, is nu ook gesnoeid in de rest van de be drijfstop. Door het samenvoegen van afdelingen en het schrappen van functies is er voor vier mana gers geen werk meer. „We hebben een aantal zaken ver schoven binnen het management team", zegt algemeen directeur Kurt Staelens. „De afdelingshoof den rapporteren voortaan direct aan de nieuwe financieel directeur. Er is een tussenniveau geschrapt. Verder hebben we departementen samengebracht, zodat er één eind verantwoordelijke is voor het pro duct Neckermann." Volgen Staelens is de herstructure ring doorgevoerd om efficiënter te kunnen werken. Onder leiding van Staelens, die in het najaar van 2010 aan het roer kwam, gaat het postorderbedrijf zich steeds meer richten op de internetverkoop en wil daarin binnen een paar jaar marktleider worden. Of dit de laatste reorganisatie is, durft Staelens niet te zeggen. „Zeg nooit nooit, maar we zijn nu goed voorbereid om de crisis te door staan. Tot nu toe lukt dat goed." deyeband tot de Belgische Marino Noppe Band. Stuk voor stuk bands die genoeg blueskenners naar Westdorpe zouden moeten trekken. De werkelijkheid is anders. Het laatste concert van de Marino Nop pe Band, eind september, trok 'slechts' zestig man. „Dat is zo'n beetje het gemiddeld aantal bezoe kers per optreden", laat Fred we ten. „We hebben elke keer moeten interen op ons beginsaldo. We hebben dat bij vrienden en beken den opgehaald. Het houdt een keer op. We weten niet waar het aan ligt dat de opkomst wat tegen valt. Maar er is altijd veel te doen in de streek, vaak ook gratis optre dens. Met wat wij bieden, moeten we wel entree (nu 7,50 euro) vra gen. Dan komt de Belastingdienst ook nog om de hoek kijken. En we willen per se kwaliteit leveren. Dat kost geld." Hoe het ook zij, Fred en Johny stonden voor een ra- zendmoeilijke keuze. Gaan we door of stoppen we? Ze hebben de knoop doorgehakt. Als het optre den van Barrelhouse komende za terdag onvoldoende publiek naar 't Oude Raedthuys trekt, houden ze het voor gezien. Met Barrelhouse doen de West- dorpse bluescracks een ultieme po ging. De Haarlemse bluesgroep timmert - met een onderbreking van 1987 tot 1993 - al sinds 1974 aan de weg en behoort tot de top van de Nederlandse bluesscene. Niet minder dan tien langspeelpla ten, negen cd's en één dvd staan op naam van de band, maar Barrel- house heeft toch vooral live een grote reputatie. De Haarlemmers draaien er hun hand niet voor om in kleine zalen te spelen, terwijl ze ook op festivals van naam hebben gestaan, zoals het North Sea Jazz Festival en Crossing Border. Twee keer tourden ze met de Texaanse blueslegende Albert Collins. De 'leading lady' van Barrelhouse is zangeres Tineke Schoemaker. John en Fred zullen haar eeuwig dankbaar als zij Polderblues het le ven redt. MEEST CELEZEN 1. Zorgsaam scoort Triple A-status 2. Overlast.daklozen bij remise Axel 3. Akketuut (foto) niet de beste buur FOTOALBUMS Plaats uw eigen (nieuws)foto's in de fotoalbums op de website van de PZC: www.pzc.nl/foto TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl PZC-blogs over uiteenlopende za ken: www.pzc.nl/blog Johny Schelfhout (links) en Fred van den Abeele aan de toog in hun vaste bluesstek, café 't Oude Raedthuys in Westdorpe. archieffoto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38