eeiand PZC U Busvervoer Zeeuws-Vlaanderen groeit Z1 i ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 ONDERZOEK Ook waardering service streekbus en veerdienst stijgt Voor even weer echte Showgirls Inbraak in bedrijf aan Steenhovensedijk Taal- en cultuurclub schrijft over regio Stilteruimte in De Vurssche gerenoveerd Waarschuwing: haal 'prijzen' niet op Woensdag 23 november 2011 Erop of eronder voor Polderblues in Westdorpe Dogfrisbee is 'fun' en houdt hond gezond Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl segagsasgggsBsaaM door Harmen van der Werf terneuzen - Meer mensen maken gebruik van het openbaar vervoer in Zeeuws-Vlaanderen. Streekbus- en veerbootreizigers zijn ook meer tevreden over de service, blijkt uit cijfers die de provincie onlangs pre senteerde over 2010. De provincie heeft alle vervoersge gevens voor heel Zeeland in beeld gebracht in het handzame boekje 'kengetallen openbaar vervoer Zee land'. Zeeuws-Vlaanderen springt er keer op keer gunstig uit. Zo is het aantal reizigers in 2010 vergele ken met 2009 gestegen met vier procent tot 2,075 miljoen. Midden- Zeeland (Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland) scoorde een plus van één procent, maar in Noord- Zeeland (Schouwen-Duivelatid en Tholen) daalde het aantal reizigers scherp met acht procent. De veer boot Breskens-Vlissingen kreeg on danks een lichte toename van het aantal afvaarten ook te maken met een dalend passagiersaantal, van 666.000 naar 653.000. Vooral in de zomermaanden was het stiller op de fast ferry. Waaraan de reizigersgroei in met name Zeeuws-Vlaanderen te dan ken is, kan provinciaal ambtenaar Ferry Chervet niet met zekerheid zeggen. Zeeuws-Vlaamse 65-plus- sers mogen sinds 1 maart 2010 na 9.00 uur gratis met het openbaar vervoer in de streek. Chervet ver moedt dat dit een stimulerende werking heeft gehad. De drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten en de provincie namen het ini tiatief voor gratis busvervoer. Het doel is meer ouderen vanachter de geraniums te krijgen. Ook hopen de gemeenten dat minder mensen gebruik zullen maken van het duurdere wmo-vervoer. De proef bleek begin dit jaar geslaagd. 'Be duidend meer' mensen bleken de bus te nemen. Sluis en Hulst ble ken er ook financieel voordeel bij te hebben door lagere wmo-kos- ten, Terneuzen echter niet. Op ba sis van de enquête is het experi ment verlengd tot 1 maart volgend jaar. Begin 2012 wordt beslist over verdere verlenging. Het gebruik van de bus mag toege nomen zijn, ook de waardering is gestegen. Het streekvervoer scoor de in 2010 in Zeeuws-Vlaanderen een 7,5 tegen Zeeland-breed een 7,3. De fast ferry Breskens-Vlissin gen doet het steeds beter in de ogen van de gebruikers. Ze gaven de service in 2007 een 6,6; vorig jaar was dat een 7,4. TERNEUZEN - De club is al acht jaar ter ziele, maar werd gisteravond in de gymzaal aan de Terneuzense Merwedelaan voor even weer le ven ingeblazen. Twirlvereniging Showgirls hield er een reünie op initiatief van Cynthia Faas en Sonja de Jonge. Sonja is de dochter van de drijvende krachten achter de Show girls, Corry en Piet de Jonge. Zij werden door zestien oud-twirlsters verrast. Corry toonde zich meteen weer een ware leidster. „Zo, kun nen we nog een beetje showen, girls", riep ze bij binnenkomst. Showgirls bestond zo'n 35 jaar, telde in de hoogtijdagen vijftig leden, maar ging ten onder aan een gebrek aan ani mo. De Showgirls vermaakten zich met oude kleding, stokken en danspasjes. Faas en De Jonge leiden nu twirlvereniging Proud2Be. Proud2Be houdt elke dinsdagavond repetities voor kinderen aan de Merwedelaan, van half zeven tot acht uur. foto Mark Neelemans WATERLANDKERKJE Aan de Steenhovensedijk in het buitengebied ten noorden van Wa terlandkerkje is in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken in een bedrijfspand. De inbrekers zijn het pand binnengekomen door een raam te forceren. Ze hebben bin nen verschillende ruimtes door zocht. Veel van hun gading hebben ze blijkbaar niet kunnen vinden. De buit van de inbraak bestond uit een faxapparaat en enkele tiental len euro's. a—ansa' ".i hihhh wtitiwwtfWBSg«aMWBM«BBaagBM— IJZENDIJKE De meest recente nieuwsbrief van de Orde van den Prince, een Vlaams-Nederlands genootschap voor taal en cultuur, is geheel ge wijd aan West-Zeeuws-Vlaanderen. Aan bod komen onder meer de his torie van de streek (met uitgelicht onder meer de kerkgeschiedenis en personen als Cats, Van Dale en Moens), de kustversterking en een interview met Herman Wijffels. De nieuwsbrief is te lezen op www.ovdp.net. AXEL De stilteruimte in verzorgingshuis De Vurssche in Axel is opgeknapt. De cliëntenraad heeft het initiatief genomen voor de renovatie. De stil teruimte is opnieuw ingericht in samenspraak met de gezamenlijke kerken van Axel. Bewoners, familie leden en bekenden kunnen er zich terugtrekken. Er is onder meer een glas-in-lood raam geplaatst van de hand van Jos Tolhoek uit Axel. De officiële opening is vrijdag 2 de cember om 16.00 uur. oostburc - Een inwoner van Oost burg waarschuwt voor de praktij ken van een bedrijf dat zich Pro mo Team uit Oosterbeek noemt. Dat bedrijf schreef families uit Oostburg dat ze een prijs (messen- set, wellnessprijs of gereedschap set) hebben gewonnen, en dat ze die binnenkort kunnen ophalen tijdens een verder besloten, korte bijeenkomst in centrum De Moa- neblusser in Schoondijke. Die bij eenkomst duurt bijna drie uur. De brief wordt ondertekend met de initialen P.J. Het bedrijf ver meldt verder een postbusadres en een telefoonnummer. Dat werd gis termiddag niet opgenomen. Speuren op internet leert dat tij dens bijeenkomsten van Promo Team, dat ook onder andere na men opereert, wordt geprobeerd de aanwezigen op een dwingende manier producten als kussens en matrassen aan te smeren. Ook wor den de 'gratis' prijzen vaak alleen gewonnen als eerst andere produc ten worden gekocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37