Matavz toch gevoelsmens sport29 FAMILIEGEVOEL Spits van PSV heeft warmte nodig Veersedarn Auto Oud-rOlStOelSter Wil fietSCIl in kartcompetitie Roadhouse Blues grijpt de zege RBVM tweede keer te sterk voor Hoofddorp FM Sranang 2 boekt nieuwe overwinning Honkbalwereld in shock over dood Halman w woensdag 23 november 2011 door Rik Elfrink eindhoven - Hij aardde vier jaar tussen de wat stuggere noorderlin- mgen en woont nu drie maanden in Eindhoven. Zaterdag wacht Tim Matavz de ontmoeting met zijn oude club en vriend Dusan Tadic. FC Groningen met daarin de vrij wel wekelijks uitblinkende Serviër komt naar het Philips Stadion. „Ik ben zondag nog naar de ver jaardag van Dusan geweest. Ia, ik mis hem. We waren in Groningen binnen en buiten het veld vrien den en het liep heel goed. Dat laat ste is gebleven, Dusan en ik blij ven elkaar opzoeken. Ik ben blij als Groningen wint en blijf supporter. Zaterdag natuurlijk niet, zo werkt dat in het voetbal." De vriendschap met Stanislav Ma- nolev kwam er door de komst naar Eindhoven wel bij. „We kun nen buiten het veld Servisch met elkaar spreken en dat schept een band. Stannie is een aardige vent en ook de rest van het elftal is jong en hongerig. Veel spelers zijn nieuw en willen samen naar de top groeien. Ik denk echt dat hier uit iets heel moois kan ontstaan." Tim Matavz (22) moet het zuiden duidelijk nog leren kennen. „Ik heb er weinig tijd voor gehad, het is een drukke periode met veel in terlands en wedstrijden. Na de trai ningen kom ik niet veel buiten en kruip ik nog veel achter de compu ter. PSV is een warme club, dat kan ik al wel zeggen. Ik ben daar gevoelig voor, het familiegevoel is voor mij een belangrijke reden ge weest om hierheen te komen. Als ik van de mensen om me heen ver trouwen krijg, ben ik op mijn best. Dat ik niet naar Napoli ben ge gaan, is voor mij goed geweest. Hier krijg ik echt de kans om me te ontwikkelen." Matavz is net terug van een trip naar Slovenië. Twee goals van de spits konden een nederlaag tegen de VS niet afwenden: 2-3. „De bondscoach is een nieuw team aan het bouwen, ik hoop dat ik in de basis blijf staan door te scoren. In Slovenië wonen mijn familie en vriendin. Als ze klaar is met haar opleiding komt ze waarschijnlijk naar Nederland. Zelf probeer ik ook nog te leren. Sinds mijn zes tiende, zeventiende focus ik me volledig op het voetbal, anders was ik economie gaan studeren." Onvermoede kwaliteiten dus. „Nee, ik heb geen oplossing voor de eurocrisis hoor", zegt hij met een lach. „Als ik in Slovenië ben, probeer ik nog om wat te stude ren. Valt niet altijd mee als je je volledig op het voetbal moet rich ten." Rekenen ligt hem sowieso goed. „Ik heb wel iets met cijfers, ik ont houd ook altijd de puntenaantal- len en uitslagen." Dan even naar zijn eigen palma res. Een of twee ballen meer erin had gemogen bij PSV, vindt Ma tavz zelf Een spits wordt nou een maal beoordeeld op zijn goals, coach Fred Rutten vond voor zijn komst dat Matavz synoniem staat voor rendement. „Ik ben tevreden, maar blijf kritisch op mezelf. Mis schien moet ik soms nog beter meevoetballen, of kunnen de voor zetten iets beter. Het team draait in ieder geval goed, kampioen wor den is belangrijker dan minstens twintig goals van mij." Tim Matavz vindt kampioen worden met PSV belangrijker dan minstens twintig goals van hemzelf, foto Frank Renia middelburg - De derde race van het Zeeuws Indoor Kart Kam pioenschap voor teams in de hoofdklasse is gewonnen door het team van Veersedarn Auto. Dit be tekende de derde zege op rij. Hoewel Snap On Racing poleposi- tion veroverde en lange tijd aan kop reed, slaagde Veersedarn Auto et ondanks de afwezigheid van sterrijder Ruben Boutens toch in om vanuit het achterveld de eerste i plaats te veroveren. De laatste wisselperiode verliep spannend. ATS, rijdend in tweede positie, werd de fout ingedrukt en wisselde te laat. Dit leverde een stop&go-penalty op, waardoor het team terugzakte naar de zeven de plaats. Snap On Racing verover de de tweede plaats, terwijl Van Gilst/CDS de derde plaats voor zich opeiste. Veersedarn Auto leidt soeverein in de tussenstand. door Ad Pertijs gouda - Dertien jaar zat Monique van der Vorst in een rolstoel. Ze won als handbikester zilver op de Paralympics van 2008 en werd eind 2009 verkozen tot 'aangepast sporter van het jaar'. Gisteren te kende de 27-jarige topsporter uit Gouda een contract bij de Rabo- wielerploeg van Marianne Vos. Om er als gewoon lid van de ploeg te gaan koersen. Voor alle duidelijkheid: sinds 2010 kan Van der Vorst plots weer lo pen. Dankzij een zwaar auto-onge luk nota bene. „Zo simpel is het echter niet gegaan hoor", nuan ceert ze het verhaal van haar won derbaarlijke genezing. „Ik heb eerst drieënhalve maand in het zie kenhuis gelegen, eer het gevoel in mijn benen weer een beetje terug kwam." Waarom ze weer kan lo pen, zal volgens Monique van der Vorst voor altijd onverklaarbaar blijven. Eén ding weet ze wel ze- Monique van der Vorst ker: ze zal het ook als wielrenster niet gemakkelijk krijgen. „Nie mand weet waar ik op dit mo ment sta. Nog nooit heb ik een wedstrijd bij de vrouwen ge koerst." Ploegleider Jeroen Blijle- vens geeft toe dat hij verrast was toen hem werd gevraagd Monique van der Vorst een plaatsje te geven in zijn team. „In een gesprek met haar raakte ik onder de indruk van haar karakter en mentaliteit. Ze weet daarnaast heel goed wat ze wel en wat ze niet kan." Van der Vorst wil naar de Olympi sche Spelen van 2016 en de bank wil haar steunen in die droom. De voormalige handbikester speelde voor ze in 1998 werd getroffen door een dwarslaesie tennis en hockey. Na haar letterlijke weder opstanding probeerde ze aanvanke lijk wedstrijden te lopen. „Ik weet nu dat dat te veel gevraagd is. Fiet sen is een van de weinige dingen die ik op hoog niveau kan doen." Haar carrière als aangepast sporter maakt dat Van der Vorst al op een behoorlijk hoog niveau instapt. „Mijn lijf draagt tien jaar topsport met zich mee. Mijn hart en longen zijn gewend grote inspanningen te leveren." Voor Jeroen Blijlevens is Monique van der Vorst vooral een mentaal wonderkind. „Het is al leen maar goed dat die andere mei den zien wat zij er allemaal voor moet doen. Haar geest kan de rest inspireren." MIDDELBURG De Middelburgse poolspelers van Roadhouse Blues wonnen in de re gionale eerste klasse hun thuiswed strijd van Dead Strokers uit Roosendaal: 4-2. Jan Roskam ging in zijn prestige-, duel met Sander Godthelp in het straightpool nipt onderuit. Voor het overige verloor alleen Dennis van Belzen en wonnen Joris Lod der, Martien Neumann en Jeroen Damman. MIDDELBURG De rolstoelbasketballers van RBVM hebben voor de tweede keer ge wonnen van Hoofddorp. In de voorronde van het bekertoernooi werd 97-26 voor de Middelburgers, in een ontmoeting voor de compe titie werd het nu 91-25. Topscorer was Bert Freriks met 26 punten. Da ve van de Berkmortel en Pieter van Dijk maakten elk twintig punten. Leendert van Gilst scoorde twaalf punten en Michael Toen tien. GOES De zaalvoetballers van FM Sranang 2 boekten in hun laatste wedstrijd voor de winterstop hun tweede op eenvolgende zege. Nadat Halsteren vorige week met 2-3 werd versla gen, was de Goes eerste klasser dit keer Halsteren 2 de baas: 9-2. Voor Sranang scoorden Yordi Matondo (3x), Ibi El-Uarichi (3X), Ramon Da- hoe, Johnny Allemekinders en Peter Overdulve. haarlem - De honkbalwereld was gisteren nog volledig 'in shock' door de moord op Gregory Hal man. Vol ongeloof en met veel ver driet is op diverse websites gerea geerd op het overlijden van de 24-jarige honkballer. Er wordt na het drama intens meegeleefd met de ouders en beide zussen van Gre gory Halman. De Haarlemmer, die als honkbal ler is begonnen bij Kinheim, werd maandagochtend vroeg vermoord in Rotterdam. Zijn broer Jason is als verdachte aangehouden. Alle grote kranten en tv-stations in de Verenigde Staten besteedden ook ruim aandacht aan de dood van Halman, die voor Seattle Mari ners in de Major League Baseball speelde. Volgens de New York Ti mes komen general manager Jack Zduriencik en internationaal scout Wayne Norton deze week namens de Marmers naar Nederland om de familie Halman bij te staan. Op de website van de Mariners stonden tot gistermiddag ruim 400 reacties van mensen die hun deelneming betuigden. Ook het maandag geopende con doleanceregister op de website van de Nederlandse honk- en softbal- bond (KNBSB) stroomde vol met - tot gisteravond - ruim driehon derd reacties. Onder andere van (oud)spelers en coaches van het Nederlands team, Kinheim en an dere clubs.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29