261 sport Ajax vergeet te winnen tegen Lang tennisseizoen eist zijn tol Alexander van Keulen vertrekt bij SSV'65 Del Bosque ook na EK bondscoach Spanje Atleet Mullings krijgt levenslange schorsing Franse wielerbond spreek Longo vrij Robert Gesink wil Tour en Giro rijden ---A CHAMPIONS LEAGUE Ajax speelt met 0-0 gelijk tegen Olympique Lyon. Daardoor zijn de Amsterdammers nog niet zeker A'ax speelde in Eur°pees verband van overwintering in de Champions League. Franse Pioe9. woensdag 23 november 2011 GOES Alexander van Keulen is aan zijn laatste seizoen bezig als hoofdtrai ner van voetbaldub SSV65. De oe- fenmeester gaat na drie jaar bij de vereniging uit Goes op zoek naar een nieuwe uitdaging. SSV65 staat momenteel op de negende plaats in de tweede klasse E van het zater dagvoetbal. Q Kijk voor trainerswisselingen in het Zeeuwse amateurvoetbal op het web- log RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) onder de knop Trainerstombola MADRID Vicente del Bosque blijft ook na het Europees kampioenschap van volgend jaar bondscoach van de Spaanse voetballers. „Hij wil graag verder, wat er ook gebeurt op het EK. Een mondelinge overeenkomst is net zoveel waard als een schrifte lijk akkoord", zei voorzitter Angel maria Villar van de Spaanse voet balbond. De zestigjarige Del Bos que loodste Spanje vorig jaar naar de wereldtitel. „Hij is een groot mens en heeft historische resulta ten voor ons behaald." KINGSTON De Jamaicaanse atleet Steve Mul lings (28) heeft een schorsing voor het leven gekregen vanwege zijn tweede dopingvergrijp. De antido- pingcommissie van het Caribische eiland heeft deze straf opgelegd aan de sprinter, die op het WK van 2009 goud won op de 4x100 meter. Mullings werd in juni bij Jamai caanse kampioenschappen positief bevonden op het dopingmaskeren- de middel furosemide. In 2004 was hij betrapt op het gebruik van spier- versterker testosteron. PARIJS Voormalig olympisch en wereld kampioene Jeannie Longo is door de Franse wielrenbond FFC vrijge sproken van het overtreden van de dopingregels. Longo zou tot drie keer toe in de fout zijn gegaan met haar whereabouts, waarin ze haar verblijfplaats moet aangeven voor dopingjagers. „Jeannie Longo heeft niets verkeerd gedaan en zal niet worden vervolgd", liet de FFC we ten. De 53-jarige wielrenster heeft aangekondigd volgend jaar aan de Olympische Spelen te willen deel nemen. AMSTERDAM Wielrenner Robert Gesink heeft er vertrouwen in dat hij na zijn drie voudige breuk in zijn rechterboven- been weer voor honderd procent de oude kan worden. De kopman van de Raboploeg zei gisteren in een interview dat hij enige tijd twijfels had of het wel weer goed zou komen, maar het herstel loopt voorspoedig. Gesink kan mis schien volgend jaar de voorjaarklas- siekers rijden en denkt ook verder. „Ik zou volgend seizoen graag de Giro dTtalia in opbouw naar de Tour de France rijden." voor de vierde keer gelijk tegen een Ajsax-aanvaller Miralem Sulejmani (rechts) wordt fel op de huid gezeten door Kim Kallström van Olympique Lyon. foto Amandine Noel door Edward Swier DEN HAAG/LONDEN - De één heeft een onwillige schouder, de ander voelt zijn hamstrings. Een derde merkt dat zijn liesklachten te ern stig zijn. De ATP World Tour Fin als zouden het beste moeten bie den wat tennis in zich heeft, maar een lang seizoen begint zijn tol te eisen. Het niveau in Londen is nog niet bepaald hoog, spelers lopen op hun laatste benen. Voor Novak Djokovic is het in Lon den voorzichtigheid troef Na een subliem seizoen, waarin hij tien toernooien - waaronder de grands- lams van Melbourne, Wimbledon en New York - won, loopt hij op zijn tandvlees. Reeds voor de US Open begon zijn rechterschouder op te spelen, het serveren is sinds dien niet altijd een pretje geweest. In Londen wekt hij de indruk dat het ergste leed geleden is, maar on langs moest hij zich toch echt te rugtrekken tijdens het indoortoer- nooi van Parijs. Niet nadat hij er overigens eerst twee partijtjes had gespeeld. Want er wachtte hem een speciale bonus van 1,2 miljoen euro als hij ondanks zijn kwaaltjes toch deel zou nemen. „Het is moeilijk tijdens het sei zoen je rust te vinden", aldus de Serviër, die in 2011 al 74 partijen (waarvan zeventig zeges) speelde. „Het was een ongelooflijk jaar, ik genoot van elk moment. Ik ben ook trots, want alles wat ik bereikt heb is het resultaat van jaren hard werken. Maar, en dat is echt een punt van aandacht, er moet op nieuw over de lengte van het sei zoen gediscussieerd worden." Djokovic wist maandag slechts met de grootst mogelijke moeite Tomas Berdych af te schudden, overleefde in de derde set nota be ne een matchpunt. Vanavond staat hij in de 02-arena op de baan te gen David Ferrer. De inzet is kwali ficatie voor de halve finales. Ver lies maakt het seizoen misschien een klein stukje korter. Djokovic: „Er zijn mensen die zeg gen dat we niet moeten zeuren, maar - met alle respect - het ten nis van nu is in niets meer te verge lijken met twintig jaar terug. Het is allemaal zoveel sneller, zoveel fy- sieker geworden. Elke dag weer vloeit er heel veel energie uit je lichaam. Er is simpelweg te weinig tijd om te herstellen." Voor de meeste van de acht deelne mers in Londen kan het jaar sowie so niet snel genoeg voorbij zijn. Zij smachten naar de break van zes weken. Mardy Fish kwalificeerde zich ternauwernood voor het lucra tieve eindejaarstoernooi van de ATP, vindt het een hele eer om zich te mogen meten met de aller- besten, maar de Amerikaan is feite lijk te geblesseerd om goed partij te kunnen bieden. Zijn hamstrings zijn stijf en stram, staan op knap pen. Jo-Wilftied Tsonga tikte hem gistermiddag, na een gelijkopgaan- de eerste set, uiteindelijk toch vlot jes van de baan: 7-6 (4), 6-1. Zal Fish zijn derde wedstrijd, te gen Roger Federer, waarschijnlijk nog wel spelen, publiekslieveling Andy Murray komt niet meer in actie. Zijn liesblessure maakt dat hij de partij met Berdych niet kan beginnen. Janko Tipsarevic, de nummer negen van de wereld en reserve in Londen, vervangt hem. Federer won gisteren met groot machtsvertoon van zijn rivaal Rafael Nadal. De Zwitser sloeg de Spanjaard in iets meer dan een uur van de baan: 6-3 6-0. Federer verzekerde zich door de zege van een plek in de halve eindstrijd van het officieuze wereldkampioen schap tennis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26