zeeland I 21 Antwerpen aan de top Coalitie bereid om ziekenhuis te steunen 'Dealen in drugs blijven melden' Rabo Walcheren blijft in Vlissingen en schrapt nieuwbouw Middelburg industriële en logistieke bedrijvigheid Meerderheid Middelburgse raad positief lm - woensdag 23 november 2011 W schreven. Die bank was daarom be reid bijna de helft van de verbin ding tussen de Schelde en het Waaslandkanaal te financieren. Met het baggerwerk erbij kost de aanleg van de Deurganckdoksluis dik 380 miljoen euro. Voorzitter Philippe Maystadt van de Europe se Investeringsbank was het met Van Peel en Crevits eens dat de artist's impression THV Verne Van Mourik Anteagroup kosten voor de baat uitgaan. Ook in crisistijd moeten bedrijven en overheden durven investeren en de 'economische groei niet dood doen', zoals Van Peel beeldend be toogde. De minister viel hem bij. De enorme investering levert gro tere maritieme, industriële en lo gistieke bedrijvigheid op en zorgt daarnaast voor meer werkgelegen heid in de streek. Van Peel schrok even van de vraag of nieuwe sluizen in het Panama kanaal niet nog groter worden dan de Deurganckdoksluis. Een techni sche topman bracht de lach snel te rug op zijn gezicht en verzekerde de havenschepen er van dat Ant werpen kan blijven pronken met 'de gróótste zeesluis ter wereld'. door Theo Giele VLISSINGEN - Het hoofdkantoor van de Rabobank Walcheren Noord-Beveland blijft in Vlissin gen. In plaats van nieuwbouw op Ramsburg in Middelburg heeft de bank extra kantoorruimte gehuurd aan de Lange Zelke in Vlissingen. De bank heeft in het kantoor nu te weinig ruimte om alle medewer kers een goede werkplek te bie den. Het huren van lege kantoor ruimte in de buurt noemt de Ra bobank een 'duurzame oplossing'. „In plaats van het realiseren van nieuwbouw kiest de bank voor het huren van een bestaande kan toorlocatie en levert daarmee een bijdrage aan het verminderen van de leegstand in het woon- en win kelgebied in Vlissingen", aldus de Rabobank Walcheren Noord- Be veland in een persbericht. De kantoorruimte die de bank bo ven de winkels huurt staat al jaren leeg. Huur van een bestaande kan toorlocatie is volgens de bank 'ge heel in lijn met het beleid van de bank om te streven naar duur zaamheid met oog voor de leefom geving van de inwoners van het werkgebied van de bank.' De extra ruimte is nodig vooral door de groei van het Klanten Contact Centrum voor Walcheren door Theo Giele MIDDELBURG - Steun aan het ADRZ voor de bouw van een nieuw ziekenhuis in de Mortiere is voor een meerderheid van de Mid delburgse gemeenteraad op zijn minst bespreekbaar. De CDA-fractie kwam eind vorige week met het voorstel het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis de hel pende hand te bieden. Het ADRZ heeft nog vijf tot zes miljoen euro nodig om het eigen vermogen op een dusdanig peil te brengen dat banken of andere geldschieters be reid zijn een lening te verstrekken voor de nieuwbouw. Op eigen kracht is het eigen vermogen de laatste jaren al toegenomen. Met fi nanciële hulp door de gemeente Middelburg, al dan niet met ande re gemeenten en de provincie, kan eerder met de nieuwbouw begon- De LPM is wel te porren voor het idee en ook de WD vindt het ini tiatief van het CDA 'op zich niet verkeerd'. Piet Kraan (LPM) en Benno Nieuwenhuis (WD) wil len wel een financiële doorreke ning. Nieuwenhuis wil ook weten wat andere gemeenten doen. Ook de PvdA heeft geen principiële be zwaren. „Maar er zal wel een goe de visie aan ten grondslag moeten liggen. We gaan niet zomaar geld naar de rekening van het zieken huis overmaken", zegt Peter de Doelder. DuurzaamRood is tegen directe fi nanciële steun. Over het onder gunstige voorwaarden beschikbaar stellen van bouwgrond valt wel te praten, aldus Jeannette de Vis. Krijn Hamelink van de Christen- Unie waarschuwt dat de gemeen ten zich niet tegen elkaar moeten laten uitspelen. Anderzijds vind hij dat de gemeente zich maximaal moet inspannen voor het zieken huis. „We zullen dit slim moeten doen en we moeten ernstig op de centen letten." Hamelink is geen voorstander van het zomaar geld of grond geven aan het ADRZ. De SGP vindt dat het plan van het CDA wat vroeg komt. Hoewel een ziekenhuis geen gemeentelijke taak is, zal de SGP niet bij voor baat nee zeggen als het ADRZ met een verzoek komt. „Het gaat ons tussen geld steken in een zieken huis of in een theater is voor ons niet moeilijk. Ons is er veel aange legen dat er een nieuw ziekenhuis komt", aldus Chris Dekker. D66 heeft er geen cent voor over, ook niet in de vorm van gratis of goedkope bouwgrond. Rob van Eij- kelenburg: „Het ziekenhuis moet zelf zijn centjes op orde hebben. Het probleem in de provincie is niet de ziekenhuiszorg, maar on voldoende basiszorg in de buurt." door Emile Calon en Noord-Beveland. Overigens heeft de uitbreiding voor de klan ten zelf geen gevolgen. „Teleurstellend", reageert de Mid delburgse wethouder Johan Aal- berts. Rabo had op Ramsburg een optie voor bouwgrond. Het nieu we bankkantoor zou onderdeel worden van de herinrichting van Ramsburg tot nieuwe entree van de stad. Aalberts geeft de hoop niet op dat de Rabobank op de lan gere termijn alsnog zal kiezen voor een meer centraal gelegen lo catie op Walcheren, meer bepaald in Middelburg. Aalberts heeft de Rabobank uitgenodigd voor een gesprek. VLISSINGEN - Meldingen over het vermoeden van het dealen van drugs kunnen heel lang blijven lig gen bij de politie. Soms een jaar of nog langer, meldt de Vlissingse po litie in haar Nieuwsbrief Volgens het korps heeft dat een re den: drugsonderzoeken nemen na melijk meestal heel veel tijd in be slag. „Dat komt omdat wij niet wil len dat een drugsdealer na drie da gen weer op straat staat", aldus de politie. „Als iemand bij ons meldt dat er in de buurt gedeald wordt, vragen we vaak naar kentekens van voertuigen of adresgegevens van woningen van waaruit dat ge beurt. Deze worden door ons vast gelegd. Voor de melder lijkt het dan misschien of er niets gedaan wordt met de melding. 'Het dea len blijft maar doorgaan, de politie wéét ervan, maar dóet niets!', zijn vaak gehoorde kreten", staat te le zen in de nieuwsbrief „Maar al leen al zo'n melding, en het vast leggen daarvan, kan echt van groot belang zijn voor een onder zoek", wordt benadrukt. „Hiermee kan bijvoorbeeld de periode van dealen worden bewezen. Die pe riode kan weer van belang zijn voor de strafmaat als de drugs dealer door de rechtbank wordt veroordeeld. Als er sprake is van een bepaalde dealperiode kan er ook nog een ontnemingsvordering door de rechtbank worden opge legd, zodat het geld dat de dealer verdiend heeft met zijn criminele activiteiten terugbetaald moet wor den aan de Nederlandse staat." Het kan dus zo zijn dat een mel ding van vorige week, vorige maand, of zelfs van een jaar gele den, van groot belang is voor een verdovende middelenonderzoek, aldus de politie. Het Vlissingse korps komt met het verhaal over de drugsmeldingen naar aanleiding van de recente aan houding van twee Vlissingers van 27 en 29 jaar die verdacht worden van het bevoorraden van 'kleinere' dealers. Volgens de politie lever den deze twee dagelijks aan tiental len klanten. De politie roept inwoners op om een vermoeden van dealen te mel den. Zeker als dat dealen gepaard gaat met overlast. „Niet één keer, maar iedere keer weer melden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21