Nieuwe zeesluis houdt 2ol zeeland Presentatieavonden in Vlissingen voortaan voor iedereen toegankelijk DEURCANCKDOKSLUIS Verzekering voor meer banen door maritieme, Deurganckdoksluis SPETTERENDE AANBIEDING BIJ GRATIS! woensdag 23 november 2011 door Wendy van den Hurk vlissingen - Voortaan mogen niet meer alleen raads- en commissiele den presentatieavonden van de ge meente Vlissingen bijwonen, maar ook publiek. Op zo'n avond wordt de lokale po litiek bijgepraat over plannen die in ontwikkeling zijn. Partijen bui ten de gemeente komen aan het woord. Sinds een half jaar vinden presentatieavonden in principe el- *ke maand plaats, zolang er maar een actueel onderwerp is.. Raads- en commissieleden mogen vragen stellen. Voor het publiek is dat nog steeds niet toegestaan. Maar tot voor kort mocht die niet eens komen luisteren. En dat gold voor veel bijeenkomsten, bleek uit artikelen die deze krant in juli pu bliceerde over de gemeente Vlissin gen als Walcherse koploper in be slotenheid. Twintig vergaderingen vonden in Vlissingen achter geslo ten deuren plaats, tegen 'een enke le' in Veere en Middelburg. De raad heeft zich achter de oren gekrabd, aldus voorlichter Mirjam longejan. „Men vroeg zich af waar om de vergaderingen eigenlijk be sloten moesten zijn en concludeer de dat het niet nodig is. Daarom heeft die voorgesteld voortaan ook publiek toe te staan." Toehoorders zijn volgende week donderdagavond al welkom op het stadhuis. Dan vertelt een ambte naar over de nieuw vast te stellen huisvestingsverordening, waarin woningomzetting, woningopsplit sing en het onttrekken aan woon ruimte aan de orde komen. Daar na komt iemand van adviesbureau Droogh Trommelen en Partners een visie geven op de Vlissingse de tailhandelsvisie. Een maand later is het woord aan Omroep Zee- land-directeur Monique Schoo- nen. Zij licht haar plan voor betrek king van de Timmerfabriek toe. www.vlissingen.nl/gemeenteraad De Deurganckdoksluis is met 500 meter lang en 68 meter breed een tweelingbroer of -zus van de Berendrechtsluis. De diepte van 17.80 meter maakt de sluis over een kleine 4,5 jaar de grootste van de wereld. Voor de sluis wordt ruim negen miljoen kuub grond uitgegraven. Een derde daarvan wordt ingezet als vuliing achter de kaaimuren, de rest is voor verdere demping van het Doeldok. Er is 22.000 ton constructiestaai nodig voor de nieuwe sluis, van die hoeveelheid kunnen drie Eiffelto- rens worden opgericht. door René Hoonhorst De eerste schep zand voor de aanleg van de grootste sluis ter we reld was gisteren vooral een Antwerps feestje. Vlaams mi nister Hilde Crevits van Mobiliteit en Openbare Werken wilde daar om niet te diep ingaan op de kan sen voor die andere - voor de Gentse haven van levensbelang zijnde - zeesluis, die van Terneu- zen. Maar Crevits reageerde blij verrast toen ze hoorde dat haar Neder landse collega Schultz van Haegen zich vorige week optimistisch toonde over een akkoord over de financiering van die sluis. Dat Vlaanderen en Nederland nog dit jaar tot overeenstemming komen, leek haar wat al te optimistisch. Maar ook Crevits hoopt dat bin nen een halfjaar groen licht kan worden gegeven voor aanleg van een zeesluis bij Terneuzen binnen afzienbare tijd. Met een beetje geluk heeft Crevits dan al een wandelingetje over de bodem van de nieuwe Deurganck doksluis gemaakt. De Antwerpse schepen van Havenzaken, Mare Van Peel, nodigde haar voor zo'n wandelingetje uit. Bij aanleg van de Berendrechtsluis eind jaren tachtig mocht de Antwerpse bevol king het werk bewonderen vóór er water doorheen stroomde. Het zou mooi zijn als de burgers over een paar jaar weer die mogelijk heid hebben, benadrukten hoog Een artist's impression van hoe de Deurganckdoksluis er in april 2016 uitziet. waardigheidsbekleders gisteren. Na de Scheldeverdieping is de bouw van het Deurganckdoksluis op het haventerrein bij Doel (de Antwerpse Linkeroever) dé sleutel voor behoud van de toppositie van de haven van Antwerpen. Met de verdieping en de aanleg van de sluis geeft Antwerpen een gepast antwoord op de schaalvergroting in het scheepvaartverkeer. „En zo kunnen we onze positie als num mer twee van Europa behouden", stelde Van Peel. Het belang van een tweede, voor nog grotere schepen toegankelijke, sluis in de Waaslandhaven wordt door de Eu ropese Investeringsbank onder- ilen in de winkel, mé^ uitzondering van goedkoopste, artikel^ah uw aankopen. Deze aanbieding geldt op alia (na)bestellingen. Het gratis artii Sjaak van Zee Herenmode ■k St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes HP T: 0113-215652 E: sjaakvanzee@kpnplanet.nl W Maten t/m 62 Va, 64 en 57 Nu ook op maandag van 13.00 tot 17.30 u geopend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20