Zeeland PZC Schouwburg zonder accessoires G(h)oed WALCHEREN 18 en 19 17 20 en 21 MOLENWATER Aanleg deel park hoeft niet te wachten op bouw theater Proef met gratis wifi op Bellamypark Bijeenkomst vakbonden voor Imtech-mensen almanak Levensliederen in Ter Reede Woensdag 23 november 2011 Havendijkstraat werd goedkoop gebouwd voor 'arbeidertjes' Coalitie Middelburg is bereid om ziekenhuis te steunen Tip? waicheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - De nieuwe schouw burg in Middelburg krijgt geen orkestbak. Ook komt er geen bre dere toneeltoren waarin 62 trek ken voor decorstukken komen. Vijftig is voldoende, waardoor er volstaan kan worden met een smallere toneeltoren. Volgens burgemeester en wethou ders kunnen alle aangeboden voor stellingen een plaats vinden in het nieuwe theater. Echt grote produc ties, zoals grote musicals, worden uit kostenoverwegingen meestal op één plaats gespeeld en reizen niet door het land. De gemeente raad behandelt in december de op dracht voor het maken van een de finitief ontwerp aan de architect. Eerder al hadden B en W laten we ten de grote zaal terug te brengen van 900 naar 750 stoelen. In de kleine zaal komen 250 stoelen. Volgens B en W blijven hiermee de kosten voor de aanleg van het park en het theater binnen het budget. Voor de kapitaals- en ex ploitatielasten is een jaarlijks be drag van 2,6 miljoen euro beschik baar. Met het huidige voorstel moet dat lukken,'aldus B en W. Overigens zijn de onderhoudskos ten voor het park en de exploitatie van de parkeergarage voor 138 au to's onder de schouwburg hier niet bij inbegrepen. In oktober presenteerden architec tenbureau CS Venhoeven en Okra landschapschapsarchitecten hun voorlopige ontwerp. Zij gaven daarbij ook enkele opties in over weging zoals de extra trekken en de orkestbak. Hierover moet nu een besluit genomen worden. Een toneeltoren kan immers niet later breder gemaakt worden en ook een orkestbak kan niet later alsnog in een zaal worden 'gegraven'. Het park rond de schouwburg op het Molenwater hoeft niet in één keer te worden aangelegd. Volgens B en W hoeven de oostzijde, waar nu speelveldjes zijn, de zuidzijde langs de Zuidsingel en het gedeelte rond de muziektent niet te wach ten op de bouw van de schouw burg. Het moment van aanleg moet wel zorgvuldig gekozen worden. In de bassins van voormalig Miniatuur Walcheren zitten de gele rugstreep- padden. Die beschermde diertjes moeten eerst een nieuw onderko men hebben. In overleg met deskundigen wordt bekeken in welke periode dit het beste kan gebeuren. VLISSINGEN - Corry Konings heeft gisteren een stampvol atrium in het Vlissingse zorgcen trum Ter Reede toegezongen. Al haar grote hits en de nummers van haar nieuwe album Lachend door het Leven kwamen voorbij. Voorafgaand aan het optreden, toen de zange res van het levenslied nog in de file stond, gniffelden bezoekers of ze ook haar nieuwste hit Hoeren neuken nooit meer werken, titelsong voor de nieuwe New Kids-film, ten gehore zou brengen, maar dat bleek niet het geval. Desondanks hadden enkele trouwe fans hun kaartje eerder deze week teruggebracht naar Ter Reede. Met andere bleef Corry Konings, vergezeld van een ploeg van Nieuwe Revu, nog lang nakletsen. foto Ruben Oreel VLISSINGEN Energiebedrijf Delta start begin de cember met een wifï-proef. Op het Bellamypark in Vlissingen wordt de verbinding getest. Het is een proefperiode voor vier maanden, waarin gekeken gaat worden hoe het met de techniek zit Na deze periode wordt er een besluit genomen over het gratis wifï-netwerk dat door heel Zee land moet komen. GOES FNV Bondgenoten en CNV houden volgende week dinsdag een infor matieavond over de ontslagen en herplaatsingen bij Imtech in Goes. De bijeenkomst vindt plaats buiten het bedrijf zelf; daar kreeg de vak bond tot haar ergernis geen toe stemming voor. Gekozen is voor Hotel Terminus in Goes (16.30 uur). Zowel leden van de vakbon den als niet-leden kunnen daar te recht voor informatie, advies en Tip? redactie@pzc.nl eventueel juridische bijstand. Bij Imtech bleken eind vorige week in de divisie Analyser Systems vijf tien tot achttien arbeidsplaatsen te verdwijnen. De betrokken mensen worden ontslagen of herplaatst. Nog niet iedereen heeft daar duide lijkheid over, zegt de FNV-bestuur- der bij de vestiging in Goes. De vak bonden proberen de Imtech-direc- tie nog steeds te bewegen tot het af sluiten van een sociaal plan. Die Wakherse oma had onlangs haar kleinzoon op bezoek. En dat is altijd een feestje, want oma is nogal van de verwennerij. Ook dit keer stond er als afsluiting van een wederom geslaagde dag nog een leuke verrassing op het program ma in de vorm van koffie, limonade en appeltaart in een plaatselijk eta blissement. De twee lieten het zich goed smaken, maar aangezien klein zoon erom bekend er een behoorlijke knoeiboel van te kunnen maken, waarschuwde oma hem alvast toen de appeltaart met slagroom arriveer de. „Pas op je goed", zei ze in onver valst dialect, waarbij de 'g' als een 'h' wordt uitgesproken. De jongen keek zijn oma niet-begrijpend aan. „Maar ik heb helemaal geen hoed!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17