In Canada kwamen de ideeën vanzelf cultuur13 Connie Palmen gast bij Stichting Prometheus Cineast zoekt sponsors TIKA Samenwerkingsproject Marien Dorleijn (Moss) en David Pino komt naar De Spot agenda Theatertournee van Kunstbende woensdag 23 november 2011 aMMMNHMMMMMMMNNffimMMiNtKMINNMnMMMNMMMMMNMMMIHNM door René de Dreu De formule is simpel. Je sluit twee rasmuzikan ten samen voor een tijdje op in vreemde omgeving en kijkt wat er aan mu ziek uitkomt. Doe je dat met de uit Middelburg afkomstige Marien Dorleijn (frontman van Moss) en David Pino (van El Pino The Vo lunteers) dan weet je vooraf dat het bijzonder kan zijn. Samen tre den ze onder de naam Tika vrijdag op in De Spot in Middelburg. Dorleijn en Pino kregen de uitno diging om voor het muziekproject 'In A Cabin With' tien dagen naar een blokhut in het Canadese La Pe- che te verhuizen. Wel dus met de opdracht daar samen nieuwe songs te schrijven en die met loka le muzikanten op te nemen. „Hartje winter, dertig graden on der nul, blokhut met houtvuur, een fascinerend landschap en de la brador Tika als metgezel. Dan is in spiratie niet ver weg en hoor je tek sten en voel je muziek", vertelt Ma rien Dorleijn. Met het verschijnen van het album Tika komt de ver wachting uit, muziek met een war me uitstraling en meer dan een op telsom van twee goede muzikan ten. „Het was een speciale ervaring om samen te schrijven, maar dat geldt ook voor het uitvoeren. Ik kende David al en bewonder hem als mu zikant. Dat is wederzijds en het klikte. We namen wel wat onafge maakte songs mee voor het geval dat die inspiratie niet komt", aldus Dorleijn. „Eenmaal in Canada, in die bizar re omgeving en omstandigheden, kwamen nieuwe ideeën echter vanzelf. Ook al hebben we ieder onze eigen muzieksmaak en invals hoeken, er zijn ook overeenkom- Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Goes Scaldis Fair, levensstijlbeurs. Grote Kerk, 19.00-22.00 uur Middelburg Lezing Anke van der Geest over het ontstaan van Zeeuwse landschap. Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur Vlissingen Workshop E-readers for beginners. Bibliotheek, 14.00 en 19.30 uur PODIUM Goes Kunstbende. Theatertour van jonge performers. De Mythe, 20.00 uur Middelburg Optreden De Wereldband Friends. Stadsschouwburg, 20.00 uur Terneuzen Scapino Ballet speelt Kathleen Scheldetheater, 20.00 uur. Wissenkerke Kindervoorstellingen (3-9 jaar). Onder de Toren, 14.00 uur Zonnemaire Repetitieconcert Steelband Zeeland uit Zonnemaire. Dorpshuis, 19.00 uur. Marien Dorleijn (links) samen met David Pino in Canada: „Tika is een rijke muzikale ervaring die ik koester en die sporen achterlaat." sten. David werkt net als ik nauw gezet, maar hij let bijvoorbeeld veel meer op teksten en ik toch meer op klank en melodieën. Hij weegt alles goed af; ik kan soms meer impulsief werken. Die sa menwerking was in dat opzicht ook een intense en leerzame erva ring." Met Tika komen ook twee mooie stemmen samen. Het geeft de mu ziek een sfeer die doet denken aan Fleet Foxes en de melancholie van Neil Young. Dorleijn: „Het is een andere manier van zingen die we als frontmannen bij onze bands ge wend zijn. Eigenlijk zing je dan nooit een tweede stem en dat moest nu wel. Tika heeft wel iets teweeggebracht. Bovendien lag er wel een druk om iets te maken, maar voelde het als erg ontspan nen en dat gaf een gevoel van vrij heid en lucht." De songs die in Canada ontston den zijn daar met twee - niet de terneuzen - Stichting Prometheus houdt dinsdag 29 qovember een li teraire avond met als gast schrijf ster Connie Palmen. De bijeen komst in Porgy en Bess in Terneu zen begint om 20.00 uur. Van Palmen verscheen onlangs het boek Logboek van een onbarm hartig jaar. Daarin beschrijft ze de rouwperiode na het overlijden van haar echtgenoot, D66-oprichter Hans van Mierlo. Hij stierf op 10 maart 2010, na een ziekbed van drie maanden, op 78-jarige leef tijd. Palmen en Van Mierlo had den sinds 1999 een relatie. In 2009 traden ze in het huwelijk. Connie Palmen (Sint Odiliënberg, 1955) studeerde filosofie en Neder landse taal- en letterkunde. In 1991 debuteerde ze met de roman De wetten, die haar meteen grote be kendheid bezorgde. De afgelopen twintig jaar heeft ze een hecht oeuvre gebouwd, waar in proza, filosofische verhandelin gen en essays elkaar afwisselen en soms door elkaar lopen. Tot haar proza behoren de romans De vriendschap (1995), Geheel de uwe (2002) en Lucifer (2007). In 1999 verzorgde Palmen het Boeken weekgeschenk, De erfenis getiteld. Ook heeft zij diverse essaybundels uitgebracht. In 1998 publiceerde Connie Pal men LM., een roman over Ischa Meijer (1943-1995), met wie zij in de jaren voor diens dood een rela tie had. minste - muzikanten opgenomen. Voor de Tika-toer schuiven Neder landse muzikanten aan. In decem ber staan de laatste optredens ge pland. Daarna ligt voor Marien de focus weer voor honderd procent op Moss. In januari verschijnt als opvolger van het succesalbum Never Be Scared/Don't Be A Hero de derde Moss-plaat: Ornaments. Ook daar is het afgelopen jaar hard aan ge werkt. „In april had ik de elf songs goes - De eerste Kunstbende Thea tertour komt vandaag naar theater De Mythe in Goes. In deze voor stelling is het beste van de talen tenjacht te zien, met onder meer de Zeeuwse band Going Dutch en breakdance act iLL Skill Squad (be kend van Holland's Got Talent) Omdat een van de dansers uit Goes komt, verzorgt iLL. Skill Squad in De Mythe ook een after party met deejay. De voorstelling begint om 20.00 uur. klaar en zijn we voor de uitwer king en opnamen naar Vlieland ge gaan. Deze week is het hele proces afgerond." We hebben weer alles in eigen hand gehouden, net als bij Never Be Scared/Don't Be A Hero. Sinds dat album ook in het buitenland verscheen, deden we daar inmid dels meer shows dan in Neder- land. Dat ging erg goed en we ver baasden ons erover dat een album zo'n lange adem kan hebben. Dat nam tegelijk ook de druk weg om snel met iets nieuws te komen. Dan ontstaat een nieuw album dus vooral omdat je samen mu ziek wil maken en met nieuw ma teriaal aan de slag wil gaan. Orna ments zal ook al direct in andere landen verschijnen." Voor het nieuwe album is Moss niet ineens iets anders gaan doen, zegt Dorleijn. „Je merkt wel dat er nieuwe stappen zijn genomen. Zo klonk het eerste album The Long Way Back uit 2007 nog als een sin ger-songwriter met andere muzi kanten en was de opvolger meer een album van een band. Die lijn zet je door met alle nieuwe erva ringen daarbij." „Tika is in dat opzicht een rijke muzikale ervaring die ik koester en die sporen achterlaat. Met Moss werk je anders, democratischer ook, maar ook dan gaat het om goede songs die iets teweegbren gen, al is het geluid ruiger en meer vanuit klankstructuren opge bouwd." Marien Dorleijn staat met Tika vrijdag 25 november in De Spot (aanvang 21.00 uur) met Saint Helena Dove als support act. Moss presenteert 'Ornaments' onder andere in januari bij Eurosonic in Gro ningen. Een try-out staat nog voor eind december gepland. ZEELAND GEBOEKT Jan van Damme blogt over pas verschenen Zeeuwse boeken. Kijk op www.pzc.nl/zeelandgeboekt. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Volg de PZC op Twitter: twitter.com/pzcredactie Connie Palmen foto anp vlissingen - De Zeeuwse filmma ker Ruben Schouw is een sponsor campagne begonnen voor zijn film Trauma. Deze wordt in het voorjaar van 2012 opgenomen en gaat in september tijdens Film by the Sea in première. Vorig jaar won Schouw tijdens het festival de masterclass scenario schrijven. Om de film te kunnen realiseren zoals hij voor ogen heeft, is hij een crowdfunding-pro ject begonnen. Iedereen kan de film financieel steunen, in ruil voor allerlei extra's. Wie heel ruim hartig is, mag zich coproducent noemen of wordt zelfs betrokken bij het montageproces. In totaal heeft Schouw 9500 dollar nodig. Ook als hij het geld niet bij elkaar krijgt, gaat de film door. „Dan moet ik tweederangs oplos singen zien te vinden." De film gaat over een soldaat die getrauma tiseerd uit de oorlog komt. www.indiegogo.com/traumafilm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13