buitenland 19 Frontlinies op Tahrirplein P molenaar V 'Scootmobiel Londen komt met bankverbod tegen Iran wegbezuinigd' 349,- Fans op internet van kanselier Oostenrijk nep PROTESTEN Demonstranten eisen vertrek van machtige militaire raad Egyptisch kabinet dient ontslag in Molenaar biedt de voordeligste oplossing! [v Bon voor GRAiN| brochure! dinsdag 22 november 2011 WENEN - De Oostenrijkse rege ringsleider Werner Faymann lijkt zich op internet door zijn eigen mensen te hebben laten bejube len. Zijn medewerkers hadden val se profielen aangemaakt op Face- book, die ze gebruikten om loven de commentaren over bondskan selier Faymann te verspreiden. Het team bestond uit medewer kers van het partijkantoor van de socialistische SPÖ, in het bijzon der de persdienst. Meerdere getui gen hebben dat bevestigd aan de Oostenrijkse krant Der Standard. De zaak kwam uit omdat Fay- manns grootste fans geen enkele andere interesses hadden dan het bejubelen van de kanselier. De fans reageerden ook niet op vriendschapsverzoeken van ande ren. De partij verzekerde gisteren dat de medewerkers overijverig en op eigen houtje hebben gehandeld. De profielen zijn geschrapt. Het Tahrirplein in Cairo is al drie dagen het toneel van felle confrontaties. Betogers eisen het einde van het mili taire bewind dat nu de touwtjes in handen heeft. door onze correspondent Dirk Wanrooij Voor een brandende barri cade op één van de toe gangswegen naar het Tahrirplein in Cairo ver telt Mohamed (21) waarom hij de monstreert: „Het kan toch niet dat wij tien maanden na onze revolu tie nog altijd geregeerd worden door een repressief regime en dat we geen enkel idee hebben hoe de toekomst eruit gaat zien. De HMR (Hoge Militaire Raad, die sinds het vertrek van president Hosni Muba rak de macht heeft) heeft geen legi timiteit en moet dus weg." De frontlinies worden bemand door jongeren terwijl motoren ver se ammunitie (stenen) brengen en de gewonden achterop weg bren gen. Rondom het plein zijn nood hospitalen ingericht. De provisori sche ziekenhuizen kunnen de aan tallen gewonden bewusteloos van het traangas of bloedend van (rub- ber)kogels, nauwelijks aan. Een jonge arts die dienst doet bij de Omar Makrammoskee aan de rand van het Tahrirplein, vertelt dat de gewonden gisteren vooral ademhalingsproblemen hadden. „Zondagavond was het een ware chaos. Veel van hen waren neerge schoten met echte kogels, niet met rubberen kogels zoals eerder." Gisteren werden vier verse lijken in het mortuarium ontdekt, allen bezweken door kogelvuur. Sympathisanten lopen af en aan met medicijnen voor de ziekenhui zen maar de apotheken rondom het centrum van de stad zijn vrij wel uitverkocht. Via twitter wordt mensen gevraagd bepaalde medica menten te brengen. Middenop het Tahrirplein zijn op nieuw een aantal tenten opgezet. Er zitten duizenden mensen. Het is een vreemde situatie. Tientallen meters achter de frontlinie heerst een gemoedelijke sfeer. Iets verder op vallen er doden en gewonden. Zo nu en dan klinken er leuzen 'Het volk eist de val van het regi me' en 'Zeg het, wees niet bang, de HMR moet weg'. In een steegje staan zes jongens bij een krat colaflesjes. Ze kijken ge spannen terwijl ze de glazen fles jes vullen met benzine om er mo lotovcocktails van te maken. Pot tenkijkers zijn ongewenst. Het kabinet van Egypte heeft zijn ontslag ingediend bij de militaire machthebbers van het land. Dat heeft het staatspersbureau Mena gisteren gemeld. Het was gistera vond niet duidelijk of de militairen het ontslag van het kabinet onder leiding van premier Essam Sharaf accepteerden. De hoofdstad Cairo is al dagen het toneel van chaos en geweld. Giste ren vonden gevechten plaats tus sen veiligheidstroepen en betogers, waardoor in totaal zeker 22 doden vielen. Sommige bronnen spraken van veel hogere aantallen. zie onze website:buitenland Journalist al-Hamalawy: 'Egypte op weg naar algehele staking' LONDEN - Britse banken mogen geen zaken meer doen met finan ciële instellingen uit Iran en de centrale bank van dat land. Dat heeft het Britse ministerie van Fi nanciën gisteren bekendgemaakt. Londen legt sancties op aan Iran, omdat het land volgens VN-atoom- waakhond IAEA in ieder geval tot voor kort heeft gewerkt aan nucle aire wapens. „We geloven dat de daden van het Iraanse regime een ernstige bedrei ging vormen voor de nationale vei ligheid van het Verenigd Konink rijk en de internationale gemeen schap", verklaarde het Britse minis terie van financiën. Groot-Brittan- nië coördineert de sancties met de Verenigde Staten en Canada. Wes terse landen willen ook via de Ver enigde Naties sancties opleggen aan Teheran, maar China en Rus land blokkeren dat. De Duitse regering is in verlegen heid geraakt nu een recent afge dankt regeringsvliegtuig - waar mee tot mei van dit jaar onder an deren kanselier Angela Merkel de wereld rondvloog - in bezit is geko men van de Iraanse luchtvaart maatschappij Mahan Air. Deze maatschappij staat op een zwarte lijst van bedrijven die de VS hante ren. De bankrekeningen van het concern in de VS zijn geblokkeerd. Mahan Air wordt ervan verdacht wapens voor de Revolutionaire Garde te transporteren. De VIP-machine is onder meer uit- i gerust met leren banken, een slaap- i kamer en een douche en werd eind juni door het Duitse ministe rie van defensie verkocht aan inves teerders uit Oekraïne. Sinds vorige week is de machine in bezit van Mahan Air. De Duitse regering maakt zich al jaren sterk voor sancties tegen Iran vanwege het atoomprogramma van dat land. VAN^ Gratis brochure? Bel 0341 - 27 40 40 of kijk op www.molenaarwel7ijn.nl Uw zorgverzekering wordt er niet royaler op. Gelukkig hangt uw mobiliteit niet af van Den Haag. Molenaar biedt u namelijk de scherpst geprijsde scootmobielen van Nederland, speciaal voor mensen die niet in aanmerking komen voor vergoeding. En dat is goed nieuws! Zorg dat u in beweging blijft en er dagelijks op uit kunt met uw eigen scootmobiel. Kom langs of bel 0341 - 27 40 40 voor een demonstratie bij u thuis. Ontdek de grootste collectie trapliften, comfortbedden, scootmobielen en sta-op stoelen! Hebt u ondersteuning nodig? Laat u comfortabel naar boven brengen en stap veilig uit. Eenvoudige bediening. of bel direct 0341 - 27 40 40 O Scootmobielen Bedden Moeite met ver lopen? Geniet met volle teugen en ga zelf op pad. Maximale stabiliteit, ver bereik, v.a. 399,- Moeite met slapen? Kies voor een slaapsysteem waar u dag en nacht plezier van krijgt v.a. 420, Moeite met opstaan? Sta gewoon samen met uw stoel op. Zo eenvoudig is het v.a. 590,- Naam: Postcode: ij Gratis demonstratie thuis? jl Molenaar komt vrijblijvend naar u i 1 toe met de speciale demobus. Bel direct: 0341 - 27 40 40 Bezoek een winkel bij u in de buurt Open van ma t/m vrij 10-18 uur en op za van 10-17 uur. Arnhem Rmgoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Heerlen In de Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Nunspeet Laan 18 Roden Westeresch 8 Veenendaal Groeneveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Trapliften staan alleen in onze speciaalzaken in Nunspeet en in Best Telefoon: j E-mail: M1pzc_wk47 Zonder postzegel naar.- Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet WELZIJNSPRODUCTEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9