€20 60%. Phone House zeeland 123 Twijfel of Delta kerncentrale kan betalen groeit in politiek Den Haag Black Mamba krijgt toch prijzengeld 2EELAND €30,- JE BESPAART met de hartelijke service brieven KOOP VANDAAG OP SWEETDEAL.NL SWEETDEAL VAN DE DAG Profiteer van 60% korting op een waardecheque t.w.v. 50,- bij The Phone House in Middelburg. Geldig voor alle accessoires! IN PLAATS VAN €50,- KORTING GA VOOR DEZE AANBIEDING NAAR SWEETDEAL.NL HIGHLIGHTS VOORWAARDEN dinsdag 22 november 2011 door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De PW in de Tweede Kamer denkt dat het plan voor de bouw van een tweede kerncentra le financieel gezien een paar ma ten te groot is voor energiebedrijf Delta. Dat zei Kamerlid Roland van Vliet gistermiddag na afloop van een Ka merdebat over de toekomstige energievoorziening. „Een tweede kerncentrale is goed voor de werk gelegenheid in Zeeland", aldus Van Vliet die zelf een aantal jaar op de financiële afdeling van Delta heeft gewerkt. „Het interview waarin directeur Peter Boerma van Delta twijfelt over de finan ciële haalbaarheid was voor mij de ommekeer. Als Delta het niet aan kan, zie ik liever ERH of een an der een tweede centrale bouwen." Een Kamermeerderheid van WD, CDA en PW is nog steeds voor de bouw van een nieuwe kerncentra le. Maar miniem verschuift de toon van het debat, stelde PvdA-Kamerlid Diederik Samsom vast. Minister Maxime Verhagen (Energie) was een jaar geleden nog resoluut: die tweede kerncen trale moet er komen. Gisteren her haalde hij dat een tweede kerncen trale nodig is in de overgang naar een duurzame energievoorziening. „Maar komt er geen aanvraag, dan komt er ook geen vergunning voor een kerncentrale", zei Verhagen eveneens. „Goed om te horen dat de minister relaxter in het keme- nergiedebat staat dan een jaar gele den", reageerde Samsom. Verha gen: „Marktpartijen moeten zelf de businesscase rond krijgen. Zij draaien ook op voor de kosten van de veiligheid en afvalberging. Ik ga ze niet met subsidie over de streep trekken." Wat als Delta de vergun ning krijgt, meer waard wordt en daarna wordt verkocht, wilde Van Vliet weten. Verhagen: „De vergun ning is overdraagbaar. Maar ik kan me tegen de verkoop van de aande len verzetten als de koper banden heeft met boevenstaten of onbe trouwbaar is." GroenLinks overhandigde Verha gen gisteren een alternatief plan. Een mix van duurzaam opgewekte stroom levert meer stroom en ba nen op dan een nieuwe kerncen trale. De WD betwijfelde dat en stelde dat het plan geen 6, maar 116 miljard kost. Verhagen laco niek: „Klopt het plan van Groen Links, dan bouwt geen enkel be drijf een kerncentrale. Heeft de WD gelijk, dan komt die er wel." MIDDELBURG - De jeugdthriller Black Mamba krijgt duizend euro schadevergoeding voor het mislo pen van de PZC-Publieksprijs. Staples Office Centre betaalt de schrijfsters Christel Cosijn en Ri- chelle van den Dungen Gronovius het geld, omdat poststemipen te laat zijn bezorgd. Christel Cosijn had op Aruba en Bonaire 590 brief- kaartstemmen verzameld. Die gaf ze verpakt in een doos in de week voor de sluiting van de stemming (vrijdag 4 november) af op het postagentschap van Staples Office Centre in Middelburg. Door een misverstand werd het doosje te laat bezorgd, zodat de stemmen Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Studentenprijs Prachtig dat opnieuw het hoger on derwijs in Zeeland positief naar vo ren komt (16 nov). Nu met een fan tastische prijs voor het ontwerpen van een schip voor de toekomst. Zeeland en het Maritiem Instiu- tuut zijn onlosmakelijk aan elkaar verbonden en het vervult de Zeeuw met trots dat een student als Eric Vermeij zo'n prijs op zijn naam wist te brengen. Duurzaam heid in design! Dit in tegenstelling tot het gebouw waar de studenten in huizen. Het brokkelt onder on ze handen af en het gebouw op de boulevard is langzamerhand verga ne glorie aan het worden. Dat ver dient geen prijs. Dat gaat een steeds hogere prijs worden! J.C.F. Meijboom St. Eustatiuslaan 3, Vlissingen niet meetelden. Stae m'n bovenmus- se goed? van Wendy Marteijn-Hul- steijn en Kees de Ridder uit Arne- muiden won met 1684 stemmen. Black Mamba kwam zonder de briefkaartstemmen uit op 1560 stemmen. Als extra geste krijgen de schrijfsters ook een Staples waardebon van 100 euro. Rijksdiensten De politieke toppers in Zeeland hielden een protestcongres in Mid delburg (17 nov) over de verarming van diensten in Zeeland. Met een grimlach kun je constateren dat Middelburg naar de Randstad de zelfde argumentatie hanteert die Zeeuws-Vlaanderen al jarenlang te recht naar Middelburg toe manifes teert. Aleen vertrekkend decaan Hans Adriaansens van de Roose velt Academy stak de hand in ei gen Zeeuwse boezem, en conclu deerde dat 'Zeeland de enige pro vincie is die meer dan honderddui zend bewoners laat betalen om de rest van Nederland binnen te ko men'. Een van de weinigen in Mid delburg die begrijpt dat vrije mobi liteit een belangrijke factor is voor goede dienstverlening, economi sche stabiliteit en eenheid van Zee land. Kritiek op Den Haag is uitste kend, maar Middelburg veegt beter eerst het eigen straatje schoon. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet Mauro Wat ik over Mauro nog niet gele zen of gehoord heb, is dat die jon gen op een vliegtuig naar Portugal is gezet. Daar werd hij niet terugge stuurd naar Angola maar doorge stuurd naar Nederland waar hij een oudere broer en zuster heeft wonen. Dat hij als kind alleen naar Portugal werd gestuurd is al heel vreemd, maar misschien een beet je te begrijpen; het kind heeft een Portugese voor- en achternaam (Manuel); de taal van Angola is Por tugees; dus in Portugal zou hij mis schien gemakkelijker opgevangen kunnen worden. Wat is dat voor moeder die haar kind naar een an der werelddeel stuurt? Daar moe ten wij als Nederland toch niet voor opdraaien? S.P. Smits Deken Tomaslaan 32, 's-Heerenhoek Profiteer van wel 60% korting op een waardebon die geldig is op alle accessoires bij The Phone House in Middelburg. Je kunt kiezen uit vele verschillende accessoires voor je telefoon of laptop. Leuk als cadeau voor de feestdagen! De voucher is geldig t/m 31 januari 2012. Alleen geldig bij The Phone House Middelburg. Alleen in te wisselen voor accessoires. Je ontvangt de voucher de eerste werkdag nadat de deal is afgelopen. Alleen op www.sweetdeal.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55