zeeland 21 indoorschaatsbaan voor Oosterland Ondernemers en verenigingen slaan handen ineen Urban Dance Nog weinig aanmeldingen voor deelname Burgernet dinsdag 22 november 2011 SgSgKSSSaggaiBiimSgaiBgggSaygSiiSmSBfta^^ lllllllllllllllMWW yyfl'IHf>nrnrriftl»TiV?:,yTOi™Spgg^^ Meer informatie via www.altijd- schaatsplezier.nl en www.ijsclubwin- terleven.nl. Programma VRIJDAG 25 NOVEMBER 9 13-15.30u: baan in gebruik door Bogermanschool 15.30-16.30u: stoelendans 16.30-17.30u: balpuntenkoers 19u: ijshockey 20.30-24u: apres ski party GOES - MusicalXpres en Boogie Down urban dance uit Bergen op Zoom gaan samen een breed pak ket aan zang- en dansprogramma's aanbieden. De organisaties behou den wel hun identiteit, lessen en docenten. De samenwerking is te zien in de musical Alice in Won derland, zaterdag in de Mythe in Goes om 14.30 en 19.30 uur. met zaterdag staat het Duivelandse dorp bol van winters vermaak. De baan op zich is al een bijzon der iets. Het gaat om een uit kunst stof platen opgebouwde schaats- vloer met een totaaloppervlakte van 200 vierkante meter. Water, stroom of chemische middelen ko men er niet aan te pas om de ij zers onder te kunnen binden. „Daarom zijn wij ook zo gechar meerd van dit concept", vertelt Joe- ri de Zeeuw van Jumpzz Attractie- verhuur. Door de samenwerking met De Vlieger is nog een extra di mensie aan de schaatsbeleving toe gevoegd. De baan wordt met tent (30 bij 15 meter) en overige attribu ten geleverd, waaronder marktkra men en wat picknicksets. „Het leu ke is dat er genoeg ruimte is om van alles rondom de baan te doen, bijvoorbeeld met horeca". Weer of geen weer, er kan op de all-in-one mobiele indoorijsbaan altijd geschaatst worden. Met je ei gen schaatsen (met uitzondering van noren, die te scherpe punten hebben) of met één van de hon derd paar schaatsen die eveneens bij de huur van de baan zijn inbe grepen. „Met onze erbij zijn er vijf van dit soort banen in Nederland, maar die zijn zonder tent enzo. Dat maakt dit juist zo leuk." Verge leken met natuurijs heeft de kunst- stofbaan een glijcapaciteit van 95 tot 97 procent. Omdat Oosterland het dit jaar - vanwege de verplaatsing van bouwbedrijf Boogert - zonder ijs baan moet doen, is gekozen voor het neerzetten van deze indoor schaatsbaan. Het bijzondere is ook hier dat verschillende partijen daartoe de handen ineen hebben geslagen, schetst Anton Ista van de Oosterlandse brandweer. Ijsvereni ging, oranjevereniging, sportvereni ging en brandweer verzorgen om beurten het programma. Dat le vert een lange lijst met uiteenlo pende activiteiten op. Van rienkrie- je op de schaats en gekostumeerd schaatsen tot ijshockey en livemu ziek. Daarnaast hebben de verschil lende scholen in het dorp de baan een paar uur exclusief voor zich zelf alleen. De indoorschaatsbaan wordt mor gen geopend door wethouder Wim Stouten met muziek van steeldrumband Ons Swinge de Pan uut uit Zonnemaire. WOENSDAG 23 NOVEMBER 14.15-18u: vrij schaatsen 19.00u: wedstrijd rookworst eten 20.00u: rienkrieje op de schaats 21 -24u: Afterparty DONDERDAG 24 NOVEMBER 13-15.30u: baan in gebruik door Obaseschool 15.30-18u: vrij schaatsen 18-19u: schaatsen voor kleintjes 19.30-22u: gekostumeerd schaat sen tot 24u: napraten aan de bar door Rob Paardekam GOES - Een maand na de introduc tie hebben nog maar 1200 inwo ners van Zeeland zich aangemeld voor Burgernet. Zeeland is sinds vorige maand de eerste provincie waar alle gemeen ten meedoen aan Burgernet. Daar in werken inwoners, politie en ge meenten samen om de veiligheid te vergroten. Als er bijvoorbeeld een kind wordt vermist of een in braak is gepleegd, krijgen alle men sen uit de omgeving - mits ze zich hebben aangemeld voor Burgernet - een mail of sms met de vraag uit te kijken naar een persoon, voer tuig of iets anders. Dit werkt alleen als voldoende mensen zich aanmelden. Volgens de Goese burgemeester René Ver hulst, die in Zeeland de kar trekt, moeten in heel de provincie onge veer 12.000 mensen meedoen. In die zin valt het een beetje tegen dat tot nu toe 1200 mensen zich heb ben aangemeld. „Maar er komen nog elke week 200 tot 300 mensen bij, dus het staat niet stil." Verhulst denkt dat meer mensen zich zullen aanmelden als Burger net daadwerkelijk een keer wordt ingezet. Aan het huis-aan-huis ver spreiden van folders, waarmee el ders in het land aardig wat mensen werden geworven, denkt Verhulst nog niet. „Dat is heel duur", stelt hij. „Voorlopig houden we het bij ad vertenties. Maar mocht het nu echt stil komen te vallen met aanmeldin gen, dan kunnen we dat altijd nog overwegen." www.burgernet.nl ZATERDAG 26 NOVEMBER 10-18u: vrij schaatsen 13u: ontvangst sinterklaas, aanslui tend rondgang en kindercircus el ders op het dorp 18u: opbreken schaatsbaan 20-24u: livemuziek door cover band Goet+Foud in de tent op de Markt foto Dirk-Jan Gjeltema In Oosterland wordt hard gewerkt aan de opbouw van tent en schaatsbaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53