Zeeland PZCI, Ondernemerskring voorziet in behoefte Cheque Churchill duikt op m museum couchsmfen SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 Inbreker met één schoen gezocht almanak 1 1 1*11 1 "I i Tip? redactie@pzc.nl Gladheidsbestrijders staan al in de startblokken Dinsdag 22 november 2011 Primeur indoorschaatsbaan voor Oosterland Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl OSD Grootste club van Zeeland is diep verankerd in zakelijk Schouwen-Duiveland door Melita Lanting RENESSE - Collega's ontmoeten, eens informeren naar iemands wel en wee en misschien een zakelijk gesprekje voeren. De najaarsbijeen komst van Ondernemerskring Schouwen-Duiveland (OSD) was gisteren druk bezocht en voorziet volgens voorzitter Olivier Verwest duidelijk in een behoefte. „)a, het gaat erg goed met OSD", zegt Verwest. De ondernemers kring is van de Zeeuwse onderne mersverenigingen de grootste met 225 leden. „En je staat te kijken hoeveel ZZP-ers lid zijn van onze club." Naast de 'gewone' OSD heeft Schouwen-Duiveland ook Jong-OSD, de club voor jonge on dernemers. Een club die nog steeds flink groeit, zegt Menno Suur van JOSD. „We zijn gegroeid naar 82 leden." Dat OSD flink is verankerd in zakelijk Schou wen-Duiveland blijkt ook uit het feit dat sinds een jaar de Verenigde Ondernemers Verenigingen (de koepel van de middenstandsvereni gingen) zitting heeft in het be stuur van OSD. „Al gaan wij ons niet bezighouden met de winkel sluitingstijden", zegt Verwest. De bijeenkomst gisteren ademde een gezellige sfeer waar - zo op het oog - de economische crisis nog niet het gesprek van de dag was. Toch gaat ook de wereldeconomie niet voorbij aan Schouwen-Duive land, zegt Verwest. „Zeker de klei ne winkelier heeft het moeilijk en voor de andere ondernemers geldt dat iedereen inventief moet zijn. Je moet je onderscheiden." Volgens Verwest gaat het in het al gemeen nog redelijk goed met de ondernemers op Schouwen-Duive land. „Maar hoe het volgend jaar gaat is onzeker." De ondernemers- kring zal in ieder geval inzetten op een zo positief mogelijk onderne mersklimaat, bleek gisteren. Zo komt er een tweede ronde Innova tie Prestatie Contract, een subsidie regeling voor innovatieve onderne mingen en blijft het bestuur actief in de commissie die de verbreding van de N59 onderzoekt. „Daar zijn drie varianten uitgekomen." van het oplossen van het knelpunt bij Den Bommel, het aanleggen van spitsstroken of een vierbaansweg. „Maar dat gaat 300 miljoen euro kosten." De commissie is nu bezig politieke partijen te benaderen. RENESSE - De politie is op zoek naar een inbreker op sokken, of lie ver gezegd: met één schoen aan. De inbreker verloor een schoen toen hij en zijn maat door de poli tie op heterdaad betrapt werden bij een inbraak in een woning aan de Wilhelminaweg in Renesse. Zondagavond rond 20.00 uur kwam de melding binnen dat er werd ingebroken in de woning en dat de inbrekers nog aanwezig wa ren. Agenten die ter plaatse kwa men, zagen dat twee mannen de woning doorzochten. Op het mo ment dat het tweetal via de achter deur naar buiten liep, werden ze opgewacht door de bewoner en de agenten. Er ontstond een scher mutseling waarbij één van de in brekers, een 25 jarige Vlissinger, werd aangehouden. De ander zag kans te ontkomen en verloor daar bij een van zijn schoenen. Op zijn vlucht gaf hij een agent nog een klap in het gezicht. De politie zoekt mensen die een man met één schoen hebben zien lopen. Mogelijk hebben de inbrekers ge bruik gemaakt van een zwarte Opel Corsa. De politie zoekt men sen die de Corsa hebben gezien. door Esme Soesman OUWERKERK - Ooit werd de che que van Sir Winston Churchill in een verguld zilveren lijstje aan de wand van het destijds gloedjenieu- we Ouwerkerkse dorpshuis opge hangen. Het document is nu, ruim een halve eeuw later, gescheurd en verweerd bij het Watersnoodmu seum opgedoken. Het papier is in middels veilig bij het gemeentear chief ondergebracht. De voormalige Engelse premier was de eerste die geld stortte voor een boomplantfonds voor het zwaar door de Watersnoodramp getroffen Schouwen-Duiveland. Dat deed hij op verzoek van de heer H. George Franks, destijds voorzitter van de Buitenlandse Persvereniging. Churchill (oud-journalist) was erelid van de ze, club. Met de cheque deed de En gelse staatsman een donatie van 50 pence ofwel een halve Engelse pond. Elk lid van de persvereni ging schonk Schouwen-Duiveland een boom, waardoor er uiteinde lijk 128 stuks de meeste staan er nog altijd, zie foto) geplant wer den. De eerste exemplaren gingen maart i960 de grond in, bij een plechtigheid waar de Commissaris van de Koningin Jonkheer de Ca- sembroot de spade ter hand nam. De boom die hij plantte werd, vol gens de verslaglegging in de Zierik- zeesche Nieuwsbode destijds, de Churchillboom genoemd. Churchill's cheque kreeg, volgens dezelfde berichtgeving, een prach tig plaatsje op de muur van het die zelfde dag geopende Ouwerkerkse dorpshuis. Op zeker moment moet echter iemand het vergeelde papiertje zat zijn geweest. Het do cument belandde in wat dozen met oude papieren op zolder. De zilveren lijst verdween. De groep Oud Ouwerkerk vond het papier terug. Eén van de leden die zich ook inzet voor het Waters noodmuseum zag er de waarde van in en bracht het naar het Ou werkerkse museum. „Heel bijzon der", vindt communicatiemede werker Lianne van den Beemt Aan lang niet alles uit de periode direct na de Watersnoodramp is toentertijd meteen zoveel waarde gehecht als nu het geval is. „Dit is toch een stukje van vlak na 1953 dat opeens weer tevoorschijn komt." Omdat het om een heel fragiel pa piertje gaat, is het document ge scand en meteen bij het gemeen tearchief in bewaring gegeven. Bij het museum is wel de kopie te zien, samen met onder meer foto's van het planten en krantenartike len uit die tijd. Onze Middelburger doet sinds een tijdje aan couchsurfen, ofwel bank- surfen. Een couchsurfer biedt via in ternet een slaapplaats voor een nacht je aan. Zonder bijbedoelingen. Een leuke en goedkope manier om men sen te ontmoeten. Van de bankslaper wordt een kleine tegenprestatie ver langd. Bijvoorbeeld een maaltijd ko ken. Een presentje is ook welkom. Een Amerikaans stel had een reep chocolade meegenomen. Onderweg had de honger toegeslagen, want er was al een hap uit. Na een lange avond, vol ongemakkelijke stiltes, ging het stel slapen om voor dag en dauw te vertrekken. En, ontdekte de Middelburger later, mét medeneming van de aangekloven reep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49