Overvloed Boek van Hulst in kaart gebracht Mooie ontmoeting bij boekpresentatie zeeland 119 Vlasstraat mogelijk eenrichtingsverkeer Info-avond over rioolwerken in binnenstad Hulst Natuurkundeprijs voor Terneuzenaar Neuroloog houdt een lezing over diabetes Kleindierenshow bij ruitersportvereniging Zeeuws-Vlaamse film Cornelia in première TMC EEN WARE WOONHAPPENING OP DE GOESE WOONBOULEVARD dinsdag 22 november 2011 •mmmismimigmmmtxms! Het Land van Hulst kende een overvloed aan cafés. In 1923 waren er drie keer zoveel cafés als in de rest van Zeeland. Het waren vooral kleinschalige huiskamercafés. Neem Clinge, waar op elke 48 inwoners een café was. Van Kemseke schetst in zijn boek ook de geschiedenis van onder meer het bier brouwen, van bierbrouwerijen, regelgeving en caféspelen. Het boek is te bestellen via tonny@denulstenaer.nl of 06-53.79.19.27 en kost 30 euro. Staf Kuijcks en Eddy Weemaes bij de presentatie van het caféboek van Tonny van Kemseke in café De Kroon in Sint Jansteen. foto Mark Neelemans door Harmen van der Werf Bizar, een ander woord kan Eddy Weemaes er niet voor verzinnen. Al vele jaren is hij bezig de historie van café Oud Vlissingen in Hulst uit te pluizen. Zijn opa Edmond Weemaes heeft er jarenlang in gestaan. En wie ont moet Eddy bij de presentatie van het boek van Tonny van Kemseke? Een klant van het café van zijn grootvader aan de Bierkaaistraat, de Hulstenaar Staf Kuijcks. „Bi zar", herhaalt Eddy. Staf ging naar de handelsdag school in Hulst in de tijd dat Ed- HULST - In de Bontehondstraat, Grote Bagijnestraat en een gedeel te van de Lange Nieuwstraat in de Hulster binnenstad worden in april rioleringswerken uitgevoerd. Het huidige gemengde stelsel van de riolering wordt vervangen door een gescheiden stelsel voor regen water en afvalwater. Na vervan ging van de riolering wordt de straat heringericht Voor bewoners die daar alles over willen weten wordt woensdag een informatie avond gehouden. Vanaf 20.00 tot 21.00 uur kunnen belangstellen den binnenlopen in de centrale hal van het stadhuis in Hulst, om zich te laten informeren over de werkzaamheden. dy's opa Oud Vlissingen bestierde. „Het was in Hulst het enige café met een biljart. We gingen daar als jongens spelen." Dat was voor en in de TXveede Wereldoorlog. Staf zat van 1937 tot 1942 op de handels dagschool. Dit jaartal klopt met wat Eddy wel heeft kunnen achterhalen over de kroeg van zijn opa. „Hij heeft in Oud Vlissingen gezeten vanaf 1932 tot ongeveer 1950. In 1964 is hij overleden." Grootvader Weemaes kon niet alleen van zijn café leven. Hij had er nog een fïetsenzaak naast. „M'n opa was een slimme. Oud Vlissingen lag iets hoger dan de straat. Om klanten te trekken zette hij altijd fietsen tegen de ge vel. Dan hadden de mensen het idee dat het druk was. Stapten ze het café binnen, dan zat er soms niemand." Schoenenwinkel Spit- ters is later in het cafépand geko men, dat inmiddels is gesloopt voor nieuwbouw. Eddy, die in de voetsporen van zijn opa is getre den als eigenaar van café Het Gul den Hooft in Hulst, heeft nog één wens: een foto van Oud Vlissin gen. „Het zou fantastisch zijn, als die een keer opdook." Staf heeft overigens, evenals Eddy, een familiaal caféverleden. Hij is daarom zaterdag ook in Sint lan steen. „Mijn vaders moeder is voor de tweede keer getrouwd met een herbergier, Buysrogge. Hij had toen, eind negentiende eeuw, een café op de hoek Kleine Bagijne- straat-Tuinstraat, café Juliana." Een vetpot was het niet. „Vroeger had je in elke straat een café." Buysrog ge werd later bierbrouwersknecht en zijn vrouw herbergierster. „Meer weet ik er ook niet van, la ter is er een slagerij in gekomen." Staf vertelt het vervolgens ter loops. „Ik heb thuis nog een foto van café Juliana." Eddy kijkt een tikkeltje jaloers. TERNEUZEN Arnold Matthijssen, die is geboren en getogen in Terneuzen, heeft aan het University College London de prijs gewonnen voor Best Perfor mance 3rd Year Physics, oftewel voor de beste prestatie in het derde jaar natuurkunde. Het is de derde keer dat hij de prijs voor beste stu dent van het jaar mocht ontvan gen. Arnold is oud-leerling van het Zeldenrust-Steelantcollege en nog altijd actief als zeeverkenner bij de Doorman Scoutinggroep in Terneu zen. Hij wil zich specialiseren in de wetenschap van de kernfysica. TERNEUZEN Neuroloog P. Proot van het zieken huis Zeeuws-Vlaanderen houdt donderdag 24 november een voor dracht over 'diabetes mellitus en het zenuwstelsel; in het bijzonder de polyneuropathie'. De lezing be gint om 19.30 uur in het Hampshi- rehotel aan de Churchillaan in Ter- neuzen. De toegang is gratis, ieder een is welkom. AXEL Kleindierenvereniging Ter Verbete ring Axel houdt van vrijdag tot en met zondag haar jaarlijkse show in het onderkomen van ruitersport vereniging Axel aan de Boslaan. Bij de opening, vrijdagavond om 19.30 uur, worden ereprijzen uitgereikt. De expositie is zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Er worden cavia's, ko nijnen, grote hoenders, dwerghoen ders en sierduiven tentoongesteld. HOEK De film Cornelia van Klaas van Urk en Elsa van Hermon gaat woens dag in première in het dorpshuis in Hoek. De anderhalf uur durende rolprent in Zeeuws-Vlaams dialect handelt over het noodlijdende cosmeticabedrijf Cornelia. De pre mière is woensdag om 19.00 uur in het dorpshuis in Hoek. Meer verto ningen op donderdag 24, vrijdag 25 en zaterdag 26 november om 19.30 uur in het dorpshuis. Zaterdag om 14.30 uur ook in Vremdieke. door Eugène Verstraeten HEIKANT - In de Vlasstraat in Hei kant wordt mogelijk eenrichtings verkeer ingevoerd. Daarmee zou het vele sluipverkeer door de straat deels voorkomen kunnen worden. Wethouder Clen de Kra ker kwam met deze oplossing op de proppen tijdens de jaarvergade ring van de Heikantse dorpsraad. Voordat er actie wordt onderno men wil de wethouder het idee be spreken met de dorpsraad en de bewoners van de Vlasstraat. Want die moeten er wel achter staan, vindt de gemeente. Tellingen hebben uitgewezen dat vooral verkeer dat via de Ellestraat vanuit België richting Hulst en Sint Jansteen wil de Vlasstraat neemt om zo een hoek af te snij den. Het eenrichtingverkeer zou dan ook vanaf de Ellestraat moe ten gelden. De weg gewoon in het midden af sluiten is volgens De Kraker nogal lastig. „Wegversmallingen zijn ook niet alles en dan hebben we het nog niet over het kostenplaatje. Eenrichtingsverkeer invoeren is een ingreep die je ook gemakkelijk weer kunt terugdraaien." Volgens de metingen wordt er ove rigens niet extreem hard gereden in de Vlasstraat. TMC Goes Marconistraat 15a (0113) 22 41 00 www.tmcwoonwinkels.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 43