zeeland 121 daken en water voor arme Sri Lankanen zlm sri Lanka support Goese stichting opent tweede weeshuis in Sri Lanka Toekomst loods Urban Dance en musical gaan samen Eerste hulp bij taalproblemen Presentatie van nieuwe cd van Nidra Lezing over onderzees leven bij Bretagne dinsdag 22 november 2011 mnhbrbeshmmmi mtöïïëmmmssmgmmmmmmgszasi geven. Drie medewerkers van de Nederlandse Spoorwegen (NS) be sloten in april dit jaar van Gibral tar naar De Noordkaap te fietsen, een tocht van ongeveer 8700 kilo meter. Het bedrag dat ze hiermee ophaalden, is geïnvesteerd in fiet sen. Dat sluit dus aan bij de bele vingswereld van die mensen." „Een recenter voorbeeld is dat tij dens de Boerenboeldag in Brou wershaven een basisschool onge veer 3600 euro ophaalde. Dat be drag gaat volledig naar de opbouw van een school en een biblio theek." In vijfjaar heeft de stichting vele mensen geholpen. Soms moest er een huisje gebouwd worden, soms werd er elektriciteit aangelegd of kregen de waterputten een nieuw leven. De stichting vindt alle projecten natuurlijk even belangrijk. Maar het meest trots zijn ze op het dor penproject, zegt Tiggelman. „Daar komt een aantal dingen samen. De mensen in het dorp Siyambalasga- wewa Medagama, wilden een aan tal gebouwen in hun dorp en maakten zelf een plan. Wij heb ben daar een beetje bij geholpen. Zo is er nu een dorpshuis in aan bouw en een peuterspeelzaal. In die gebouwen willen ze cursussen gaan geven. Ook moet er een fiet- senreparateur komen. We doen er alles aan om hun economie te sti muleren, daarom laten we ze ook alles zelf doen." In december houdt de stichting een een dag om vrijwilligers, spon soren en donateurs te bedanken. De stichting Sri Lanka Support vindt het belangrijk dat de Sri Lankanen veel zelf doen. Initiatief wordt beloond. foto Stichting SLS De stichting zet zich in voor de al lerarmsten in Sri Lanka. De stichting is afhankelijk van spon soren en donateurs. Iedere gift is dus welkom. Rekeningnummer: 148192394 (Ra bobank). Wie meer informatie wil hebben, kan terecht bij secretaris Netty Tig gelman. 0118-650080. sri-lanka-support@hotmail.com www.srilankasupport.nl door Frank Balkenende Ook in Goes is een stichting actief die Sri Lankanen helpt. De stichting Netherlands-Sri Lanka opende in 2009 een weeshuis, overwegend voor kinderen die hun ouders waren verloren bij de tsunami in 2004. Het weeshuis staat in Pamunugama, vlakbij hoofdstad Colombo. Katholieke zusters regelen de dagelijkse gang van zaken in het weeshuis. Dat zal ook het geval zijn in het tweede weeshuis dat de stichting van de grond tilt. Het is de bedoeling het weeshuis in het plaatsje Katupota in januari te openen, meldt secretaris Theo Schouwenaar. Ook is er een wa terput geslagen, die betaald is met een gift van een bevriende bouwonderneming. De stich ting is er blij mee, want in Sri Lanka is bronwa ter direct drinkbaar. Op deze manier bespaart ze forse kosten voor drinkwater. Overigens is het de bedoeling dat het grondstuk wordt be plant met bananenbomen en kokospalmen. Ook kleinvee en kippen zullen worden aange schaft. Een deel is voor eigen consumptie, een deel is voor de verkoop van eieren, melk en vlees. Zo moet het weeshuis zich in de toe komst grotendeels kunnen bedruipen. Het weeshuis wordt tevens kinderopvang voor jonge kinderen uit de omge ving. De stichting kan de kosten van de bouw betalen dankzij donaties uit Nederland en Zee land in het bijzonder. De maandelijkse exploita tiekosten vormen nog een probleem. Er is meer geld nodig voor verzorging en scholing van de weeskinderen. De stichting probeert de weeskinderen een toekomst te geven door ze een opleiding te geven. Zo zijn computers aan geschaft voor het weeshuis. www.stichtingnetherlandssrilanka.nl GOES - Burgemeester René Ver hulst van Goes wacht de uitnodi ging af van Help Oekraïne voor een gesprek over de toekomst van de loods aan de Houtkade. De hulporganisatie gebruikt de loods voor opslag van goederen. De gemeente is eigenaar van de loods. Help Oekraïne moet de loods echter eind deze maand ver laten. Secretaris Adrie de Bruine wil een gesprek met de burgemees ter om te praten over een oplos sing. GOES MusicalXpres en Boogie Down ur ban dance uit Bergen op Zoom gaan samen een breed pakket aan zang- en dansprogramma's aanbie den. De organisaties behouden wel hun identiteit, lessen en docenten. De samenwerking is te zien in de musical Alice in Wonderland, zater dag 26 november in de Mythe in Goes - met bezoek van Sinterklaas. Aanvang 14.30 en 19.30 uur. SINT-ANNALAND Het CVA Trefpunt in De Schutse in Sint Annaland, voor mensen die een hersenbloeding of hersenin farct hebben meegemaakt, gaat za terdag 26 november over 'Eerste hulp bij taalproblemen'. Logopedis te Annette Huysman vertelt over het verlies van taal, afasie, en de emotionele en psychische proble men. Aanvang 14.30 uur. KWADENDAMME De band Nidra heeft in de R.K. Kerk van Kwadendamme een cd opgenomen met luistermuziek De cd 'Bonifatius' wordt zondag 27 november gepresenteerd in de kerk in Kwadendamme tijdens en na de mis. Nidra maakt muziek met harp, bou- zouki en accordeon. De mis is van 10.45 tot 11.45 uur. Er is een ont vangst na de viering. KAPELLE Aquariumvereniging De Vuurneon presenteert vrijdag 25 november een lezing over de flora en fauna in de atlantische wateren bij Bretag ne. Er worden twee films vertoond. De entree bij het clubgebouw van de aquariumvereniging aan de Bruelistraat in Kapelle is gratis. Aanvang is 20.00 uur. Sluit nu meerdere verzekeringen af bij ZLM en ontvang 8% pakketkorting! Meer weten? Kijk op zlm.nl u tevreden. wij tevreden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37