Veerboot, vliegtuigen I 21 zeeland November is Sodemieter op! PZC dinsdag OVERLAST DOOR MIST Nederland ligt grotendeels onder een koude, witte deken van mist. Dat zorgt voor overlast, maar mist hoort bij november. Alleen is het wel bijzonder dat de mist zo lang standhoudt. De krant 6 weken voor 18 euro! Als het mist, klinkt de wereld anders Heling van Volkswagen met rolstoel levert heler 13 maanden celstraf op dinsdag 22 november 2011 door Marleen Blommaert Soms gebeuren er van die dingen die je van je stuk brengen. Je doet iets met de beste intenties en op eens krijg je de wind van voren. Nou besefik wel dat je de wereld ten onder kunt doen gaan met de beste intenties. Ik begrijp ook dat een goede intentie een goede uit voering vereist van enige actie. En ik weet dat de ander jouw oprech te intentie niet altijd kan en zal begrijpen. Tot zover de kennis. Maar als ik dan door de polder rij en iemand aan de linkerkant van de weg zie fietsen vlak voor een bocht waar manlief en mijn doch ter al een keer, keurig rechts rij dend, bijna morsdood gereden zijn, voel ik de behoefte om zo ie mand voor een wisse dood te be hoeden. Ik rijd langzaam naar hem toe en draai mijn raampje open. Het is misschien een Engels man, die even gedachteloos aan de verkeerde kant is beland, denk ik nog. Ik wijs naar de weg en zeg hem dat hij aan de verkeerde kant van de weg rijdt. Als het een Engelsman was, is hij in ieder geval geslaagd voor zijn COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Temeuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.n! Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 inburgeringsexamen. Met de dui delijke tongval uit deze streek, krijg ik allerlei verwensingen naar mijn hoofd geslingerd. Hij doet de oproep om toch vooral mijn mond te houden en op te so demieteren. In dat soort gevallen ben ik met stomheid geslagen. Daarna word ik boos. Ik weet het, met een dure term noemen we dat contra-agres sie. Daar doe ik niets mee, want dan raken we met z'n allen nog verder van huis. Maar er gaan wel wat gedachten door mijn hoofd. Dus even voor die fietser en alle anderen wat polderetiquette. Wij groeten elkaar in de polder, dat kan en mag zeer subtiel. Een vin ger even optillen van het stuur is voldoende, nee niet de middelvin ger, de wijsvinger. We remmen af als we langs fietsers rijden. We vliegen niet in een peloton langs oude dametjes of mensen met kin deren. We waarschuwen elkaar voor gevaarlijke situaties en we helpen elkaar. En als dat allemaal te ingewikkeld is dan vraag je maar een hometrainer voor Sin terklaas. Wat dacht je daarvan? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel. 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229,4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op vnww.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van€ 74,65 per kwartaal <na2b) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Naam voorletters m/v Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Oe PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgeg evens, In hel colofon treft u nadere informatie aan. VLISSINGEN - In de mist én door de mist liep de Prins Willem-Alexan- der vast op een havendam in Vlis- singen. Het slechte zicht op het wa ter belemmerde het fietsvoetveer tussen Vlissingen en Breskens. De reddingsmaatschappij werd snel opgeroepen om te komen helpen, maar een loodsboot was eerder ter plaatse om de passagiers van boord te halen. Niet alleen het fietsvoetveer van Veolia had last van de mist, ook op het land en in de lucht was de overlast groot. Luchthavens had den vooral in de ochtend hinder van de mist. Op Schiphol, Eindho ven Airport en Rotterdam The Ha gue Airport werden vluchten gean nuleerd. Op de snelwegen waren de files in de ochtendspits vroeg en lang: het totaal liep op tot 450 kilometer. Het personeel van meer dere boorplatforms op de Noord zee zat vast omdat door de mist geen helikopters kunnen vliegen. Het gaat om zeker 100 medewer kers. Op Den Helder Airport zaten veel medewerkers te wachten om naar de platforms te worden ver voerd. Vanaf IJmuiden werd wel gevaren, maar de schepen konden niet al het personeel vervoeren. De traumahelikopters van de ANWB konden door de mist niet in actie komen. De medische teams die normaal op de trauma heli's zitten, werden over de weg vervoerd om traumazorg te verle nen. Ook waren twee bruggen over het Kanaal van Gent naar Ter- neuzen gestremd voor schepen ho ger dan 7 meter. Mist in de herfst is niet uitzonder lijk maar het is wel vreemd dat de mist zolang aanhoudt", zegt Marthijn Tabak van weeronline.nl Vandaag en morgen is een groot deel van Nederland opnieuw in dichte nevel gehuld. Het rustige mistige weer is te wij ten aan een hogedrukgebied dat sinds begin november boven Oost-Europa en Zuid-Scandinavië ligt. „Daardoor worden lagedrukge bieden, die onstuimig weer en wind met zich meebrengen, op af stand gehouden." Mist is niets anders dan laaghan gende bewolking. Er ligt als het wa re een band van wolken op de aar de. „Op circa 120 meter boven de grond is de lucht blauw en schijnt de zon. Als we nu geen mist had den, zouden we heel mooi weer hebben gehad." Nederland heeft tijdelijk een land klimaat, in plaats van een zeekli maat. Tabak verwijst naar landen als Wit-Rusland, de Povlakte en de Baltische staten, die vaak last hebben van hardnekkige mist. „Maar ook in Duitsland komt lang durige mist veel voor." Als het mist, klinkt de wereld an ders. Dat komt door een combina tie van factoren. Er is geen wind: geluid blijft dus dichter bij de bron. Mist ontstaat vaak door een tem peratuurverschil: koude lucht bij de grond, warm daarboven. Ge luidsgolven weerkaatsen tegen die warme luchtlaag èn dragen daar door verder. Maar heldere gelui den klinken minder door, want ho gere tonen worden door lucht- demping weggefiSterd. Mist is over het algemeen gespro ken slecht nieuws voor mensen met longziekten, zoals astma en COPD. Veelal krijgen ze het bij mist sneller benauwd. Maar men sen met een allergie reageren er juist weer positief op. In 2010 vielen er 6 verkeersdo den door mist; 22 verkeersdeelne mers belandden in het zieken huis (bron: Ministerie van Infra structuur en Milieu). De meeste slachtoffers zijn (onver lichte) fietsers of voetgangers. Tip van Veilig Verkeer Nederland: draag kleding die in de mist goed opvalt (donker) en 's avonds reflec terende banden op de kleding. Doe als automobilist geen groot licht aan; dat weerkaatst tegen de- mist en vormt zo een 'witte muur'. Doe dus, bij 50 meter of minder zicht, de mistlichten aan. (En ver geet ze niet weer uitte doen!) Pas de snelheid aan: rij zo lang zaam dat de auto nog tot stilstand kan komen binnen de afstand die je kunt overzien. DEN HAAG - De heling van een in Vlissingen gestolen Volkswagen Golf met daarin een rolstoel, is een 44-jarige Zoetermeerder giste ren op dertien maanden cel ko men te staan. De Haagse recht bank legde die straf op. Een check door de politie bij de Zoetermeerder die op 27 juli mid den in de nacht aan een auto stond te klussen in zijn woon plaats, bracht de oplossing van de onsymphatieke diefstal in Vlissin gen. De Volkswagen Golfj die door Vreemd hoeft niemand op te kijken van de grijze de ken die al dagen over het land ligt. Als het mistig is, is het dat meestal in november en eeu wen terug werd november al de 'enige echte mistmaand' genoemd. Dat was na de Franse Revolutie toen er een nieuwe kalender werd ingevoerd, de Franse Republikein se kalender. Deze moest de beken- de Zoetermeerder van interieur werd ontdaan, bleek daar drie da gen eerder te zijn gestolen en be vatte een rolstoel. De Zoetermeer der zei twee weken geleden dat de auto was gebracht door een Turk die hem vroeg of'ie het leren inte rieur kon vervangen door 'een an dere kleur leer'. De extra set kente kenplaten met een ander nummer die in de auto lag, had ook geen belletjes doen rinkelen, zei hij. Het vonnis kwam overeen met de eis van de officier van justitie. IN ZEELAND Krabbendijke behoort voluit tot de Bijbelgordel. Lees kerkgeschiedenis op www.pzc.nl/blogs/monnikenwerk STUUR UW TIPS NAAR redactie®pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2